Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Самоменеджмент як засіб стратегічного розвитку людських ресурсів

Самоменеджмент як засіб стратегічного розвитку людських ресурсів

Назва:
Самоменеджмент як засіб стратегічного розвитку людських ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,46 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Самоменеджмент як засіб стратегічного розвитку людських ресурсів


План


Вступ
Успішна робота будь-якого підприємства залежить від багатьох факторів. Як і всяка складна система, підприємство починається з задуму його творця і закінчується контролем і його функціонуванням.
Важливу роль в цьому грає вмілий менеджмент організації. Неможливо прагнути управляти людьми, якщо і керівникам, і підлеглим цілі цілком не ясні. Управляти - значить спонукати інших до досягнення ясної мети, а не змушувати інших робити те, що вважаєш правильним.
Одне з основних завдань менеджменту організації - створити спонукальні стимули для працівників, при яких у них виникає бажання працювати так, щоб сприяти досягненню цілей організації. Звідси випливає ще один принцип менеджера: управляти - значить вести до успіхів інших.
Відомий український економіст Валерій Терещенко підкреслював, що завдання керівника - диригувати, підібрати гарний персонал, розробити організаційну структуру підприємства, вибрати загальний напрям його діяльності, координувати всю роботу, боротися з непродуктивними витратами часу. Слід виділити ще одне з найважливіших завдань - вчитись інтенсивно працювати, поліпшувати якість роботи.
Отже, центральною фігурою в системі менеджменту будь-якої організації є менеджер-керівник, який керує власне організацією (підприємством), якимсь конкретним видом діяльності, функцією, підрозділом, службою, групою людей тощо. Тому від ефективної організації праці менеджера, тобто його самоменеджменту, залежить і успіх організації в цілому.


1. Сутність та основні етапи планування праці менеджера
У процесі управління менеджер здійснює ряд конкретних функцій, серед яких: організація і планування діяльності колективу і своєї власної роботи; розподіл завдань і інструктаж підлеглих; контроль за ними; підготовка і читання звітів; перевірка й оцінка результатів роботи; ознайомлення з усіма новинками у світі бізнесу, техніки і технології, висування і розгляд нових ідей і пропозицій; рішення питань, що виходять за межі компетенції підлеглих; знайомство з поточною кореспонденцією; відповіді на і прийом відвідувачів; проведення зборів і представництво; заповнення форм звітності; ведення переговорів; підвищення кваліфікації.
Всі ці роботи характеризуються: високою розмаїтістю (до 200 видів дій у день), розмаїтістю форми самих цих дій і місця їхнього здійснення, широкими контактами і комунікаціями усередині і поза фірмою, швидкою зміною подій, людей і дій.
Для ефективної організації роботи необхідно з'ясувати, чим займається менеджер протягом робочого дня. Робочий день менеджера не лімітований і різноманітний. Якщо представити в загальному виді, то можна сказати, що менеджер протягом свого робочого дня виконує наступні види робіт (за даними різних джерел):
1. Заплановані засідання, зустрічі - 60 - 65% ;
2. Розмови по телефоні - 3 - 6% ;
3. Робота з документами - 17 - 22% ;
4. Поїздки, огляди - 3 - 7% ;
5. Незаплановані зустрічі - 7% ;
6. Відпочинок - 2% ;
7. Втрати часу - 2%.[7]
Приведені вище дані характеризують загальну ситуацію і варіюють у залежності від особливості роботи. Менеджер, займаючись аналізом трудового процесу, повинний враховувати особливості своєї організації. Для всебічного і повного аналізу витрат робочого часу необхідно проводити постійну роботу з обліку витрат.
Цільове планування являє собою планування, спрямоване на досягнення визначених, за раніше відомих цілей. Метою в планування організації роботи менеджера є підвищення ефективності роботи при мінімумі витрат. У цілому весь процес планування можна представити у виді наступної схеми:
Формулювання мети Аналіз поточного стану Виявлення слабких сторін Проведення спостереження Проведення заходів щодо поліпшення роботи Порівняння результатів до і після проведення заходів
Схема 1. Процес планування праці менеджера.[2]
Формулювання мети являє собою важливий процес. Від того, чи правильно буде обрана мета, залежить, що буде піддано дослідженню, і які результати будуть отримані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Самоменеджмент як засіб стратегічного розвитку людських ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок