Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управління людськими ресурсами як сучасна технологія в менеджменту персоналу

Управління людськими ресурсами як сучасна технологія в менеджменту персоналу

Назва:
Управління людськими ресурсами як сучасна технологія в менеджменту персоналу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,75 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Управління людськими ресурсами як сучасна технологія в менеджменту персоналу.


ПЛАН
ВСТУП
Особливості і недоліки традиційних методів управління персоналом
Перетворення управління персоналом в управління людськими ресурсами
Відмінності управління людськими ресурсами від управління персоналом
Недоліки управління людськими ресурсами
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Як різновид діяльності менеджера, професія менеджера по персоналу зародилася наприкінці минулого століття. Поява фахівців з роботи з персоналом, що мають підготовку в області промислової соціології і психології, означало справжню революцію в традиційних формах кадрової роботи. Якщо до цього кадрова робота була функцією лінійних керівників різного рівня і рангу, а також працівників (і керівників) кадрових служб, що займаються обліковою, контрольною і розпорядчою діяльністю, то виникнення управлінської (штабної) функції, зв'язаної з забезпеченням належного рівня кадрового потенціалу організації, істотно розширило діапазон задач і підвищило значення цього напрямку менеджменту. Саме з появою управління персоналом як спеціалізованої штабної діяльності в системі сучасного менеджменту зв'язане становлення кадрового менеджменту, що поступово інтегрує і трансформує сформовані форми кадрової роботи. Важливим етапом цього процесу стали асиміляція ідей системного підходу, розробка різних моделей організації як системи — не тільки функціонуючої, але і що розвивається, — на основі яких сформувався новий підхід у кадровому менеджменті — керування людськими ресурсами.
У практиці кадрового менеджменту з 80-х рр. починає домінувати третя, “архітектурна” , за якої менеджер по персоналу виступає як архітектор кадрового потенціалу організації, що відіграє ведучу роль у розробці і реалізації довгострокової стратегії корпорації. Його місія — забезпечити організаційну і професійну когерентність складових кадрового потенціалу корпорації. Він входить до складу її вищого керівництва і має підготовку в такій новій області управлінського знання, як управління людськими ресурсами.


1. Особливості і недоліки традиційних методів управління персоналом
Хоча розходження навіть усередині національних традицій управління персоналом дуже великі, можна виділити ряд загальних характеристик цієї практики кадрового менеджменту, що склалися й одержали поширення в ХХ сторіччі в корпораціях розвинутих країн.
1. Широка розмаїтість існуючих підходів у управлінні персоналом, обумовлене (у тому числі й історичними) розходженнями в національних, інституціональних і організаційних контекстах, привело до того, що дотепер так і не склалося ні єдиного корпуса професійного знання, ні загальної професійної ідеології цієї управлінської дисципліни .
2. Кадрова робота традиційно знаходилася на периферії уваги керівників корпорацій. Маргінальна роль фахівців з управління персоналом визначалася тим, що вони виконували функції радників при керівництві і не несли безпосередньої відповідальності за розробку і реалізацію стратегії організації. А фінансові і виробничі пріоритети, як правило, завжди брали верх над пропозиціями кадрових працівників, що йдуть врозріз із загальною стратегією корпорації.
3. У фахівців з управління персоналом із самого початку виник ореол захисників інтересів рядових працівників, що, на думку їхніх колег-менеджерів, перешкоджало досягненню цілей, що стоять перед організацією.
4. Управління персоналом трактувалася як діяльність, для якої не потрібно спеціальної підготовки; на відміну від інших управлінських спеціальностей у ній можна було задовольнятися розуміннями здорового глузду, та й існувала розхожа думка, що будь-який досвідчений керівник цілком міг справитися з функціями менеджера по персоналу.
5. Відсутність спеціалізованої професійної підготовки і відповідної професійної кваліфікації знижувало авторитет кадрових працівників в очах начальства і лінійних керівників.
2. Перетворення управління персоналом в управління людськими ресурсами
Трансформація кадрового менеджменту знайшла своє вираження в наступних основних тенденціях Румянцева К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Управління людськими ресурсами як сучасна технологія в менеджменту персоналу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок