Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Організація та її елементи. Сучасна типологія організацій. Характерні риси організаційних систем. Місія як цільова функція існування організацій. Ідеологія, філософія, культура організацій.

Організація та її елементи. Сучасна типологія організацій. Характерні риси організаційних систем. Місія як цільова функція існування організацій. Ідеологія, філософія, культура організацій.

Назва:
Організація та її елементи. Сучасна типологія організацій. Характерні риси організаційних систем. Місія як цільова функція існування організацій. Ідеологія, філософія, культура організацій.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Організація та її елементи. Сучасна типологія організацій. Характерні риси організаційних систем. Місія як цільова функція існування організацій. Ідеологія, філософія, культура організацій.
Організація – усталена система спільних дій людей, спілкування, поділу праці, координації, контролю, повноважень та відповідальності, необхідних для дослідження спільних цілей.
Елементи системи в організації розглядають головним чином з боку його функціонування. Основними характеристиками є упорядкування і спрямованість упорядкування.
Основні елементи:
Організація окремих робіт
Формування та використання команд
Влада і політична лінія організації, культура, прийнятий у ній комплекс ідей, положень і норм, що впливають на діяльність та рішення.
Для організації системи необхідне оптимальне упорядкування співвідношень функціонального типу. Функціональна побудова передбачає створення посад і підрозділів на основі спеціалізованих видів діяльності. Функціональні групування – найпоширеніша і найприйнятніша форма створення підрозділів.
Варіанти вибору побудови організації різні:
За функціональною ознакою
За місцезнаходженням
За типом продукції
Матрична побудова
Багатонаціональна
Мережна побудова
Залежно від поставленої мети організації поділяються на 2 великі типи:
Група осіб, що становить колектив, єдине, дім, - державна установа, підприємство, колективна спілка, кооператив, партійна організація, тощо
Об’єднання, союз, засновані для досягнення спільної мети – наприклад ООН.
Організація, як механічна система характеризується покладанням на формальні правила і принципи, централізацією прийняття рішень вузько обмеженою, відповідальністю за роботу та суворою ієрархією повноважень.
Органічна система характеризується низьким до середнього рівнем застосування формальністю правил і приписів, широко визначеною відповідальністю за роботу і гнучкою структурою повноважень із меншою кількістю ієрархічних рівнів.
Місія як цільова функція існування організації. Ідеологія, філософія і культура організації.
Місія організації - чітко сформульована причина її існування як основа формування еталонних цінностей, якими повинні володіти усі працівники для забезпечення існування і розвитку організації. Розроблений на основі місії комплекс загальних цілей може бути організований шляхом розроблення і втілення в життя стратегічних, поточних, і оперативних планів,
При формуванні місії організації треба дотримуватись таких правил:
Місія організації є констатацією філософії, призначення, змісту існування організації.
Місія організації повинна відображати інтереси власників організації, співробітників, покупців продукту організації, ділових партнерів, місцевого середовища суспільства.
У місії організації повинні відображатися її цільові орієнтири, сфера діяльності, можливості і способи здійснення діяльності, способи формування іміджу (зовнішнього образу) організації.
Вироблені на основі місії цілі організації є критерієм для всього наступного процесу прийняття управлінських рішень. Ціль організації, її структурного підрозділу може бути визначена автократичним або демократичним способом. Існує сувора ієрархія цілей – цілі нижчого рівня виводяться із цілей вищого.
Ціль – опис майбутнього стану організації, відправний пункт при розробленні та прийнятті планів і управлінських рішень, засіб мотивації працівників і контролю результатів діяльності колективу організації та кожного працівника зокрема. Вона повинна бути реальною, зрозумілою, кількісно та якісно визначеною. За спрямованістю цілі поділяються на зовнішні і внутрішні; За періодом досягнення – на довготермінові, середньо термінові, та короткотермінові; За масштабами – на глобальні і локальні; За змістом на економічні, соціальні, технічні, морально – етичні, екологічні, організаційні; за способом - на авторитарні і демократичні.
Філософія організації визначає цінності організації, які організація сповідує, а ідеологія визначає якими способами, шляхами їх можна досягти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація та її елементи. Сучасна типологія організацій. Характерні риси організаційних систем. Місія як цільова функція існування організацій. Ідеологія, філософія, культура організацій.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок