Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Методи розв’язання ситуацій

Методи розв’язання ситуацій

Назва:
Методи розв’язання ситуацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,93 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Методи розв'язання ситуацій


У процесі виробничої діяльності, у будь-якому випадку, вибір методу розв'язання ситуації визначається обсягом, вірогідністю й оцінкою інформації, що характеризує виниклу проблему.
В першу чергу необхідно звернутися до заздалегідь складеного адаптивного (ситуаційного) плану. Якщо виникла ситуація збігається з можливою, котра передбачена цим планом, то, перевіривши її, діяти відповідно до поданого плану. Якщо ні, то можливі такі варіанти:
1. Стан середовища однозначно і строго визначено.
2. Стан середовища багатозначний і визначається (умови ризику):*
постійними імовірними оцінками з регулярними змінами;*
марківськими процесами (випадковими процесами, що характери-зуються тим, що при відомому сьогоденні майбутнє не залежить від минулого);*
немарківськими процесами (поведінка суб'єкта чи системи зале-жить від його минулого стану).
3. Стан середовища багатозначний і не піддається імовірній оцінці (умови невизначеності).
Власне кажучи, ці умови інформаційного забезпечення і визна-чають вибір одного чи комбінацію наступних методів розв'язання си-туації: реактивного реагування, аналогового й інтуїтивного.
На практиці ці методи застосовуються в ряді випадків окремо, але, головним чином, у комбінаціях, що вимагає відповідних ко-мунікацій, інформаційного забезпечення, операцій і, нарешті, регла-ментації у взаємодіях підрозділів системи керування.
Метод реактивного реагування заснований на однозначності відносин безлічі ситуацій і безлічі поведінок: кожна ситуація викли-кає одну і тільки одну визначену ситуацію.
Управлінська система застосовує метод реактивного реагування тільки тоді, коли ситуація характеризується чіткими, відомими їй причинно-наслідковими відносинами. Фактично тут немає вибору варіанта впливів. Реактивні реакції найбільш близькі до точних, відносно легко сформульованих способів керування, оскільки сучас-ний рівень спеціалізації управлінських працівників дозволяє, в до-сить вузьких сферах, реагувати оперативно і досить часто приймати практично однозначні рішення, що наближаються до детермінова-них.
Метод реактивного реагування властивий будь-якому рівню гос-подарських систем. Звичайно, зміст відповідного цьому методурішення залежить від характеристик ситуації і рівня керування. На-приклад, реакція майстра на зупинку верстата — «полагодити» чи, якщо є вільний верстат, «включити інший». Реакція директора заво-ду на ситуацію зриву механічним цехом постачання деталей на збор-ку також може бути описана в досить обмеженому діапазоні реакцій: «підключити інший цех», «розібратися» і т.д.
Метод аналогів заснований на багаторазовому використанні зафіксованого в каталозі виробничої організації досвіду розв'язання тих ситуацій, що виникали в ній чи поза нею. Цьому методу відповідає як завгодно довга, але завжди та сама серія комбінацій актів керування [13].
Результат впливу системи керування залежить багато в чому від того, наскільки інтенсивно і широко виробляється пошук аналогічної ситуації. Разом з тим зрозуміло, що для забезпечення пошуку анало-га необхідно: по-перше, попередньо одержати, проаналізувати, уза-гальнити зведення про досвід даної й інших виробничих організацій, тобто завчасно створити запас рішень за аналогією; по-друге, не-обхідно мати спеціальний пошуковий апарат, здатний за певними оз-наками здійснювати пошук аналога.
Отже, ефективність керування з застосуванням методу аналогів залежить від інформаційного потенціалу виробничої організації, на-копиченого в процесі постійної діяльності зі збору й аналізу інфор-мації, що надходить із зовнішнього і внутрішнього середовищ.
У практиці досить широко розповсюджений й інтуїтивний ме-тод. Якщо застосування перерахованих вище методів засновано на використанні обсягу повної (наявної чи одержуваної шляхом досліджень) інформації, то інтуїтивний метод не базується на якій-небудь строгій послідовності операцій, хоча і тут мають місце логічна перевірка суті явища, його зіставлення зі структурою відо-мих ситуацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методи розв’язання ситуацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок