Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Контрольна з менеджменту організації

Контрольна з менеджменту організації

Назва:
Контрольна з менеджменту організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тема: Контрольна з менеджменту організації


ЗМІСТ


1. ФІНАНСОВІ ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
Організація – це група людей, діяльність яких свідомо координується для досягнення загальних цілей.
Для організації є необхідними три основних ознаки:
наявність не менше двох людей, які вважають себе частиною цієї групи;
наявність спільної мети, до якої прагнуть всі члени групи;
наявність у членів групи наміру працювати разом для того, щоб досягнути значимої мети.
Управління організацією представляє собою складну роботу, яку не можна успішно виконувати, керуючись лише абстрактними формулами. Керівник повинен поєднувати розуміння загальних істин управління організацією зі значимістю численних варіацій, завдяки яким ситуації відрізняються одна від одної.
З позицій системного підходу до менеджменту, організація представляє собою відкриту систему, а тому всі проблеми управління залежать від правильності виконання функцій менеджменту.
Основними функціями управління є: встановлення мети, планування, розробка та прийняття рішень, вплив на об’єкт управління, мотивація, контроль. Всі функції взаємопов’язані та формують безперервну послідовність взаємопов’язаних дій, тому організація виробництва вимагає постійної уваги до функцій управління. Невиконання в повному обсязі тієї чи іншої функції управління веде до виробничих і управлінських проблем.
Центральною проблемою управління організації є фінансова проблема. Управління – це процес, який пов’язаний із фінансовими витратами, які повинні бути виправдані. Управління організацією повинно бути раціональним, тобто відповідати завданням і цілям виробництва. Зокрема, управлінський апарат власне повинен бути організований раціонально як у кількісному, так і у функціональному відношенні. Інакше роздутий адміністративний апарат і не функціональність управлінських підрозділів приведуть до додаткових витрат, які знекровлюють організацію. У зв’язку з цим, критерій раціонального використання фінансів на управлінське забезпечення виробничого процесу повинен бути основою сукупності управлінських функцій.
Так, наприклад, якщо в управлінні організацією мала місце помилка в плануванні, то цілі організації будуть обрані невірно, а отже, будуть помилковими і шляхи їх досягнення. Невірне планування веде до зриву центральної управлінської функціональної ланки – основи управлінського рішення. Крім того, і в інших функціях управління організацією (мотивація, контроль), які орієнтовані на розробку стратегічних планів, також відбудеться зрив. В результаті фінансове забезпечення всього ланцюгу управлінської діяльності буде недоцільним, що приведе до зриву виробничого процесу і навіть до банкрутства організації.
Для вирішення фінансових проблем управління організацією існує декілька способів забезпечення фінансовими ресурсами. З цією метою повинна бути проведена реструктуризація управління організацією та вдосконалення організаційного процесу для забезпечення ефективності виробничої діяльності. Процес вдосконалення управлінської системи організації може бути проведений за рахунок наступних фінансових ресурсів.
1. За рахунок внутрішніх фінансових ресурсів – за рахунок прибутку, який надходить у фонд розвитку підприємства. Цей фонд прямо пов’язаний з організацією управління на виробництві, тому що підприємство з недосконалою організацією управління є збитковим, і фонд розвитку виробництва фінансово не забезпечений. Одним із внутрішніх способів вирішення фінансових проблем управління може стати режим жорсткої економії, на який змушена перейти організація: здешевлення управлінського апарату, раціональне використання ресурсів, раціоналізація всієї системи управління. Крім того, паралельно повинна здійснюватись сукупність заходів, спрямованих на посилення структури виробничого процесу, раціональне звільнення людей і техніки.
2. За рахунок зовнішніх фінансових ресурсів. Сучасне управління побудовано на основі наукових методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Контрольна з менеджменту організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок