Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Науково –організаційні засади управління

Науково –організаційні засади управління

Назва:
Науково –організаційні засади управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Науково –організаційні засади управління
Предмет та структура науки управління
Види управління
Функції управління
Ролі менеджера
Основні вимоги до якостей управлінця
Стадії управлінського циклу
Підвищення кваліфікації управлінського персоналу
1. Предмет та структура науки управління.
Предмет науки управління визначається як знання, яке уможливлює приводити будь – який об’єкт у відповідність з потребами, законами функціонування і розвитку власного потенціалу, а також теоретична характеристика об’єктивних і суб’єктивних механізмів організації управління цими об’єктами і їх взаємодії і взаємозв’язку із зовнішнім середовищем.
До структури науки управління входять її методологічні засади, зокрема загальна концепція, теорія організації, кібернетика, концепція ідеальної організації, системологія, діалектика, і у відповідністю з оригінальністю об’єкту управління інші наукові знання, які можуть мати методологічний сенс щодо даного об’єкту, в даному часі і просторі.
2. Види управління
В управлінні існують три основні види, відповідно до яких існують особливості управлінської діяльності. Це управління діяльністю різних колективів; управління системами машин, технологічними процесами і взагалі процесами, що відбуваються під час впливу людини на природу; та управління процесами, що відбуваються в живих організмах.
Поділ управління за сферами суспільного життя: управління матеріальним виробництвом, управління духовним виробництвом, управління споживанням, які, в свою чергу, мають складну управлінську структуру.
3. Функції управління
У визначенні менеджменту використано 4 тер-міни - планування, організація, мотивація, конт-роль. Ці чотири поняття утворюють основні функції управління.
Спочатку ми їх стисло охарактеризуємо для того, щоб мати загальне уявлення, про що йти-меться далі.
Планування. Складання плану завжди розгля-дається як початковий етап процесу управління. Воно означає, що хтось повинен вирішити: що, як, коли та ким має бути виконано. Керівництво організації повинно знайти відповіді на такі запи-тання:
Де ми знаходимося в цей час? (Оцінити слаб-кі та сильні сторони організації у сфері фі-нансів, маркетингу, виробництва, трудових ресурсів).
Куди ми хочемо рухатися? (Оцінити можли-вості та загрози в навколишньому середовищі: конкуренція, екологічні умови, постачання, якими повинні бути цілі та як їх досягти).
Як ми збираємося це зробити?
Організація. Як тільки план складений, необхі-дно підготовити та забезпечити його виконання. Наприклад, якщо у вас є план побудови будинку, то організація його виконання передбачає, зокре-ма, підбір та розміщення відповідних робітників, придбання та доставку необхідних для будівницт-ва матеріалів.
Мотивація - це таке регулювання спонукаючих стимулів людини, при яких виникає бажання працювати так, щоб сприяти досягненню цілей організації. Серед німців існує таке прислів'я: «Хто виробляє, той не керує, хто керує, той не виробляє».
Контроль – це таке регулювання організаційної дільності, коли деякі заплановані елементи виконання ставлять у визначені межі. Система контролю перевіряє, де організація перебуває за фактичним рівнем викоання, і де вона повинна бути.
4. Ролі менеджера
Визначенню ролі менеджерів в організації при-діляється значна увага.
Згідно з дослідженням американського вченого Геста керівники нижньої ланки виконують за день у середньому 583 операції різного характеру.
Другий видатний вчений Мінцберг. виділив одну загальну рису керівної роботи - роль ке-рівника. Роль керівника, за його визначенням, є набором правил поведінки, які відповідають конкретній установі чи конкретній посаді. Мінцберг виділив десять ролей, які, на його думку, виконують керівники в різні періоди по-різному.
За його класифікацією ці ролі можна звести до трьох великих категорій: ролі міжособистісного спілкування, інформаційні ролі, ролі з прийнят-тя рішень.
Ролі міжособистісного спілкування:
головний керівник;
лідер;
ланка, яка за’язує із зовнішнім середовищем та особами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Науково –організаційні засади управління

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок