Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Оцінювання кредитоспроможності підприємства

Оцінювання кредитоспроможності підприємства

Назва:
Оцінювання кредитоспроможності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Оцінювання кредитоспроможності підприємства


Кредитоспроможність — наявність передумов для отримання кредиту і здатність повернути його. Кредитоспроможність позичальника визначається показниками, які характеризують його акуратність при розрахунках за раніше отриманими кредитами, його поточне фінансове становище, здатність забезпечити оперативне перетворення активів на ліквідні кошти, спроможність у разі потреби мобілізувати додаткові кошти.
При проведенні оцінювання кредитоспроможності позичальників вітчизняні комерційні банки розрізняють три категорії позичальників: юридичні особи (крім комерційних банків), комерційні банки та фізичні особи. Відповідно до українського законодавства комерційні банки мають щокварталу проводити оцінювання фінансового становища позичальників із тим, щоб вчасно виявляти проблемні кредити та вживати відповідних заходів по них.
Для проведення оцінювання фінансового становища підприємства-позичальника аналізують такі показники його діяльності:*
обсяги реалізації;*
прибутки та збитки;*
рентабельність;*
коефіцієнти ліквідності;*
грошові потоки;*
склад і динаміку дебіторсько-кредиторської заборгованості;*
конкурентну позицію підприємства-позичальника на ринку;*
історію погашення кредитної заборгованості в минулому;*
ефективність менеджменту.
Крім того, враховується макроекономічна ситуація в економіці та наявність державної підтримки підприємства. Постановою Правління НБУ затверджено Рекомендації щодо оцінки кредитоспроможності позичальників, де наведено групи фінансових показників, які доцільно використовувати для аналізу кредитоспроможності позичальників, а також орієнтовні значення, які вони мають приймати.
Групи фінансових показників, які використовуються в міжнародній практиці для оцінювання кредитоспроможності як фінансових, так і нефінансових установ, однакові. Це показники ліквідності, структури капіталу, ефективності та коефіцієнти прибутковості покриття. Для підприємств-позичальників показники з названих груп визначаються так.
1. Показники ліквідності. Показник поточної ліквідності Клп характеризує спроможність фірми погашати свої поточні короткострокові зобов'язання за рахунок грошових коштів та інших ліквідних активів: товарно-матеріальних запасів, дебіторської заборгованості:
Клп = Оборотні активи : Поточні пасиви.
Цей показник не має перевищувати 1. При обчисленні цього показника важливо правильно оцінити якість дебіторської заборгованості та товарно-матеріальних запасів. При невисокій якості ТМЗ та дебіторській заборгованості потрібно використовувати їх скориговані величини.
Показник миттєвої ліквідності Кям часто вважають більш ефективним показником ліквідності, оскільки він не враховує ТМЗ — найменш ліквідні з оборотних активів:
Кля = (Оборотні активи - ТМЗ) : Поточні пасиви.
Чистий оборотний капітал (ЧК) тісно пов'язаний із попередніми показниками і відображає більш стійку частину оборотних активів, що фінансується за рахунок довгострокового боргу чи власного капіталу:
ЧК = Оборотні активи - Поточні пасиви.
Від'ємне значення ЧК, як і значення Кла < 1, свідчить про неспроможність фірми розраховуватись за своїми поточними зобов'язаннями та про фінансування певної частки необоротних активів за рахунок поточних зобов'язань.
2. Показники структури капіталу. Показник фінансового левериджу відображає структуру капіталу фірми:
К = Зобов'язання : Власний капітал.
Більше значення показника фінансового левериджу відповідає більшій частці боргового капіталу в структурі капіталу, а отже, більшому ризику структури капіталу. При оцінюванні кредитоспроможності вітчизняних позичальників цей показник вважається задовільним, якщо не перевищує значення 1 незалежно від галузевої ознаки позичальника. В світовій практиці і більші значення показника (Кфл > 2) є допустимими.
Коефіцієнт заборгованості Кв1 відображає співвідношення довгострокового боргу та власного капіталу:
Кеі = Довгостроковий борг : Власний капітал.
Коефіцієнт заборгованості Км також відображає співвідношення довгострокового боргу та власного капіталу, але враховує субординований борг як частку капіталізації фірми:
Kt2 = Довгостроковий борг : (Власний капітал + + Субординований борг).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оцінювання кредитоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок