Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Маркетинговий мікс: сучасні підходи і погляди

Маркетинговий мікс: сучасні підходи і погляди

Назва:
Маркетинговий мікс: сучасні підходи і погляди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,29 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
«Маркетинговий мікс: сучасні підходи і погляди.»


В управлінні маркетингом застосовується комплекс маркетингових прийомів, що у закордонній літературі одержав назву "Маркетинг - Мікс". Відповідно до цієї концепції в комплекс маркетингу входить чотири напрямки. "Маркетинг-Мікс" - це складена з цих напрямків суміш.
Основні елементи системи управління маркетингом підприємства можна об'єднати в 6 взаємообумовлених блоків.
1. Зовнішні фактори, що впливають на попит та пропозицію товару.
2. Маркетингова стратегія: стратегія підприємства і конкурентів.
3. Вихідні дані підприємства, необхідні для прийняття маркетингових рішень.
4. Канали розподілу і просування товару на ринок.
5. Моделі поведінки покупців.
6. Загальний обсяг продажів і витрат.
Рисунок 1.3 – Комплекс маркетингу - мікс |
МАРКЕТИНГ- МІКС
Планування розвитку ринку | Місце на ринку
Цільовий ринок
Галузь | Канали розподілу
Асортимент | Склади
Якість | Збереження
Стиль | Інвентар
Упакування | Транспорт
Розміри
Сервіс
Гарантії
Повернення
Ціноутворення і кредит | Просування на ринок
Прейскурантна ціна
Знижки і надбавки | Реклама
Терміни платежів | Форми торгівлі
Терміни кредиту | Пропаганда товару
У кожному блоці виділяють вхідні і вихідні фактори. Вихідним моментом є мети підприємства і способи їхнього досягнення, що знаходить вираження в розробці стратегії і тактиці маркетингу.
Стратегічне управління маркетингом називають ситуаційним аналізом - це аналіз стану фірми і її відносин із зовнішнім світом. Такий аналіз здійснюється 1-2 рази в рік шляхом відповідей на питання анкети, згруповані в кілька блоків:
- Ринки. На яких ринках діє фірма? Основні ринки? Сегменти ринку? Їхньої місткості? Кон'юнктура?
- Конкуренти. Основні конкуренти фірми? Методи конкурентної боротьби? Якість товарів? Ціни? Слабкі сторони? Частки ринків?
- Покупці і споживачі. Хто купує товар у фірми? Потреби покупців? Рівень їхнього задоволення? Час і причини покупки? Мотиви покупки?
- Зовнішнє і внутрішнє середовище. Вплив зовнішніх факторів, тенденції їхнього розвитку? Яка урядова політика? Яке утворення співробітників? Їхній доступ до інформації? Віддача? Стимули?
- Товари. Основні товари фірми? Їхня конкурентноздатність? Життєвий цикл товарів? На які ринки треба ввести нові товари? Чому? Фактори, що визначають покупку?
- Цінова політика. Як установлюються ціни? Як до них відносяться покупці? Реакція покупців на підвищення цін? Чи привабливі ціни на товари фірми?
- Товарорух. Як транспортуються і як складуються товари? Як обробляються замовлення? Що треба змінити? Які потрібні нові канали збуту?
- Планування і управління. Які мети фірми? Як вони взаємозалежні? Які складені плани? Яка процедура планування?
- Стратегія і контроль маркетингової діяльності. Які довгострокові цілі підприємства? Середньострокові? Короткострокові? Їх взаємоув'язування? Чи відповідають мети можливостям підприємства? Яка імовірність досягнення цілей? Які ресурси підприємства?
- Організація служби маркетингу. Яка структура управління маркетингом? Принципи організації служби? Кваліфікація співробітників? Чи стимулюється їхня ініціатива? Як розподіляється відповідальність? Чи розуміє персонал концепцію маркетингу? Чи випливає їй?
- Організація торгівлі. Чи спеціалізований персонал торгівлі по ринках і товарам фірми? Його рівень компетенції? Як оцінюються результати його роботи? Яка структура організації торгівлі? Які витрати й ефективність даної структури?
- Формування попиту і стимулювання збуту. Які мети реклами? Критерії поширення реклами? Чи є програма стимулювання попиту? Які її результати? Які форми стимулювання збуту? Чи мається план формування суспільної думки ("public relations")?
- Мети і програма маркетингу. Чи маються сформульовані цілі фірми і маркетингу? Як вони взаємопов'язані? Чи досить виділено засобів для досягнення цілей маркетингу? Чи мається у фірми фірмовий стиль? Товарна марка?
- Сервіс. Чи маються фірмові сервісні пункти? Наскільки вони ефективні? Як визначається їхня ефективність? Який рівень сервісу? Які терміни обслуговування клієнтів? Чи задовольняють вони клієнта?
- Маркетингове середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Маркетинговий мікс: сучасні підходи і погляди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок