Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Оптова торгівля

Оптова торгівля

Назва:
Оптова торгівля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Оптова торгівля здійснює зв'язок між промисловістю, роздрібною торгівлею і підприємствами громадського харчування. Основною її функцією є збут товарів крупними партіями як підприємствам роздрібної торгівлі і громадського харчування, так і промисловим підприємствам для подальшої переробки (швейні фабрики і т. д.). Друга її функція – активна дія на збільшення об'єму виробництва, розширення асортименту і поліпшення якості товарів народного споживання.
Перед бухгалтерським обліком в торгівлі стоять наступні задачі: забезпечити дієвий постійний контроль за виконанням планів торговельно-фінансової діяльності, а також за збереженням товарів на підприємствах.
У основі роботи торгових підприємств лежить торговельно-фінансовий план, в якому знаходять віддзеркалення наступні показники: оптовий товарообіг (оптова торгівля), прибуток від реалізації і інші.
Товарообіг і прибуток від реалізації є основними показниками торгових підприємств і безпосередньо зв'язані між собою при обліку товарних операцій.
Оптовий товарообіг – це реалізація товарів крупними партіями підприємством роздрібної торгівлі і громадського харчування для подальшого перепродажу безпосередньо споживачу і промисловим підприємствам для подальшої переробки.
Прибуток від реалізації торгового підприємства – це перевищення суми реалізованих оптових або торгових надбавок над витратами (витратами обігу).
Від ступеня виконання цих показників залежить стан фінансової діяльності торгових підприємств. Контроль за виконанням планів торговельно-фінансової діяльності в першу чергу необхідно починати з контролю товарообігу і прибутку від реалізації. На виконання товарообігу впливають такі чинники, як товарні запаси на початок і кінець звітного періоду, надходження товарів і інше вибуття товарів; на отримання прибули від реалізації – валові доходи від реалізації, податки, стягувані за рахунок валового доходу, і витрати обігу. Виконання плану товарообігу залежить перш за все від ступеня виконання плану надходження товарів. Тому бухгалтерський облік відображає і контролює виконання плану надходження товарів в цілому по підприємству в сумі, по номенклатурі товарів, по кількості і сумі, за джерелами надходження; виконання договорів з постачальниками, правильність приймання товарів.
Для безперебійного задоволення попиту населення велике значення має наявність відповідних товарних запасів. Облік повинен контролювати розмір і стан товарних запасів (в цілому і по асортименту), відповідність їх встановленим нормативам.
Реалізація товарів – завершальна фаза товарообігу. Бухгалтерський облік повинен вести контроль за виконанням плану реалізації товарів в цілому по підприємству, складам, магазинам, столовим, по асортименту товарів, формам реалізації, по видах покупців, а також контроль за виконанням договорів з покупцями і за правильністю відпустки товарів.
Виконання плану прибутку від реалізації обумовлює необхідність постійного контролю правильності застосування діючої системи оптових і торгових надбавок.
Крім того, бухгалтерський облік повинен забезпечити контроль за внереалізационнимі доходами і витратами на підставі первинних документів.
Контроль за збереженням товарів і тари здійснюється на основі системи раціональної організації товарних операцій в торгівлі. Для цього необхідно чітко визначити круг працівників, матеріально відповідальних за збереження товарів і тари; забезпечити строге дотримання встановленого порядку приймання товарів по кількості і якості, а також їх зберігання і відпустки; правильно і своєчасно документально оформляти і враховувати надходження, переміщення і вибуття товарів; забезпечити своєчасне уявлення в бухгалтерію всіх документів по товарних операціях, їх ретельну перевірку відносно правильності оформлення, законності і доцільності операції; своєчасно і ретельно проводити інвентаризацію товарів і тари.
З урахуванням вищесказаного тема роботи, присвячена обліку і аналізу реалізації товарів і виявлення їх впливу на формування доходів підприємств в умовах ринкових відносин, представляється достатньо актуальною і не нецікавою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оптова торгівля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок