Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Визначення типу управлінської поведінки менеджера згідно з решіткою менеджменту

Визначення типу управлінської поведінки менеджера згідно з решіткою менеджменту

Назва:
Визначення типу управлінської поведінки менеджера згідно з решіткою менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
"Визначення типу управлінської поведінки менеджера згідно з решіткою менеджменту"
Мета роботи: Проаналізувати нижче наведений матеріал.
Завдання: Оволодінні практичними навиками управлінської поведінки сучасного керівника.
Зміст і методика виконання завдання
Сучасний менеджер здійснює цілий пакет специфічних функцій, які групуються на двох головних векторах: виробничому й людському. Ці вектори складають решітку менеджера, її розробили американські дослідники Роберт Блей і Джейн Моутон. Між цими векторами (націленість на виробництво товарів і на гуманне відношення до людей) існує відповідне протиріччя:
а) коли намагатися всіма силами підвищити продуктивність праці, нехтуючи потребами й бажаннями людини, то результат буде плачевним.
б) коли всю увагу приділити людині, то нічого доброго також не вийде. Блейк і Моутон розграфили "силове поле" на дев'ять градацій по кожному вектору й отримали відповідну решітку:
Ця решітка дає можливість визначити п'ять характерних типів управлінської поведінки: а) диктатора; б) демократа; в) песиміста; г) маніпулятора; д) організатора.
Автори решітки дали відповідні характеристики різним типам менеджерів.
Код 9:1 означає: стиль управління орієнтований на виробництво і на мінімум уваги людям. Це жорсткий курс адміністратора, для якого результат -все, а людина - у кращому випадку виконавець, гвинтик, а по суті - ніхто. Робота в таких умовах не приносить задоволення нікому. Кожен намагається вийти з-під тиску диктатора. Стиль роботи диктатора - суцільний контроль. Менеджер 9:1-поганий керівник.
Код 1:9 - прямо протилежний попередньому. Продуктивність праці у такого менеджера стоїть на останньому місці. В основі діяльності лежить принцип – “треба бути самим собою”. Справи у такого менеджера йдуть як би самі собою. Працівникам у багатьох випадках подобається обстановка, яка створюється даним типом менеджера. Користь від цього не досить велика.
Код 5:5 (центр решітки). Менеджерів даного типу задовольняють середні досягнення, їх гасло "Не збирати з неба зірок'1. Головна тактика тут -компроміс. Характерна особливість менеджера даного типу - половинчаста зацікавленість і у виробництві, і в людях. Тут простежується прихильність менеджера до маніпулювання людьми.
Код 1:1 – це песиміст. Його девіз – “Не втручаюся в природній хід подій”. Звичайно, люди з таким поглядом на керівництво - або випадкові люди в менеджменті, або ті, що “спустилися з неба” - тобто поставлені на посаду впливовими людьми. Користь від таких людей дуже мала.
Код 9:9 – це організатор, найбільш продуктивний тип, який враховує потреби виробництва, а також потреби та інтереси людей. Важливою характеристикою даного типу є потяги до інновацій і націленість на постійний розвиток організації. Підприємства, де працюють менеджери типу 9:9, як правило, процвітають. Ведучі фірми розвинутих країн витрачають великі зусилля на пошуки таких типів керівників. Можна сказати, що менеджер даного типу по суті еталоном сучасного керівника.
Який я менеджер? Кожен, хто почитає нижче наведений тест, мабуть, задасть собі подібне питання. І це закономірно. Необхідно чітко уявити собі, яке місце кожен з нас займає в "решітці менеджменту". Для цього необхідно опрацювати нижче наведений тест "Орієнтація"'.
Тест "Орієнтація"
Наведені нижче 35 тверджень відображають особливості управлінської поведінки. Відповідайте на кожне запитання так, як би Ви діяли, коли б керували службою спеціалістів. При відповідях ставте "З" (завжди), "Ч" (часто), "І" (іноді), "Р" (рідко), "Н" (ніколи).
Для уникнення псування методичних розробок, роботу необхідно виконувати в зошиті. Для цього необхідно написати в стовпчик цифри від 1
до 35 і, прочитавши всі твердження, поставити поруч відповідні літери З, Ч, І, Р, Н.
1. Напевно завжди був би керівником служби.
2. Допускаю виконання позаурочної роботи.
3. Наділив би спеціалістів служби повною свободою дій у роботі.
4. Підтримував би незмінні способи діяльності.
5. Дозволив би людям при вирішенні проблеми критично мислити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Визначення типу управлінської поведінки менеджера згідно з решіткою менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок