Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Логістика

Логістика

Назва:
Логістика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,74 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
1. Визначення та місце логістики в с-мі Мн. Правила логістики.
Логістика – наука, яка увійшла до вітчизняного економічного лексикону разом із процесом перебудови механізму господарювання та необхідністю пристосовувати його до мінливих умов перехідного до ринку середовища. Логістика – це ринкова концепція організації та управління господарською діяльністю підприємств. Якщо маркетинг забезпечує виробництво продукції відповідно до ринкового попиту, то логістика відповідає за те, щоб продукція вироблялась відповідно до необхідних параметрів конкурентоспроможності, які визначає маркетинг.
Логістика – це комплексна наука, яка тісно пов’язана із маркетингом, економікою та організацією виробництва, фінансами та інше. Вона виникла на основі цих дисциплін і відповідає сучасному рівню їх управління.
Поняття логістики на підприємстві охоплює такі сфери діяльності, як постачання, виробництва та збут продукції. Особливе місце належить транспортному господарству підприємства та процесам складування та зберігання продукції. Основним завданням, які вирішує логістика у вказаних сферах діяльності – це забезпечення найменших витрат, пов’язаних із рухом матеріальних ресурсів через вказані сфери діяльності від постачальників через сферу постачання, виробництво і збут до кінцевих споживачів продукції.
Нижче вказано шість основних постулатів, на яких сьогодні бу-дуються сучасні логістичні системи, за якими товари чи продукти просуваються від вироб-ника до споживача.
По-перше, нам потрібен конкретний товар,
по-друге, цей товар має бути не-обхідної якості,
по-третє — товар потрібен нам у необхідній для нас кількості,
по-четверте — цей товар потрібен нам у визначений нами час,
по-п'яте — товар повинен бути у визначено-му нами місці,
по-шосте — наші витрати під час покупки мають бути мінімальними.
2. Поняття та завдання заготівельної логістики.
Логістика постачання охоплює функціональну галузь матеріально-технічного постачання підприємств і включає в себе зовнішнє транспортування матеріалів, їх складування на підприємстві та відповідне переміщення до місця виробничого складування в процесі виготовлення.
Логістика постачання забезпечує оформлення, облік і передачу замовлень на матеріальні ресурси. Логістика постачання вирішує завдання:
підбір постачальників;
вибору каналів постачання матеріалів;
розроблення умов взаємодії з постачальниками.
При забезпеченні підприємства матеріалами вирішуються наступні основні завдання:
зменшити засоби, пов’язані в запасах;
мінімізувати витрати на доставку матеріалів;
забезпечити своєчасне постачання.
Сучасні принципи логістики передбачають такі методи постачання:
співробітництво з постачальником (спільні проекти, спільне конструювання);
постачання матеріалів у міру потреби;
довгострокові ціни;
самосертифікацію в постачальника;
доставку невеликими партіями;
взаємини через комп'ютерні мережі комунікацій.
Основними поняттями логістики постачання є точність і термін постачання, готовність до постачання, гнучкість підприємства, якість поставок, інформаційна готовність підприємства.
Основна мета заготівельної логістики полягає у задоволенні потреб виробництва у сировині, матеріалах, напівфабрикатах з максимально можливою ефективністю. Виділяють наступні завдання заготівельної логістики відповідно до основних постулатів логістики:
Встановлення оптимальних термінів поставок ( коли потрібно).
Забезпечення точного співвідношення між кількістю поставок та потребою в них (скільки потрібно).
Дотримання вимог по якості сировини та комплектуючих (з якою якістю).
Отже, заготівельна логістика займається пошуком та організацією закупівель необхідних матеріалів відповідної якості і кількості, у визначені терміни, у певному місці поставок, з мінімальними затратами та найменшими цінами.
3. Поняття та завдання виробничої логістики.
Виробнича логістика охоплює функціональну галузь безпосереднього виробництва як процесу виготовлення і включає в себе процеси від початку виробництва до передачі продукції у функціональну галузь збуту, в тому числі внутрішньотранспортні переміщення напівфабрикатів, комплектуючих, тобто всі процеси між операціями постачання та збуту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Логістика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок