Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах. Значення ефективності, її критерії

Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах. Значення ефективності, її критерії

Назва:
Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах. Значення ефективності, її критерії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах. Значення ефективності, її критерії


План
1. Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах.
2. Значення ефективності, її критерії.


1. Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах
Визначення ефективності підприємства — складна і багато-гранна проблема, що потребує нових рішень і викликає дискусії та розбіжності в її трактуванні. Оцінка ефективності має особливо велике значення у зв'язку з формуванням систем управління об'єктами, що працюють у нових умовах.
У найбільш загальному вигляді підприємство розглядають як об'єкт управління з властивою йому специфікою складного конгломерату різноманітних галузей, з жорстким ув'язуванням їх функціонування в єдиній системі регіонального господарства, районів території.
Соціальна складова ефективності відображає величину і ступінь задоволення потреб населення. Вона припускає певну реакцію населення на якість, терміни і різноманітність наданих послуг, що можуть оцінюватися як в абсолютному вимірі, так і порівняно з якими-небудь стандартами чи нормами (обсяги і вартість наданих послуг, якість і витрати, ресурси та їх використання і тощо). Економічна ефективність обслуговування визначається найчастіше лише як економія бюджетних коштів, які використову-ються у процесі виконання робіт, спрямованих на збереження і поліпшення фізичних характеристик об'єктів.
Але економічна ефективність підприємства припускає не тільки економію, а й оптимальні пропорції між трьома напрям-ками використання коштів: на матеріальне забезпечення і проведення ремонтних робіт, на зарплату працівників, на управління.
Поняття економічної ефективності містить у собі також ефективну трудову мотивацію працівників, що виражається в співвідношенні чисельності зайнятих і фонду оплати праці (ФОП) — при якому в кожного працівника виникає стійка зацікавленість у якісній продуктивній праці. Пропорції розподілу ФОП між зайнятими працівниками з одного боку, і витрати управління, що припадають на одного управлінця, з іншого, також характеризують економічну ефективність. Нові ринкові умови, скорочення коштів з бюджету — усе це веде до пошуку нових організаційних рішень, що дають найбільший ефект. Показники, які характеризують ефективність послуг, мають найтісніший взаємозв'язок і зумовлюють інтереси всіх її учасників. Але цей взаємозв'язок не завжди прямий і одно-значний.
Система виміру ефективності функціонування підприємств є досить складною, тому що вона відображає, з одного боку, рівень досягнення її інтересів і цілей, а з іншого — її внесок у досягнення цілей соціальної системи більш високого рівня (адміністративного району міста), яка визначає для підприємств цілі, що випливають з її потреб.
Можна використовувати багатокритеріальну оцінку виміру, яка базується на підставі різних підходів до виміру ефективності соціальних систем, аналогічних підприємству. В ній ви-користовуються сім основних критеріїв:
1. Дієвість.
2. Економічність.
3. Якість.
4. Прибутковість (доходи / витрати).
5. Продуктивність.
6. Умови роботи.
7. Впровадження нововведень.
Безумовно, вони мають досить узагальнений характер і не враховують усієї складності підприємства як об'єкта управління, оцінку якого необхідно доповнювати показниками соціального значення. Розглянемо кожен із них стосовно оцінки ефективності функціонування підприємств.
Дієвість — це рівень досягнення системою поставлених перед нею цілей, ступінь завершення "потрібної" роботи.
Економічність можна виразити відношенням ресурсів, що підлягають споживанню, до ресурсів, фактично спожитих. Величина, що стоїть у чисельнику, знаходить втілення в кошторисах, нормативах, оцінках, прогнозах, проектуваннях тощо. Фактичне споживання ресурсів визначається за даними бухгалтерського обліку, звітності, оцінок тощо.
Якість — це ступінь відповідності системи вимогам, специ-фікації і сподіванням. Традиційні визначення якості включають відповідність специфікаціям і своєчасність виконання робіт (у терміни й у час, зручні для споживачів).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Теоретичні основи ефективності розвитку підприємства в ринкових умовах. Значення ефективності, її критерії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок