Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Загальна характеристика систем управління людськими ресурсами.

Загальна характеристика систем управління людськими ресурсами.

Назва:
Загальна характеристика систем управління людськими ресурсами.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Загальна характеристика систем управління людськими ресурсами.
План
Структура систем управління людськими ресурсами підприємств.
Принципи удосконалення управління людськими ресурсами підприємств.
1. Управління людськими ресурсами здійснюється на різних рівнях: від світової спільноти до підрозділів підприємств.
Найбільш загальні рекомендації по управлінню трудовою діяльністю розробляє міжнародна організація праці (МОП). Яка має свої представництва в різних країнах. Це рекомендації забезпечення нормальних умов праці і створення конструктивних взаємовідносин між роботоотримувачем і державою.
В кожній країні є система загально - державних органів по питанням зайнятості і соціальної політики. Назва і структура цих органів може змінюватися, але люба цивілізована держава розробляє нормативні документи по:
умовах праці а всіх підприємствах;
співвідношенням в оплаті праці на державних підприємствах і в установах так званої бюджетної сфери;
управління зайнятістю населення;
пенсійному забезпеченню;
допомоги безробітним, інвалідам і малозабезпеченим прошаркам населення;
організації взаємовідносин представників роботодавців і роботоотримувачам.
Органи управління людськими ресурсами в регіонах в основному приділяють увагу питанням зайнятості, соціальної політики, регулюванню взаємовідносин роботодавців і роботоотримувачів на рівні регіону. Структури систем управління людськими ресурсами підприємства залежить залжить від його розмірів, випускаємої продукції, кваліфікації управляючих, традицій і інших факторів.
На підприємствах України до останнього часу функції управління персоналом розділені між відділеннями кадрів, підготовки кадрів, організації праці і зарплати і зарплати, головного технолога, техніки безпеки і лабораторії соціально-психологічних досліджень. При цьому відділ кадрів підпорядковується заміснику директора по кадрам і режиму (на деяких підприємствах він називається замісником по кадрах і соціальним питанням), відділ праці і зарплати – заміснику директора по кадрам чи головному інженеру. Помимо вказаних відділів на крупних і середніх підприємствах і в цехах є підрозділи (бюро) по праці і заробітній платі.
На підприємствах розвиток країн функціонує єдина служба управління людськими ресурсами, яка підпорядковується одному з військових президентів компанії. В складі цієї служби виділяються підрозділи чи співпрацівники (в залежності від розмірів підприємства) по слідуючим головним групам функцій:
планування чисельності персоналу;
аналіз і регулювання умов праці;
забезпечення безпеки праці;
організація праці;
оцінка та атестації персоналу;
підвищення кваліфікації;
оплата праці;
соціальні проблеми персоналу;
організація взаємовідносин мінадміністрацією, профсоюзом, робітниками.
Правової діяльністю систем управління людськими ресурсами є угоди і договори між суб‘єктами соціально-трудових відносин. На республіканському рівні заключаються генеральні угоди між представниками професійних союзів, роботодавців і урядом України.
Галузеві угоди заключаються між галузевими профсоюзами, об‘єднанням роботодавців і представниками держави.
На підприємстві основою регулювання соціально-трудових відносин є колективний договір, який заключається на строк від одного до трьох років між роботодавцем і представниками найманого персоналу.
В ньому фіксуються взаємні обов‘язки по основними питанням умов і плати праці: найму, перенавчання, звільнення; забезпечення безпеки і охорони здоров‘я; тривалості робочого часу і часу відпочинку; формам, системам і методам оплати праці і умовам функціонування, формам вирішення трудових спорів. Крім цього в ній вказуються форми надання послуг підприємства своїм працівникам (їди, транспортних послуг, лікування і т.д.), соціально гарантії при погіршенні економічної кон‘юнктури, компенсації при нещасних випадках, інші пункти.
2. Сучасне виробництво відрізняється високою динамічністю, яка обумовлена технічним прогресом, розвитком науки, гострою конкуренцією, політичними і соціальними процесами .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальна характеристика систем управління людськими ресурсами.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок