Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управлінський облік

Управлінський облік

Назва:
Управлінський облік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,21 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
“Управлінський облік”
1.Види калькуляції за часом складання.
Одним з основних показників роботи підприємства є собівартість продукції. Обчислення собівартості одиниці окремих видів чи продукції робіт і всієї товарної продукції називається калькуляцією. Розрізняють наступні види калькуляцій:
- планову,
- кошторисну,
- нормативну
- звітну чи фактичну калькуляції.
1). Планові калькуляції визначають середню собівартість чи продукції виконаних робіт на плановий період (рік, квартал). Їх складають виходячи з прогресивних норм витрат сировини, матеріалів палива, енергії, витрат праці, використання устаткування і норм витрат по організації обслуговування виробництва. Ці норми витрат є середніми для планованого періоду;
2). Кошторисні калькуляції є різновидами планових. Вони складаються на разовий чи виріб роботу для визначення ціни, розрахунків із замовниками й іншими цілей.
3). Нормативні калькуляції складають на основі діючих на початок місяця норм витрати сировини, матеріалів і інших витрат (поточних норм витрат). Поточні норми витрат відповідають виробничим можливостям підприємства на даному етапі його роботи. Поточні норми витрат на початок року вище середніх норм витрат, закладених у планову калькуляцію, а наприкінці року нижче. Тому нормативна собівартість на початок року, як правило, вище планової, а наприкінці року — нижче.
4). Звітні чи фактичні калькуляції складають за даними обліку про фактичні витрати на виробництво продукції і відображають фактичну собівартість зробленої продукції чи виконаних робіт. У фактичну собівартість продукції включають неплановані продуктивні витрати.
Калькулювання собівартості продукції здійснюється різними методами. Під методом калькуляції приймають систему прийомів, використовуваних для числення собівартості калькуляційної одиниці.
Вибір методу калькулювання собівартості продукції залежить від типу виробництва, його складності, наявності незавершеного виробництва, тривалості виробничого циклу, номенклатури вироблюваної продукції.
Планова (нормативна) калькуляція являє собою розрахунок планової (нормативної) собівартості одиниці продукції, здійснений за статтями витрат. Планова (нормативна) калькуляція складається на рік з розподілом за кварталами. Для окремих галузей промисловості із сезонним характером виробництва встановлюється інша періодичність складання планової (нормативної) калькуляції.
Планова (нормативна) калькуляція складається на всі види продукції, що виготовляються у планованому році. Планова (нормативна) калькуляція собівартості вперше виготовлених у пла-нованому році виробів і виробів, що виготовляються на нових потужностях, складається виходячи з проектних показників, за даними конструкторсько-технологічної документації на базі діючих на початок звітного періоду норм і є основою для обліку виробничих витрат, здійснення оперативного контролю за витратами виробництва і виконанням завдань щодо зниження собівартості.
Основою складання планової (нормативної) калькуляції на підприємстві є технічно обгрунтовані норми витрат матеріалів і трудових витрат, стандарти та технічні умови, встановлені для цієї продукції. Ці норми визначаються на основі діючих (або очікуваних) на початок планованого періоду нормативів з урахуванням економічної ефективності розроблених заходів для подальшого удосконалення виробництва.
Якщо окремі види продукції виготовляються в різних модифікаціях (наприклад, в експортному виконанні), планова (нормативна) калькуляція Складається на кожну таку модифікацію окремо.
У тих випадках, коли за єдиною конструкцією і єдиним технологічним процесом виготовляється кілька модифікацій виробів (за видами приймання або за техніко-економічними параметрами), планова калькуляція складається на всю групу виробів, одержаних після єдиного технологічного запуску.
Планова калькуляція може складатися і на ширшу групу однорідних виробів. Собівартість окремих видів (типів) продукції відповідної групи обчислюється за допомогою економічно обгрунтованих методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Управлінський облік

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок