Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Організація маркетингових досліджень з використанням комп’ютерних технологій обробки інформації

Організація маркетингових досліджень з використанням комп’ютерних технологій обробки інформації

Назва:
Організація маркетингових досліджень з використанням комп’ютерних технологій обробки інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,75 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
„Організація маркетингових досліджень з використанням комп’ютерних технологій обробки інформації”


Зміст


1. Маркетингова інформаційна система
Маркетингова інформація збирається, аналізується і розподіляється в рамках маркетингової інформаційної системи, що є частиною інформаційної системи управління організацією.
Виникла концепція даної системи і почалася її практична реалізація на початку 70-х років.
Маркетингова інформаційна система (МІС) — це сукупність (єдиний комплекс) персоналу, устаткування, процедур і методів, призначена для обробки, аналізу і розподілу у встановлений час достовірної інформації, необхідної для підготовки і прийняття маркетингових рішень.
МІС трансформує дані, отримані з внутрішніх і зовнішніх джерел, в інформацію, необхідну для керівників і фахівців маркетингових служб. МІС розподіляє інформацію серед керівників і фахівців маркетингових служб, що приймають відповідні рішення. Крім того, МІС, взаємодіючи з іншими автоматизованими системами підприємства, поставляє потрібну інформацію керівникам інших служб підприємства (виробничих, НДДКР і ін.). Внутрішня інформація містить дані про замовлення на продукцію, обсягах продажів, відвантаженню продукції, рівні запасів, про оплату відвантаженої продукції й ін. Дані з зовнішніх джерел виходять на основі проведення маркетингової розвідки (з підсистеми поточної зовнішньої інформації) і маркетингових досліджень.
Маркетингова розвідка — постійна діяльність, на основі використання визначених процедур і джерел одержання інформації, по зборі поточної інформації про зміну зовнішнього середовища маркетингу, необхідна як для розробки, так і коректування маркетингових планів. У той час як внутрішня інформація фокусується на отриманих результатах, маркетингова розвідка досліджує те, що може відбутися в зовнішнім середовищі.
Джерела одержання поточної зовнішньої інформації можуть бути самого різного характеру, для її збору використовуються формальні і неформальні процедури. Подібна інформація виходить шляхом вивчення книг, газет, публікацій торгівлі; у результаті бесід зі споживачами, постачальниками, дистриб’юторами й іншими зовнішніми стосовно організації особами, яких варто ефективно мотивувати на збір потрібної інформації; на основі бесід з іншими менеджерами і співробітниками, наприклад співробітниками збутових служб даної організації; шляхом проведення промислового і комерційного шпигунства (хоча в закордонних книгах багато пишуть про етичні проблеми маркетингових досліджень).
Маркетингові дослідження на відміну від маркетингової розвідки припускають збір і аналіз даних по конкретних маркетингових ситуаціях, з якими підприємство зштовхнулося на ринку.
Подібна інформація не збирається в двох раніше розглянутих системах. Така діяльність здійснюється періодично, а не безупинно, у міру появи визначених проблем, на основі використання спеціальних методів збору й обробки зібраних даних.
У МІС також входить підсистема підтримки маркетингових рішень, у якій за допомогою визначених методів (наприклад, моделей кореляційного аналізу, розрахунку крапки беззбитковості) на основі створеної бази маркетингових даних здійснюється доступ до інформації, необхідної керівникам для прийняття рішень, а також її аналіз у заданому напрямку.
Дана система на питання типу: «що якщо?» дає негайні відповіді, використовувані при прийнятті маркетингових рішень.
У підсистему підтримки маркетингових рішень може входити набір процедур і логічних алгоритмів, заснованих на досвіді експертів і називаних експертними системами.
Ідея експертної системи полягає в наступному. У той час як традиційні рахункові програми мають справи лише з фактами, експертні системи спираються на «професійну культуру». Говорячи про професійну культуру, мають на увазі всю сукупність неформальних евристичних прийомів, здогадів, інтуїтивних суджень і уміння робити висновки, що важко аналізувати явно, але які, по суті справи, і складають основу кваліфікації експерта, що здобувається ним протягом усієї його професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація маркетингових досліджень з використанням комп’ютерних технологій обробки інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок