Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Страхування в сільському господарстві

Страхування в сільському господарстві

Назва:
Страхування в сільському господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,01 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Страхування в сільському господарстві
Сільськогосподарське страхування є одним із порівняно но-вих різновидів страхування, розвиток якого пов'язаний із стра-хуванням від пожеж урожаїв сільськогосподарських культур. Страхування ризиків сільського господарства широко розвине-не в сучасній міжнародній практиці і провадиться, зокрема, шляхом створення товариств взаємного страхування (Велика Британія, Нідерланди, Франція) [28].
Згідно з чинним законодавством України, страхування в сільському господарстві здійснюється в обов'язковій і добро-вільній формі. Страхування врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень для державних підприємств та зернових культур і цукрових буряків для сільськогосподар-ських підприємств усіх форм власності є обов'язковим [2]. Обо-в'язковим є також страхування племінних тварин [4]. Інші
об'єкти сільського господарства можуть бути застраховані в добровільній формі.
Об'єкти сільськогосподарського страхування розподілені на чотири групи:
1. Урожай сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень плодоносного віку.
2. Дерева і плодово-ягідні кущі, що ростуть у садах, виног-радники.
3. Сільськогосподарські тварини, птиця, кролики, хутряні звірі, сім'ї бджіл у вуликах.
4. Будинки, споруди, сільськогосподарська техніка, маши-ни та інше майно.
Страховики, що здійснюють страхування сільськогосподарсь-ких підприємств, повинні мати великі страхові резерви (з огляду на можливі значні виплати в несприятливі роки); розгалужену мережу філій і представництв, що охоплюють велику територію і забезпечують вирівнювання портфеля ризиків, а також штат висококваліфікованих спеціалістів у сфері аграрного виробницт-ва, що викликано складністю об'єктів і ризиків у сільському гос-подарстві [28]. В Україні цим вимогам найбільше відповідає HACK "Оранта", хоча намітилася тенденція до створення страхо-вих пулів, які, об'єднуючи можливості кількох страхових компа-ній, зможуть задовольнити вказані необхідні умови здійснення страхування сільськогосподарських ризиків.
Страхувальниками є сільськогосподарські товаровиробники всіх організаційно-правових форм, передбачених законодавст-вом України.
Страховими випадками при страхуванні врожаю сільсько-господарських культур і багаторічних насаджень є їх ушко-дження або загибель унаслідок дії ризиків стихійних явищ (посуха, вимерзання, приморозок, град, злива, буря, повінь, сель) та пожежі.
Страховим випадком при страхуванні дерев і плодово-ягід-них кущів, що ростуть у садах, виноградників є їх повна загибель внаслідок морозів, сильних снігопадів, повені, бурі, зливи, граду, землетрусу, посухи, пожежі, а також знищення їх карантинними комахами.
Страховим випадком при страхуванні тварин є загибель, падіж, змушений забій і знищення дорослого поголів'я тварин
^ у результаті інфекційних хвороб, пожежі, аварії, вибуху, обва-
'"* лу, стихійних лих, нещасного випадку (удушення, напад звірів і бродячих собак, укус змій тощо), ожеледі, насту і змушений забій (знищення) за розпорядженням ветеринарної служби.
Особливістю виплати страхового відшкодування при стра-хуванні врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень є використання для розрахунку виплати системи граничної відповідальності. Страхове відшкодування розрахо-вується шляхом множення коефіцієнта покриття (при обов'яз-ковому страхуванні він становить 70 % [2]) на різницю між страховою сумою і вартістю фактично отриманого врожаю в
4 тому чи іншому році. Щоб визначити страхову суму, треба помножити планову площу сільськогосподарської культури на середньорічну врожайність (з розрахунку на один гектар) за останні 5 років і на узгоджену зі страхувальником ціну за одиницю продукції, а вартість фактично отриманого врожаю обчислюється за цінами, прийнятими в розрахунок при
' ' укладанні договору страхування.
**' Виплата страхового відшкодування за загиблих, вимушено забитих або знищених тварин дорівнює обсягу збитку, але не
4 є вищою, ніж страхова сума, встановлена за договором страху-вання того чи іншого виду і вікової групи тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Страхування в сільському господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок