Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Запаси готової продукції, їх необхідність и призначення

Запаси готової продукції, їх необхідність и призначення

Назва:
Запаси готової продукції, їх необхідність и призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,68 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Запаси готової продукції, їх необхідність и призначення


Готовою вважається продукція, що пройшла всі стадії обробки, відповідає відповідним стандартам, прийнята відділом технічного контролю, документально оформлена у встановленому порядку і здана на склад.
Готова продукція враховується на підприємствах у місцях збереження по окремих видах і у встановлених одиницях виміру.
Облік готової продукції ведеться в натуральних, умовно-натуральних і вартісних показниках.
Умовно-натуральні показники використовують для узагальнених даних про однорідну продукцію (наприклад, у консервному виробництві - в умовних банках і т.д.).
Готова продукція надходить на склад після приймання технічним контролем. Здачу продукції на склад цеху оформляють по спеціальних здавальних накладних.
Склад готової продукції веде кількісний облік продукції аналогічно обліку матеріалів. У встановлений термін завідувач складом готової продукції здає в бухгалтерію первинні документи, що відбивають рух готової продукції. При сальдовому методі обліку готової продукції на 1-і число кожного місяця він складає відомості залишків на чи складі записує залишки в спеціальну книгу. Запису, зроблені комірником у картках складського обліку, систематично перевіряються працівниками бухгалтерії.
Запаси готової продукції - готова продукція, що знаходиться на складі виробника, а також продукція, відвантажена покупцям, на которые не минув термін оформлення і здачі розрахункових документів у банк на інкасо.
Обмеження в задачі керування запасами бувають: на максимальний обсяг запасів; на максимальну вагу; на максимальну вартість; на середню вартість; на число постачань у заданому інтервалі часу; на обсяг постачання; на імовірність нестачі.
Розглянемо деякі моделі.
а). Модель керування запасами.
Виникнення задачі керування запасами обумовлено взаємодією двох сторін: постачальника і замовника.
Оптимальне керування запасами зводиться до рішення замовником оптимізаційної задачі по визначенню найвигіднішого обсягу і часу (моменту) замовлення, що мінімізують витрати на збереження запасів і штраф за зрив постачань споживачу готової продукції.
В умовах підприємства можливі три основних типи запасів, обумовлених різним змістовним змістом понять "постачальник" і "замовник" у межах одного підприємства.
Це наступні типи запасів.
Запаси сировини, матеріалів і комплектуючих виробів, що необхідні для виробництва кінцевого продукту підприємства.
Проміжні запаси напівфабрикатів, вироблених самим підприємством, що використовуються на наступних стадіях виробництва.
Запаси готової продукції підприємства.
При створенні запасів першого типу замовником є підприємство в цілому, а постачальником зовнішні організації. Основне призначення цього виду запасів - послабити залежність виробничого ритму підприємства від збоїв у роботі підприємств постачальників і роботи транспорту. Задача керування запасами першого типу зважується в підсистемі матеріально-технічного постачання. Для запасів другого типу постачальником і замовником є різні ділянки самого підприємства. Призначення запасів цього типу обумовлено двома основними факторами:
а) прагненням послабити залежність виробничого ритму різних ділянок виробництва (наприклад, цехів) при цепочній структурі підприємства, тому що затримка на одній ділянці волоче наростання затримок у наступних ділянках ланцюга, що викликає простої і, як наслідок, істотні економічні втрати;
б) економічною доцільністю випуску продукції даного виду великими партіями (перехід з одного виду продукції на іншій зв'язаний з переналагодженням чи устаткування зміною режиму технологічного процесу). Для запуску у виробництво чергової партії продукції даного виду необхідно мати початковий запас.
Задача керування запасами другого типу зважується в підсистемі оперативного керування основним виробництвом.
Для запасів третього типу постачальником є підприємство в цілому, а замовником - споживач готової продукції підприємства. Необхідність створення запасів цього типу зв'язана з тим, що підприємство у випадку зриву плану постачань готової продукції піддається штрафу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Запаси готової продукції, їх необхідність и призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок