Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Актуальні проблеми менеджменту

Актуальні проблеми менеджменту

Назва:
Актуальні проблеми менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,60 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Актуальні проблеми менеджменту


Зміст


1. Основні напрямки розвитку менеджменту в XXI столітті
Менеджмент XXI століття, яким йому бути? Щоб відповісти на це питання, згадаємо, що розходження між минулим і майбутнім менеджменту визначається при розгляді проблеми ресурсів. У промислову епоху ресурси бізнесу включали "чотири М" (men, machines, materials, money). Сьогодні ми повинні доповнити цей список п'ятим ресурсом - інформацією.[7]
Тому менеджмент майбутнього тісно пов'язаний, з одного боку, з розглядом інформації як п'ятого ресурсу, а з іншого боку, з умінням керувати інформацією як активом. "Кожен бізнес ставатиме інформаційним бізнесом, а кожен менеджер ставатиме інформаційним менеджером".[7]
З іншого боку, основу менеджменту складають методи розробки і прийняття рішень, що у свою чергу спираються на моделі, які описують поводження об'єкта, використовують технології перетворення інформації і методи штучного інтелекту.
Стратегія інформаційних технологій (ІТ) і стратегія бізнесу стають єдиним цілим. Сучасний менеджмент використовує декілька моделей опису об'єкта управління, які і характеризують шляхи його розвитку. Найчастіше використовувана модель - це образ війська (оркестру - по П. Друкеру). У цьому випадку менеджери говорять про компанію як про військову одиницю, що може домогтися успіху, якщо підвищить рівень командування, контролю, зв'язку і розвідки. Тут у менеджменті важливим є роль централізації і контролю. Менеджери використовують інформацію й інформаційні технології, щоб керувати підлеглими і впливати на них.
Інший образ - це фірма як машина. Основу складає поводження, спрямоване на усунення проблем (reengineering). І як результат, в основу менеджменту закладаються спрощення, перетворення й автоматизація. Менеджери і службовці довіряють один одному і обмінюються інформацією про наявність проблем і невдач, щоб підвищити ефективність.
Третій образ - це живий організм, що пристосовується до зовнішнього оточення. Менеджмент, заснований на цій моделі, використовує метод адаптації, що припускає перебудовування внутрішньої структури й активізацію внутрішнього потенціалу (ресурсів фірми). Менеджери і службовці шукають інформацію, щоб краще прогнозувати майбутнє, змінити власну діяльність і пристосуватися до майбутніх змін.
Четвертий образ - організація, що самонавчається, (мозок). Компанія розглядається як нейронна мережа, що здатна гнучко, швидко і творчо використовувати інформацію і знання для моделювання поводження зовнішнього середовища і взаємодії з ним. Менеджмент, заснований на цій моделі, допомагає прогнозувати майбутнє і знаходити нові шляхи до успіху, постійно трансформуючи саму фірму. В основі такого підходу лежить нагромадження інформації і знань фірми через її структуру.
Вплив зовнішнього середовища змушує систему перевизначати зв'язки існуючої структури, або створювати/видаляти елементи цієї структури, і тим самим перебудовувати зв'язки між ними. Це приводить до збільшення порядку усередині системи, і як наслідок, до підвищення її ефективності за рахунок швидкості реакції і точності. Останнім часом цей напрямок бурхливо розвивається, він заснований на сучасних інформаційних технологіях і методах штучного інтелекту, що базуються на концепціях розподіленості і відкритості. Ці технології і методи використовуються для створення розподілених баз даних і знань, розподіленого штучного інтелекту, а в області апаратних і програмних засобів - для побудови розподілених обчислень, сучасних локальних і глобальних комп'ютерних мереж.
Можна припустити, що під впливом швидкого розвитку технологій відбудеться всеохоплююча глобалізація торгівлі, що гранично загострить конкуренцію. Багатонаціональні компанії вступлять у жорстокі бої на ринках у глобальному масштабі, але в той же час будуть оперувати й у рамках малих децентралізованих господарських одиниць, розкиданих по усьому світу, приводячи в такий спосіб у рух процес створення малих і середніх підприємств.
Поряд з цим регіони, можливо, придбають більш важливе значення, чим національні держави, що переважали в XIX-XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Актуальні проблеми менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок