Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Сутність маркетингової товарної політики.

Сутність маркетингової товарної політики.

Назва:
Сутність маркетингової товарної політики.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,52 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ВСТУП.
На сьогодні керівництво підприємства повинно включати в апарат керування службу маркетингу. Фахівці в області маркетингу на підприємстві називаються маркетологами. Задачами маркетологів є дослідження ринку, товарів, конкурентів, споживачів та ін. Служба маркетингу займається розробкою тактики фірми та здійснення певної політики та стратегії просунення товару на ринку. Особливо важливою є товарна політика фірми, яку я розкрою у своєму рефераті. В роботі використані ідеї відомих західних та вітчизняних спеціалістів – Филипп Котлер, Джоэл Аванс та ін.
1. Сутність маркетингової товарної політики.
Товарна політика належить як до загальнокорпоративних проблем, так і до проблем маркетингу, однією із функцій якого є розроблення товару та планування асортименту з орієнтацією на вимоги ринку.
Маркетингова товарна політика — комплекс заходів, за яких один або кілька товарів використовуються як основні інструменти виробничо-збутової діяльності фірми. Іншими словами, це розроблення та прийняття рішень щодо створення і просування на ринку товарів підприємства.
Завдання маркетингової товарної політики:
* формування ідеї та реальне створення ексклюзивного товару, стосовно якого решта факторів маркетингу мала б виключно додатковий (обслуговуючий) характер;
* розроблення нового товару та оновлення тих виробів, що вже існують на ринку;
* розроблення товарного асортименту, упаковки та товарних марок;
* забезпечення якості та конкурентоспроможності товарів;
* позиціонування товарів на ринку;
* аналіз та прогнозування життєвого циклу товарів. Структура маркетингової товарної політики містить три основні блоки:
* розроблення товару;
* обслуговування товару;
* виведення застарілих товарів з ринку (елімінування).
Розроблення товару здійснюється у двох напрямах: створення принципово нового продукту або вдосконалення товарів, які вже обертаються на ринку (модифікація або модернізація товарів, що вже існують).
Обслуговування товару пов'язане з процесами, які дають можливість зберегти ту сукупність характеристик товару, що задовольняє певні потреби обслуговуваних сегментів покупців і забезпечує фірмі активний та стабільний збут. Воно передбачає організацію та управління процесами товароруху щодо збереження якості товарів і контроль цієї якості.
Елімінування пов'язане з ретельним аналізом кон'юнктури ринку і у разі зниження попиту на товар — розроблення заходів щодо його виведення з ринку. У цьому блоці при аналізі кон'юнктури спостерігаються такі тенденції:*
скорочення обсягів попиту та збуту;*
зниження норми прибутку, зменшення частки ринку;*
зростання витрат обігу;*
поява досконалішого товару-аналога;*
активізація діяльності конкурентів.
2. МАРКЕТИНГОВА КОНЦЕПЦІЯ ТОВАРУ.
Товар — засіб задоволення певної потреби, тобто все те, що може задовольнити нестатки або потребу і пропонується на ринок з метою привернення уваги, придбання, використання.
Здебільшого товари поділяють на групи за такими критеріями:*
сфера використання (товари споживчого попиту, або споживчі товари, та товари промислового призначення);*
тривалість використання(товари короткочасного використання і товари тривалого використання);*
матеріальність (товари та послуги).
Товар може бути як матеріальний, так і нематеріальний (послуги). Товар, який на ринку і задовольняє потреби на 100 %, називається ідеальним. Цілком природно, що ідеального товару не існує, оскільки потреби споживачів постійно змінюються. На розробку і виробництво товару потрібний час. Тому на момент виходу на ринок товар не задовольнятиме потреби на 100 %. Він може лише максимально наближатися до ідеального.
Кожний товар завжди пов'язаний з іншими продуктами. Ієрархію та класифікацію існуючих на сучасному ринку товарів наведено в табл. 2.1 і на схемі 2.1.
Таблиця 2.1.
Товари широкого вжитку — товари, призначені для власного споживання, а не для подальшої переробки. До них належать товари повсякденного попиту, тобто ті, що життєво необхідні щодня. Здебільшого це основні товари постійного попиту, тобто першої необхідності (хліб, молоко, м'ясо, овочі).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Сутність маркетингової товарної політики.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок