Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер,якого я поважаю найбільше

Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер,якого я поважаю найбільше

Назва:
Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер,якого я поважаю найбільше
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
«Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер,
якого я поважаю найбільше”
Більшість американців вважають, що Генрі Форд винайшов автомобіль. Усі упевнені, що Генрі Форд винайшов конвеєр, хоча за 6 років до Форда деякий Ренсом Олдс у виробництві використовував візки, що рухаються, а стрічкові транспортери вже застосовувалися і на зернових елеваторах, і на м'ясокомбінатах у Чікаго. Заслуга Форда в тому, що він створив потокове виробництво. Він придумав автомобільний бізнес. Коли підприємства стали економічно організовані, з'явилася затребуваність у менеджері. XX століття стало століттям управління. Але щоб до цього прийти, на початку століття повинні були з'явитися творці. Таким творцем і був Генрі Форд. І за це він визнаний журналом Fortune кращим бізнесменом XX століття.
Генрі Форд побудував найбільше індустріальне виробництво початку XX сторіччя і заробив на ньому $1 млрд ($36 мільярдів у сьогоднішніх доларах), його принципи вплинули на громадське життя США. Він продав 15 з половиною мільйонів автомобілів "Форд-Т", конвеєр став справою звичною і необхідною. Форд став платити робітником у два рази більше і цим створив клас "синіх комірців". Його робітники збирали гроші, щоб купити "свій" автомобіль - "Форд-Т". Форд не створював попит на автомобілі, він створив умови для попиту. У боротьбі з принципами Форда народився американський менеджмент. Основоположники теорії менеджменту формулювали свої принципи в заочній суперечці з Фордом, а один з перших американських менеджерів-практиків - Альфред Слоун з General Motors - розбив Генрі Форда й в очній сутичці.
Неймовірний успіх Форда-підприємця закінчився в 1927 році крахом Форда-менеджера. До цього часу Форд уже не міг змінитися. Він настільки увірував у свій успіх і свою правоту, що не помітив зміни часу, коли процес організації успішного виробництва перейшов у стадію управління. Форд якось сказав: "Гімнастика - повна нісенітниця. Здоровим вона не потрібна, а хворим протипоказана.". Таким же було його відношення до менеджменту. Важливий тільки продукт. Якщо він гарний - він сам принесе прибуток, якщо ж поганий, то ніякі фінансові уливання, ніяке чудове керівництво не зроблять його успішним. Мистецтво керування Форд нехтував. У кабінеті він проводив часу менше, ніж у цеху. Фінансові папірці дратували його. Він ненавидів банкірів і визнавав тільки готівку. Фінансистів він називав спекулянтами, злодіями, шкідниками і навіть грабіжниками, акціонерів - туніядцями.
"Скільки людей упевнено, що важливіше всього пристрій фабрики, збут, фінансові засоби, діловий керівництво, - дивувався Форд. - Важливіше всього самий продукт, і усяке форсування продукції до того, як продукт удосконалений, означає витрату сил". Масове виробництво Форд запустив, коли домігся універсального, тобто ідеального, з його погляду, продукту. Далі налагоджений виробничий цикл створює автомобіль, менеджери враховують лише загальне виробництво, сам Форд стежить, щоб відділи працювали узгоджено, і прибуток тече сам собою. У своїй компанії Форд одноосібно приймав усі важливі рішення. Ринкова стратегія полягала у використанні "цін проникнення". Щорічне збільшення обсягу виробництва, постійне зменшення витрат, регулярне зниження цін на автомобіль створювали стабільний попит і зростання прибутку. Прибуток повертався у виробництво. Акціонерам Форд не платив нічого. Ставши успішним підприємцем-індивідуалістом, Форд вважав комерційний успіх кращим підтвердженням своєї теорії. Він не утомлювався повторювати: "Тільки робота в стані творити цінності".
Генрі Форд народився в бідній родині, розбагатів і прославився. Американці можуть забути ім'я свого президента, але назва свого автомобіля вони будуть пам'ятати завжди. Життя Генрі Форда була підлеглий одній ідеї. Він терпів поразки, зносив глузування, боров з інтригами. Але він домігся усього, про що мріяв. Генрі Форд створив універсальний автомобіль і став мільярдером. Він усе життя прожив зі своєю дружиною Кларою, що вірила в нього і завжди підтримувала. Коли його запитали, хотів би він прожити життя ще раз, Форд відповів: "Тільки якщо можна знову женитися на Кларі".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Генрі Форд (1863- 1947 р.) – менеджер,якого я поважаю найбільше

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок