Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Митна тарифна політика як складова зовнішньоекономічної політики держави

Митна тарифна політика як складова зовнішньоекономічної політики держави

Назва:
Митна тарифна політика як складова зовнішньоекономічної політики держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,54 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Митна тарифна політика як складова овнішньоекономічної політики держави


ЗМІСТ


ВСТУП
Митна політика - частина зовнішньоторговельної діяльності держави, що регламентує обсяг, структуру й умови експорту й імпорту товарів. Однієї з форм прояву митної політики є митний протекціонізм, що підсилюється в період криз. У цей період уводяться високі мита на імпортні товари і, як правило, пільгові мита на експортну продукцію. В останні десятиліття поряд з митними пошлинами широко застосовуються нетарифні методи обмеження імпорту: квотування, стандарти якості й екологічної чистоти.
Найважливіша роль у справі забезпечення економічних інтересів держави належить митній службі - одному з базових інститутів економіки. Беручи участь у регулюванні зовнішньоторговельного обороту і здійснюючи фіскальну функцію, митна служба регулярно поповнює державний бюджет і тим самим сприяє рішенню економічних проблем.
Шляхом розумних протекціоністських мір митна служба оберігає національну промисловість.
Норми і положення, що утримуються в цих документах, відповідають світовим. Отже, створена правова основа для діяльності російської митної служби, вироблення механізмів здійснення зовнішньоекономічної діяльності, інтегрування України у світове господарство, її участь у розвитку міжнародної виробничої кооперації.
Така система митних органів дозволяє здійснювати свої функції на всій території України.
Головними напрямками діяльності митної служби України, як це визначено в розробленій і нині діючій програмі, були і залишаються: здійснення фіскальної і правоохоронної функцій, удосконалювання технологій митного оформлення і митного контролю.


1. МИТНО-ТАРИФНІ СИСТЕМИ В СУЧАСНОМУ СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ
"Тариф" - слово арабського походження, що означає перелік або реєстр. Митний тариф - це систематизований перелік товарів, оподатковуваних митом. Іншими словами, митний тариф являє собою перелік ставок мита, які стягуються при проходженні товарів через митний кордон держави, що установила цей митний тариф, або групи держав, що об'єднали свої державні митні території в єдину територію митного союзу на основі укладеного ними міжнародного договору.
У цьому разі вони приймають єдиний митний тариф, що діє на всій території. Такі єдині митні тарифи прийняті, наприклад, Європейським економічним співтовариством.
Митний тариф містить деталізовані назви товарів, які оподатковуються увізним, вивізним або транзитним митом, із зазначенням способу оподаткування, ставки мита, коефіцієнта надбавок і знижок, а також найменування товарів, заборонених до ввозу і вивозу або транзиту.
Митні тарифи бувають двох видів: прості і складні.
Прості митні тарифи базуються на одній ставці мита для кожного товару незалежно від країни походження цього товару. Вони не передбачають пільгового або дискримінаційного мита і відносно мало поширені (Мексика, Болівія, Панама).
Складні митні тарифи ґрунтуються на двох, трьох і більше ставок мита. Кожна митна ставка застосовується до товарів певних країн або групи країн.
Такі тарифи з різним рівнем митних ставок дозволяють державі проводити різну митну політику стосовно тих або інших країн, домагатися від них різноманітних поступок або надавати пільги, прив'язуючи їх цим до свого ринку.
Складні митні тарифи, у свою чергу, поділяються на два види: автономні й автономно-конвенційні.
Автономні митні тарифи закріплюють як високі ставки мита (максимальні, або генеральні), так і низькі (мінімальні; преференційні).
Всі ці ставки митного оподаткування встановлюються державами самостійно, без будь-якого зв'язку з торговельними зобов'язаннями перед третьою країною.
Автономно-конвенційні митні тарифи містять одну або кілька автономних ставок мита і одну або ряд ставок конвенційного мита, які установлюються на основі торговельних угод, укладених даною державою з іншими країнами як на двосторонній, так і на багатосторонній договірній основі.
Ці тарифи дозволяють державі здійснювати диференційовану митну політику, у тому числі й у межах міжнародних митних союзів (наприклад, ЄЕС, ЮДЕАК, ЭКОВАС та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Митна тарифна політика як складова зовнішньоекономічної політики держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок