Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управління виробничою фірмою

Управління виробничою фірмою

Назва:
Управління виробничою фірмою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Управління виробничою фірмою


1. Сутність та функції управління
У визначенні менеджменту використано 4 тер-міни - планування, організація, мотивація, конт-роль. Ці чотири поняття утворюють основні функції управління.
Спочатку ми їх стисло охарактеризуємо для того, щоб мати загальне уявлення, про що йти-меться далі.
Планування. Складання плану завжди розгля-дається як початковий етап процесу управління. Воно означає, що хтось повинен вирішити: що, як, коли та ким має бути виконано. Керівництво орга-нізації повинно знайти відповіді на такі запитання:
Де ми знаходимося в цей час? (Оцінити слабкі та сильні сторони організації у сфері фінансів, маркетингу, виробництва, трудових ресурсів).
Куди ми хочемо рухатися? (Оцінити можли-вості та загрози в навколишньому середовищі: конкуренція, екологічні умови, постачання, якими повинні бути цілі та як їх досягти).
Як ми збираємося це зробити?
Організація. Як тільки план складений, необхі-дно підготовити та забезпечити його виконання. Наприклад, якщо у підприємства є план побудови будинку, то організація його виконання передбачає, зокре-ма, підбір та розміщення відповідних робітників, придбання та доставку необхідних для будівницт-ва матеріалів.
Мотивація - це таке регулювання спонукаю-чих стимулів людини, при яких виникає бажання працювати так, щоб сприяти досягненню цілей організації. Серед німців існує таке прислів'я: «Хто виробляє, той не керує, хто керує, той не вироб-ляє». Зробити роботу якісно чужими руками - завдання не з простих. Для цього необхідні: та-лант, знання та вміння.
Контроль. Останнім етапом процесу управлін-ня є здійснення контролю, тобто порівняння фак-тичних результатів із запланованими.
Названі функції управління мають загальні характеристики: всі вони потребують прийняття рішень, для їх здійснення необхідна комунікація, тобто обмін інформацією, яка необхідна для прий-няття правильного рішення.
Прийняття рішень - це, по суті, серія правиль-них рішень із кількох альтернативних можливос-тей, які вибирає керівник для цієї організації в цей час і в цьому місці, тобто як і що планувати, організовувати, керувати, мотивувати та контро-лювати. Прийняття рішень керівником становить основний зміст діяльності керівника.
Комунікація - це процес обміну інформацією, її змістовним значенням між двома чи більше осо-бами. Міцність та якість відносин між людьми залежить в основному від того, наскільки чітки-ми та чесними є їхні міжособисті відносини.
Очевидно, якщо комунікації між особами не бу-дуть ефективними, люди не зможуть домовитися про їх спільну мету, що становить передумову існування організації як такої.
2. Особливості управління виробництвом
Ті дії, що забезпечують виробництво товарів і послуг, що поставляються в зовнішнє середовище, називаються операційною функцією. Поняття виробнича функція охоплює, в основному, випуск продукції і переробку сировини.
Повна система виробничої діяльності організації називається операційною системою і складається з трьох підсистем.
Переробна підсистема здійснює діяльність, безпосередньо пов'язану з перетворенням вихідних ресурсів у продукцію (послугу), що поставляється в зовнішнє середовище.
Підсистема забезпечення не пов'язана прямо з виробництвом продукції (наданням послуг) для зовнішнього середовища, але виконує необхідні функції забезпечення переробної підсистеми. Підсистема забезпечення також перетворює вихідні ресурси в продукцію (послуги), що використовують у переробній підсистемі.
Функція, що вважається частиною підсистеми забезпечення в одній організації, може бути складовою частиною переробної підсистеми в іншій.
Підсистема планування і контролю одержує інформацію з наступних джерел:
від переробної підсистеми - про стан системи і незавершене виробництво;
з внутрішнього середовища організації - про цілі, стратегію, політику і т.п.;
з зовнішнього середовища - про попит на продукцію, вартість ресурсів, тенденції розвитку технологій, нормативні акти і т.п.
Підсистема планування і контролю переробляє весь цей обсяг інформації і видає рішення, як саме повинна працювати переробна підсистема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управління виробничою фірмою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок