Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Особливості механізму стратегічного планування

Особливості механізму стратегічного планування

Назва:
Особливості механізму стратегічного планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Особливості механізму стратегічного планування
1.1. Сутність стратегічного планування
Стратегічне планування - це одна з функцій управління, що являє собою процес вибору цілей організації та шляхів їх досягнення.
Стратегічне планування забезпечує основу для усіх управлінських рішень, функцій організації, мотивації та контролю, орієнтованих на вироблення стратегічних планів.
Динамічний процес стратегічного планування є тією основою, на якій базуються всі управлінські функції. Не використовуючи переваги стратегічного планування, організації в цілому та окремі люди будуть позбавлені чіткого способу оцінки мети напрямку розвитку підприємства.
Процес стратегічного планування забезпечує основу для управління підприємством. Якщо проаналізувати ситуацію, яка склалася в Україні, можна відзначити, що стратегічне планування стає все більш актуальним для вітчизняних підприємств, що вступають в жорстку конкуренцію як між собою так і з іноземними корпораціями.
Стратегічне планування являє собою процес визначення цілей організації і їх змін, ресурсів для досягнення цілей і політики, спрямованої на придбання і використання цих ресурсів.
Існують наступні види стратегічного планування:
довгострокове (перспективне) планування - відображають довгострокові цілі і генеральну стратегію дій організації. Перспективні плани включають показники і пропозиції, які відображаються в узагальнених, частіше всього фінансових, показниках. Перспективні плани розробляються на термін від 5 до 10 років.
середньострокове планування – в його основі лежить реальний попит на продукцію організації, зміна її характеристик в найближчому майбутньому, перебудова технології виробництва, фінансові обмеження, кон'юнктура, ризик втрати партнера тощо. Середньострокові плани розробляються на термін від 1 до 5 років.
короткострокове планування - охоплює період в декілька тижнів або місяців. Воно націлено на регулювання поточного використання ресурсів і реалізується через складання календарних програм виробництва і контролю за ним, управління матеріальними запасами і отриманими кредитами.
оперативне планування - в задачу оперативного планування входить контроль за щоденним завантаженням устаткування, послідовність операцій, розстановка працівників тощо.
Стратегічне планування спрямоване на те, щоб забезпечити успіх підприємства, закріпити завойовані ним позиції на ринку збуту, визначити перспективи для подальшого росту.
Стратегічний план, з одного боку, зорієнтований на віддалену перспективу, а з іншого боку - повинен бути досить гнучким, щоб при необхідності можна було внести в нього зміни. Практично це програма діяльності підприємства протягом певного проміжку часу, яку необхідно пристосовувати до постійно мінливої ділової і соціальної обстановки організації.
Процес стратегічного планування можна умовно розділити на чотири фази.
Перша фаза – фінансове планування. Воно обмежується процедурою складання річного бюджету і базується на оцінках і інтуїції вищого керівництва.
Друга фаза передбачає сполучення фінансового і довгострокового планування. Фінансові результати прогнозуються звичайно на 3 – 5 років уперед, найчастіше ґрунтуючись на результатах минулої економічної діяльності.
Недолік такого підходу полягає в тому, що майбутнє важко передбачити, використовуючи тільки фінансові показники. У наш час рішення за такою схемою приймають підприємства з нескладною організаційною структурою.
Третя фаза – концентрація уваги на факторах зовнішнього оточення: новітніх технологічних розробках, демографічних, соціальних, економічних, політичних. На основі отриманих даних і поглибленого дослідження ринків збуту можуть розроблятися альтернативні стратегії.
Четверта фаза – стратегічний менеджмент. Крім дій, що відносяться до попередніх фаз, тут підприємства основну увагу приділяють збереженню і зміцненню позицій на ринках. В даний час усі ведучі корпорації розвинутих країн в області планування використовують стратегічний менеджмент.
Процес стратегічного планування можна представити у виді схеми (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особливості механізму стратегічного планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок