Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Творчий пошук та технологічна частина виконання картини “Роксолана”

Творчий пошук та технологічна частина виконання картини “Роксолана”

Назва:
Творчий пошук та технологічна частина виконання картини “Роксолана”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,52 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Творчий пошук та технологічна частина виконання картини “Роксолана”


Зміст
Вступ
Творчий пошук і вирішення теми
Технологічна частина
Література


Вступ
В історії українського народу є жінки, які стали нашою національною гордістю. До них належали Либідь, сестра Кия – Засновника Київського граду, відома княгиня Ольга, дружина князя Ігоря, Анна – дочка Ярослава Мудрого.
З нашого Прикарпаття вийшли дві славні жінки: Ярославна – дочка Ярослава Осмомисла, яка згадується в поемі “Слово о полку Ігоревім” – дружина Путилівського князя Ігоря другого Рогатинська дівчина – Роксолана (Настя Лісовські).
Багато письменників написали художні твори про Роксолану. Прикарпатці знають Ії з історичного роману П. Загребельного “Роксолана”.
Важливі дані про Роксолану дали венеціанські дипломати, яки були тоді послами в Стамбулі – столиці Турецької Імперії, а також інший сучасник Михайло Литвин – литовський дипломат з Криму у 1-й половині ХVI ст.
Саме він, як і тодішній подільський поет, історик С.Твардовський вперше вказали на Українське походження Роксолани з родини Рогатинського священика, звідки стало відомо європейцям про Ії справжню Батьківщину. Збереглося ще кілька документів про ці події, а точніше лист Сулеймана до Ії поліського короля Сигізмунда другого – Августа, і два листи самої Роксолани до того ж самого короля, що свідчить про Ії дипломатичну обдарованість.
В цілому до теми про Роксолану є понад 15 першоджерел сучасників.
Роксоланою цікавилися і українські діячі науки та культури.
Щоб зрозуміти роль Роксолани, треба дати характеристику Туреччини того часу.
Серед турецьких султанів, коли Туреччина стояла в зеніті свого піднесення, найвизначнішим був Сулейман другий, якого Європа називала пишним або Великим. Його боялися всі імператори Європи, Азії, Африки. Він міг Одним помахом руки стинати голови тисячам яничарам і правителям васальних країн. Її на подив всій Європи цей Величний Султан дався “водити за ніс” убогій дівчині з Рогатина, яка стала дружиною всупереч старим звичаям і законам мусульман.
…Важкою була доля тодішньої України, вона стала жертвою жорстокості кримських татар, які у ХIVст. почали нападати на українські землі. Вони стали частими в ХV ст. і на початку ХVІ ст. Особливо дали знати систематичні напади з боку Молдавії на Покуття і Наддністров’я де починалась від Снятина. На Україну вони доходили до Рогатину і далі вглиб Галицької землі.
В Галицьких громадських книгах прямо сказано, що Снятинщина, Коломийщина і Рогатинщина розташовані на татарському шляху і рік у рік стають здобиччю для ординців.
Однієї і тієї ж прикарпатської осені татари нападали щодня. Буквально зникали цілі села.
Наприкінці 1438 р., татари спустошили Прикарпаття і Поділля, захопили у полон 100 000 людей. Саме з того часу у народі збереглися перекази про татарські збори, від яких прикарпатці ховалися по лісах і болотах. Татарські напади були несподіваними і страшними. Підійшовши до села чи міста непомітно, татари нападали як вовки на людей, вбивали старих, молодих полонили в неволю. Пам’ять про те страшне лихоліття зберігалася в народних піснях, які співали тоді в тодішній Україні.
Рогатинське місто – фортеця було на той час зміцнене мурами, щоб могло захистити себе від орди. Напавши на місто, вбивши старих, спаливши будинки, ординці пов’язали хлопців і дівчат, а серед них і Роксолану. Вивели їх на Волоський шлях ї доставили через Молдавію бранців у Кримське ханство.
Місто Кафа належало туркам і оборонялося 10-тисячним військом яничарів. Фортеця у Кафі була В ХV-XV1 ст. найважливішім невільничим базаром, де розпродувалось 1000 невільників, захоплених з України.
В такому пекельному місті й опинилася наша Роксолана, а звідси турецькими галерами разом із іншими дівчатами була перевезена в Стамбул, де Ії передали туркам. На її красу, ніжність звернули увагу торговці і вирішили на неї заробити, щоб вигідно продати в гарем високопоставленим чиновникам Туреччини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Творчий пошук та технологічна частина виконання картини “Роксолана”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок