Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Прийняття і реалізація управлінських рішень

Прийняття і реалізація управлінських рішень

Назва:
Прийняття і реалізація управлінських рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,94 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Прийняття і реалізація управлінських рішень
 
 
Характеризуючи соціальну організацію підприємства, її трактують і як сукупність соціальних груп, що утворює єдину систему, і як систему відносин, що виникають між людьми і соціальними групами, і як систему писаних і неписаних правил, що регулюють поведінку людей, або як систему влади на підприємстві. Будь-який підхід має, звичайно, право на існування, оскільки фіксує різні сторони того самого явища.
У соціології і теорії управління виділяють дві підсистеми регуляції в рамках соціальної організації - формальну і неформальну. Вони спираються на дві досить різнорідні сукупності засобів і відносин з відповідними структурами. Кожна підсистема відрізняється специфічною природою і діє за власними законами. Доповнюючи одна одну, вони постійно взаємодіють, утворюючи єдину систему.
Формальна організація - кістяк адміністративної структури - являє собою систему узаконених безособових вимог і стандартів поведінки, формально заданих і жорстко закріплених розпоряджень. Вона нагадує піраміду, горизонтальний зріз якої характеризує систему вимог функціонального поділу праці, а вертикальний (ієрархічний) - відношення влади і субординації. Формальна організація може бути описана у формі системи підрозділів, груп і робочих місць.
Робоче місце окремого працівника й окремого структурного підрозділу у формальній організації легко визначається позиціями, яку вони займають у горизонтальному і вертикальному зрізах. В одному випадку така позиція називається функцією, в іншому - статусом.
Система безособових вимог фіксується нормами і зразками поведінки, що являють собою основні елементи культури. Вони фіксуються в розпорядженнях. Формальну організацію з повним правом варто віднести до числа найбільш древніх соціальних винаходів людства, спрямованих на раціоналізацію управління й ефективність кооперованої діяльності. Оскільки її мета - зробити управління людьми ефективним, а поведінку контрольовану і передбачувану, у фундаменті такої організації лежить принцип максимального спрощення і стандартизації відносин. Це досягається шляхом формалізації керівних розпоряджень, введення безособових стандартів і норм, які регламентують ділову поведінку в організації.
Формальна структура утворює каркас відносин в організації, додає їй необхідну стійкість, дозволяючи полегшити і раціоналізувати процес досягнення мети. Разом з тим вона породжує ряд непереборних дизфункцій, тому служить об'єктом критики для соціологів.
Неформальна організація - друга підсистема. Вона базується на інших принципах і джерелах соціальної регуляції поведінки. На відміну від формальної, неформальна організація будується на принципах саморегуляції і самоорганізації. Неформальна організація не є жорстко структурованою, вектор її спрямованості змінюється. При цьому її спрямованість може як підсилювати зовнішній організаційний імпульс, так і протистояти йому. Вся вона будується на основі особистісних особливостей працівників, специфіки відносин, що складаються між ними. Тут немає жорстко закріплених безособових стандартів, що роблять організацію стійкою, навпроти, превалюють групові норми, а спонтанна взаємодія додає гнучкість організаційному поводженню. Якщо формальна організація спирається на тверду структуру відносин, зафіксовану в ієрархії посадових функціональних позицій, то в неформальної подібна структура носить ситуаційний характер. Таким чином, формальна структура створюється відносинами між безособовими посадовими і професійними позиціями, а неформальна - відносинами між живими людьми в процесі їхньої спільної діяльності.
Обидві форми організації співіснують на підприємстві, взаємодоповнюють одна одну, а іноді і протистоять. Необхідність у неформальній організації як елементі соціальної організації обумовлена наступними факторами:
неможливість стандартизувати всю сукупність відносин, що виникають на виробництві з приводу трудової діяльності;
неминучість виникнення в організації непередбачених ситуацій, що вимагають нестандартних рішень;
необхідність відпрацьовування нових стандартів поведінки, що спочатку виникають саме в неформальній організації і лише потім переносяться у формальну;
неможливість зведення відносин між людьми тільки до ділових задач, тому є різноманіття неділових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Прийняття і реалізація управлінських рішень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок