Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Операційний менеджмент

Операційний менеджмент

Назва:
Операційний менеджмент
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Операційний менеджмент


Зміст:
Управління операційною системою підприємства
Фінансові методи поточного та оперативного
управління операційною системою
Аналіз складу та структури основних виробничих засобів
Список використаної літератури


1.Управління операційною системою підприємства
Кожна організація повинна робити те, що представляє реальну цінність для її зовнішнього середовища. Зростання міжнародної конкуренції і прискорений розвиток технологій змусили організації по-новому розглянути весь комплекс питань керування своїми операційними підрозділами, відповідальними за випуск товарів і надання послуг.
1 СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО КЕРУВАННЯ ОПЕРАЦІЯМИ
1.1 Операційна функція
Операційна функція містить у собі ті дії, у результаті яких виробляються товари і послуги, що постачаються організацією в зовнішнє середовище. Функцію операцій мають всі організації, інакше вони просто не можуть існувати.
Терміни "операції" і "виробництво" взаємозамінні. Однак, під виробництвом в основному розуміється випуск товарів і переробка сировини. Термін "операції" ширше, він включає не тільки виробництво товарів, але і надання послуг.
Більше всього організації відрізняються один від одного по характеру конкретних видів діяльності, що входять в операційну функцію. При виробництві, наприклад, автомобілів і побутової техніки переробляються величезні кількості сировинних матеріалів, типи листового металу: спочатку із сировини роблять окремі деталі і вузли, потім їх збирають у готові вироби стандартної конструкції. Будівельні фірми теж споживають великі обсяги матеріалів, але кожна одиниця готової продукції в цьому випадку може бути унікальна по своїй конструкції. Крім того, будівельні роботи відбуваються не в умовах фабрик або заводів, а на окремих будівельних майданчиках, де надалі й експлуатуються вироби будівельної промисловості. Юридичні фірми, лікарні, більшість установ сфери послуг споживають незначні кількості вихідних матеріалів, але вони пристосовують свої послуги під вимоги клієнта. Авіаційні лінії, банки й університети пропонують стандартизований набір послуг, дозволяючи клієнтові вибрати ті, котрі він захоче. Правоохоронні органи теж часто "надають послуги клієнтам", що не зовсім схильні до співробітництва.
1.2 Операційна система
У загальному виді організацію можна розглядати як відкриту систему, що перетворює вхідні величини у вихідні. Малюнок 1 розкриває цю ідею стосовно до операційної функції. Повна система виробничої діяльності організації називається операційною системою, вона складається з трьох підсистем. Для ілюстрації кожної з підсистем ми скористаємося прикладом супермаркету.
1. ПЕРЕРОБНА ПІДСИСТЕМА виконує продуктивну роботу, безпосередньо зв'язану з перетворенням вхідних величин у вихідні результати. Для супермаркету основними результатами діяльності є реалізація товарів та отримання прибутку. Основна роль людського фактора виявляється в створенні цих результатів через роботу менеджерів з закупівлі, менеджерів з персоналу, обслуговуючого персоналу. Матеріали, у тому числі папір і канцелярські товари, пакувальна продукція, побутова хімія, спецодяг споживаються переробною підсистемою. Потрібні капіталовкладення у виді торгового та складського обладнання, меблів, устаткування. Необхідно одержувати інформацію про нові види продукції, проводити акції для заохочування покупців, проводити моніторинг споживчого ринку. Потрібна подача енергії від комунальних служб для освітлення, опалення і кондиціонування торгових, складських та адміністративних приміщень, а також енергія для роботи ЕОМ, поліграфічного й іншого устаткування.
2. ПІДСИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ не пов'язана прямо з виробництвом виходу, але виконує необхідні функції забезпечення переробної підсистеми. В супермаркеті підсистема забезпечення включає ремонтно-експлуатаційну службу, відділ реклами, відділ аренди, тощо.
 
Малюнок 1 - Операційна система
Функція, що вважається частиною підсистеми забезпечення в одній організації, може бути складовою частиною переробної підсистеми в іншій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Операційний менеджмент

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок