Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Аналіз та розробка стратегії управління підприємствами готельного господарства

Аналіз та розробка стратегії управління підприємствами готельного господарства

Назва:
Аналіз та розробка стратегії управління підприємствами готельного господарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
2.3. Аналіз та розробка стратегії управління підприємствами готельного господарства
ормування ринкових відносин в Україні істотно залежить від ефективного функціонування матеріально-технічної бази під-приємств готельного господарства. Вивчення практики управління готельним господарством України показує, що в сучасних умовах воно здійснюється не досить ефективно.
Близько 30-50% грошових витрат туристів під час мандрівок припадає на готельні послуги. У країнах з розвиненою ринковою економікою і туризмом готельне господарство забезпечує значну частину валового національного продукту (ВНП). Однак в Україні ця сфера не отримала належного розвитку, в результаті чого у ВНП частина господарства складає близько 13%.
В Україні матеріальна база більшості готелів не відповідає новим вітчизняним стандартам, понад 80% будівель готельних підприємств потребують ремонту, номери - реконструкції й переоснащення, технологія обслуговування - автоматизації та комп'ютеризації. На сьогодні для готельного господарства нашої країни характерний високий рівень зносу основних фондів як фізичного, так і морального, тому що більшість готелів України були побудовані та введені в експлуатацію в 70-80-х рр. Програмою розвитку туризму до 2005 р. передбачено побудувати ще 78 нових об'єктів на 15700 місць та провести реконструкцію 61 об'єкта на 21500 місць. Однак збільшення кількості підприємств не розв'яже проблеми розвитку туристичної галузі. У першу чергу, дійсно необхідно здійснити реконструкцію діючих підприємств, привести рівень обслуговування до світових стандартів, що забезпечить високий рівень завантаження готелів.
Крім того, наскільки якісним є стан матеріальної бази підприємств готельного господарства свідчать наступні дані. В Україні відсутні готелі категорії "п'ять зірок" (вищого класу), а готелів категорії "чотири зірки" тільки три (протягом 10 років у столиці планується будівництво 5 п'ятизіркових готелів та 20 чотиризіркових). Таке положення не сприяє припливу в Україну західних туристів, які звикли до комфортабельних умов прожи-вання. За даними Державного комітету статистики України, за п'ять останніх років рівень завантаження підприємств готельного господарства зменшенням в 2,1 раза.
Управління підприємствами готельного господарства навіть в епоху чітко визначеної підпорядкованості було розосередженим між багатьма комітетами і-відомствами галузей народного господарства, що не створювало передумов вироблення єдиної Державної політики активного розвитку цієї сфери діяльності.
Сучасна економічна реформа в Україні у напрямку ринкових перетворень докорінно змінює характер, принципи та процес управління підприємствами готельного господарства.
Перехід від директивне керованої економіки до ринкової по-новому поставив питання управління підприємствами готельного господарства як суб'єктами ринкових відносин.
Негативним явищем у реформуванні управлінської структури готельного господарства залишається розосередженість під-приємств між 14 державними і недержавними структурами, які досі об'єднують 2/3 усіх підприємств готельного господарства, і відсутність єдиного координуючого органу в справі розробки основних напрямків розвитку, створення основних важелів підтримки функціонування різних типів і форм власності підприємств.)
Ефективна діяльність підприємств у довгостроковій перспективі, забезпечення їх стабільної рентабельності та конкурентоспроможності істотно залежить від розробки стратегії управління підприємствами готельного господарства, діючих у сучасних умовах (виживання й забезпечення безперервності їх розвитку). Залежно від умов і обставин, що склалися, це питання вирішується підприємствами індивідуально, але в основі є клопітка праця щодо створення конкурентних переваг.
Підприємства готельного господарства залежно від типу і категорії діють на певному ринку, пропонуючи основні та додаткові послуги з певними витратами, які залежать від ресурсного потенціалу.
Характер діяльності підприємств повинен відповідати умовам ринку, що забезпечується якісним та своєчасним виконанням усіх виробничих і управлінських функцій (прогнозування, планування, організації, мотивації, координації та контролю), а також відповідним рівнем складових ресурсного потенціалу (кваліфікації працівників, матеріально-технічної бази тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз та розробка стратегії управління підприємствами готельного господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок