Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Технологія і техніка забезпечення процесу керування

Технологія і техніка забезпечення процесу керування

Назва:
Технологія і техніка забезпечення процесу керування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Технологія і техніка забезпечення процесу керування


Сьогодні ми практично поставлені перед фактом, що всі госпо-дарські проблеми необхідно вирішувати по-новому і виробляти нові форми організації будь-якого виду діяльності.
Господарська самостійність виробничих ланок, посилення еко-номічних методів керівництва, перехід все в більшій мірі до керуван-ня по горизонталі (постачальники — виробництво — споживачі), а також важке економічне становище в країні — вимагають від керівника чітких і безпомилкових дій, адекватних до постійно мінли-вим умовам і ситуаціям.
Розгляд підприємства з позицій системного взаємозв'язку усіх факторів виробництва дозволяє підтримувати стійкий режим функціонування системи шляхом постійних управлінських впливів, що виявляються на основі прийняття і реалізації рішень ОПР.
Під рішенням розуміється вибір способу дії для досягнення ці-лей керування. Рішення — це творчий процес у системі керування і, крім змістовної сторони (проблема, мета, спрямованість), він має ор-ганізаційно-технологічний характер, дозволяє видозмінити вироб-ництво чи його окремі сторони в потрібному керівнику напрямку.
Технологія керування — це безупинний творчий процес під-тримки стійкого режиму функціонування системи шляхом прийнят-тя і реалізації господарських рішень (рис. 1.8). До цього процесу зводиться вся діяльність менеджера організації як суб'єкта керуван-ня своєї системи.
Технологічний процес керування — більш загальне поняття і складається з ряду послідовних дій — етапів, кульмінацією яких є ухвалення рішення.
Необхідність у рішенні виникає при наявності проблеми чи си-туації, що виявляється як наслідок розходження між реальністю і не-обхідним (бажаним) станом системи.
Характерними ознаками рішення є:*
можливість вибору єдиної дії з безлічі альтернатив (якщо немає альтернатив, то немає і вибору, а значить, і немає рішення);*
наявність мети — безцільний вибір не вважається рішенням;*
необхідність вольового акту ОПР при виборі рішення, тому що керівник формує його через боротьбу думок і мотивів, і він відповідальний за ухвалення єдиного рішення.
Управлінське рішення повинно відповідати принципам керуван-ня (див. 2.1) і ряду додаткових вимог:*
бути своєчасним, тобто відповідати етапу розвитку проблеми (не зашзнюючись і не випереджаючи події);*
рішення повинно бути повноважним, тобто прийматися керівни-ком у межах його прав;*
повинно бути конкретним, ясним і несуперечливим, документаль-но оформленим (наказ, розпорядження і т.п.);*
повинно бути конструктивним, тобто враховувати і ситуацію, й інтереси системи в цілому;*
бути адресним, тобто націленим на конкретних виконавців із вказівкою термінів і ресурсів;*
бути реалізованим, тому що будь-яке, навіть найкраще, рішення нічого не варте, якщо воно не виконане.
Технологічний процес прийняття і реалізації рішення (техно-логія керування) складається з ряду послідовних етапів (див. рис. 1.8), кількість яких може бути різною. Усе залежить від рівня їхньої деталізації і ступеня поєднання.
У наведених джерелах викладені не тільки етапи і зміст усього розглянутого процесу, але й теорія прийняття рішень, з яким ми вже знайомі з загального курсу менеджменту. Тут лише доречно відзна-чити, що цикли керування, повторюючись, ніби піднімаються нагору по спіралі, просуваючи систему до поставленої мети. Інформація про досягнення даної мети є основою для розробки нових рішень, нових цілей і так до нескінченності (поки існує система).
Відомо, що система керування «переробляє» не одне рішення. їх безліч. Вони різні за складністю, тривалістю вироблення і реалізації. Рішення можуть вестися паралельно і перетинатися між собою, но-сити навіть конкуруючий характер, що, звичайно, сильно ускладнює питання керування. Отут-то і повинні виявлятися здібності і мис-тецтво операційного менеджера. Від того, яке рішення, коли і як прийме менеджер, керівник найчастіше залежить успіх діяльності чи сама доля фірми.
Тому менеджер у своїй роботі повинен уміло поєднати особисті можливості з можливостями колег, здібностями всього колективу до спільної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технологія і техніка забезпечення процесу керування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок