Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Керування фірмою в надзвичайних ситуаціях

Керування фірмою в надзвичайних ситуаціях

Назва:
Керування фірмою в надзвичайних ситуаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Керування фірмою в надзвичайних ситуаціях


При збільшенні масштабів небезпеки і набуванні ними зримих обрисів фірма розробляє і здійснює спеціальні плани, що містять шляхи і способи вирішення проблем і різні цільові програми. Інтен-сивність роботи над ними багато в чому залежить від швидкості роз-витку ситуації, насамперед у зовнішньому середовищі.
Чим краще фірма підготовлена до початку «бойових» дій, тим менше часу їй необхідно для відповідної реакції. Але саме рішення приймається, виходячи з необхідних витрат на вироблення рішення і його забезпечення, а також можливих втрат, насамперед прибутку.
Якщо аналіз вказує на наближення значної небезпеки, що може наступити швидше, ніж фірма осмислить ситуацію і виробить відповідні кроки, використовується наявна напоготові надзвичайна кризова програма. Вона передбачає, насамперед, встановлення безу-пинного спостереження за економічними, політичними, соціальними тенденціями і розвитком подій за межами фірми на предмет появиекстрених проблем, їхній безупинний аналіз і інформування керівництва про все, що заслуговує на увагу.
Швидке реагування забезпечується тим, що обов'язки оператив-ного керування бере на себе спеціальна група вищого керівництва фірми, що володіє для цього необхідними ресурсами і повноваження-ми в галузі конкретних дій, що, в разі потреби, здійснюються врозріз із усіма принципами ієрархічної організації. У її розпорядженні зна-ходяться служби, що постійно аналізують ситуацію і готують не-обхідні рішення і рекомендації, а також мережа «аварійних» ко-мунікацій, прообраз яких добре відомий як оповіщення по ланцюж-ку. Іншими словами, з появою кризових і надзвичайних ситуацій фірма переходить на ситуаційне керування.
Усе це дає можливість оперативно переглядати пріоритетність проблем відповідно до швидкозмінюваних обставин, швидко реагу-вати на події, передбачати появу нових небажаних тенденцій, контро-лювати технічні й економічні наслідки діяльності фірми.
Успішність діяльності такої групи багато в чому визначається тим, що вона сумісна з більшістю організаційних структур і, одно-часно, не залежить від них.
У надзвичайній ситуації відбувається перерозподіл функцій са-мого керівництва з контрольних на координаційні, котрі, якщо зму-шують обставини, набувають форми твердого адміністрування. Керування тут вимагає рішучих змін, коли всі кроки в потрібному на-прямку розписані буквально по днях і годинах. У таких випадках доводиться постійно «сортувати» всі проблеми на найважливіші, що потребують негайного вирішення, і важливі середньої терміновості. Потім важливі, але не термінові, але за якими все одно потрібний пильний нагляд і, нарешті, проблеми, що не заслуговують уваги і скидаються в «нагромаджувач».
Примусові зміни, звичайно, викликають опір людей, ступінь і джерела якого заздалегідь передбачити важко, тому вони виявляють-ся дорогими, що потребують від керівництва великої напористості, творчої жилки, володіння різноманітними прийомами впливу на лю-дей. Коли фірма під загрозою, від колективу це ховати не можна, оскільки співробітники замість того, щоб займатися справою, поч-нуть з'ясовувати, що ж все-таки відбувається, чим ще більше збільшать хаос і плутанину.
Із загальних «антикризових» заходів можна відзначити: 1. Скорочення штату. Звільняються в першу чергу технічні співро-бітники — секретарі, водії, кур'єри, прибиральниці і т.п.2. Заморожування всіх венчурних проектів.
3. Скорочення представницьких витрат.
4. Різке скорочення демократичних процедур у керуванні, колегіаль-них рішень, нарад, погоджень.
5. Перехід на швидкі, «єдині» механізми прийняття рішень, під-кріплені роботою особливих «антикризових» груп, що виробляють ідеї і пропозиції шляхом «мозкового штурму».
Головними завданнями менеджерів в умовах кризи є:
1. Збереження системи керування.
2. Підвищення гнучкості й ефективності комунікацій.
3. Збереження працездатності кадрів.
4. Недопущення паніки серед працюючих.
Кожна криза — це унікальна подія, і з нею потрібно поводитись відповідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Керування фірмою в надзвичайних ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок