Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Фінанси підприємств як складова частина фінансової системи

Фінанси підприємств як складова частина фінансової системи

Назва:
Фінанси підприємств як складова частина фінансової системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вступ
Фінанси підприємств як складова частина фінансової системи займають визначне місце в структурі фінансових відносин суспільства.
Саме тому, від стану фінансів підприємств залежить можливість задоволення суспільних потреб, фінансова стійкість країни.
Специфічні ознаки фінансів підприємств визначають грошові відносини, що залежать від первинного розподілу вартості валового внутрішнього продукту, формування і використання грошових доходів.
Формування та використання фінансових ресурсів на підприємстві – це процес утворення грошових фондів для фінансових забезпечення операційної та інвестиційної діяльності тощо.
Особливе місце в організаційній і управлінській роботі підприємства займає фінансова діяльність.
Фінанси є суттєвим складовим елементом системи управління економікою. Без фінансів неможливо забезпечити кругооборот виробничих фондів і заропроваджувати науково – дослідні досягнення, стимулювати інвестиційну діяльність, регулювати структурну перебудову економіки.
Виробнича практика передбачає реалізацію таких загальних цілей:
вивчити специфіку відносин (особливо фінансових) підприємства з контрагентами і особливості організації фінансів на підприємстві;
ознайомитись з фінансовою роботою на підприємстві і одержати досвід практичної роботи, закріпити і поглибити знання;
визначити шляхи вирішення головних проблем, з якими стикаються проблем, з якими стикаються підприємство в своїй діяльності;
виявити “хворі” місця на підприємстві і резерви.
Об’єктом практики є ВО “Логіка” ВАТ “Родон”. Основними завданнями є набуття вміння аналізу фінансово-господарського стану підприємства, ознайомлення з балансом, звітом про фінансові результати тощо.
ІІ Методика оцінка фінансового стану підприємства.
Фінансовий стан підприємства – це результат взаємодії всіх елементів фінансової системи. Він визначається сукупністю виробничо – господарських факторів і характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів.
Фінансовий стан підприємства залежить від результатів його діяльності.
Здатність підприємства успішно діяти в умовах комерційних розрахунків знаходить своє відображення у його фінансовому стані.
Під фінансовим станом підприємства розуміють ступінь забезпеченості підприємства необхідними фінансовими ресурсами для здійснення ефективної господарської діяльності та своєчасного проведення грошових розрахунків за своїми зобов’язаннями.
Основними показниками. Які використовуються для проведення фінансового аналізу є:
1.Попередній огляд економічного і фінансового становища суб’єкта господарювання:
1.1.Характеристика загальної направленості фінансово – господарської діяльності;
1.2.Виявлення “хворих” статей звіту;
2. Оцінка і аналіз економічного потенціалу суб’єкта господарювання:
2.1.Оцінка майнового стану;
2.2.Оцінка фінансового стану (оцінка ліквідності та платоспроможності, фінансової стійкості);
3.Оцінка та аналіз результативності фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання:
3.1.Оцінка виробничої основної діяльності;
3.2.Аналіз рентабельності;
3.3.Оцінка становища на ринку цінних паперів.
Завдання фінансового аналізу і комплексна оцінка фінансового стану використовується за допомогою спеціальних інструментів-показників, що характеризують потенційну і фактичну можливість підприємства розрахуватися за поточними зобов’язаними, а також його фінансову стійкість в довготривалій перспективі.
Результативність роботи підприємства розглядається як з позиції ефективності використання окремих видів ресурсів так і з позицій його положення на ринку цінних паперів.
Метою оцінки фінансового стану підприємства є більш докладна характеристика майнового стану суб’єкта господарювання, результатів цього діяльності в минулому звітному періоді, а також можливість розвитку суб’єкта на перспективі, він конкретизує, доповнює і розширює окремі процедури аналізу.
Для аналізу дебіторської заборгованості від реалізації продукції використовують коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості або коефіцієнт оборотності рахунків до отримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінанси підприємств як складова частина фінансової системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок