Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Роздрібний товарообіг, як оціночний показник конкурентоспроможності підприємства

Роздрібний товарообіг, як оціночний показник конкурентоспроможності підприємства

Назва:
Роздрібний товарообіг, як оціночний показник конкурентоспроможності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Роздрібний товарообіг, як оціночний показник конкурентоспроможності підприємства


Формування і реалізація асортиментної політики необхідні для визначення умов беззбиткової роботи підприємства “Гостинний двір та визначають основні напрямки уонкурентного аналізу роздрібного товарообороту.
Асортиментна політика роздрібної торгівлі припускає наявність інформації про характеристики сегментів ринків, товарів, купівельних переваг, динаміки цін, макроекономічних тенденцій, рівня зовнішньоекономічних зв'язків із закордонними країнами. Усі перераховані фактори необхідні для визначення умов беззбиткової роботи і управління масою прибутку роздрібної торгівлі з метою оптимізації оподатковування, прогнозування можливих вкладень власних коштів у розвиток бізнесу.
Одним з інструментів, яким можна скористатися для рішення даної проблеми, є операційний аналіз конкурентоспроможності роздрібного товарообороту, що представляє собою аналіз беззбитковості торгівельних операцій.
Хоча існують і більш сучасні методики, однак розрахунок конкурентного асортименту роздрібної торгівлі на підставі операційного аналізу дістав широке поширення. У його основі лежать дії по визначенні проміжних показників (проміжних сальдо), що дозволяють поетапно відокремити виторг реалізації від витрат підприємства.
C початку розраховується валова маржа, як сума виторгу від роздрібної реалізації за винятком перемінних витрат. Залишаються умовно-постійні витрати і прибуток, тобто ті величини, якими можна керувати.
Наступним кроком є видалення умовно-постійних витрат. Рівність прибутку нулю відповідає беззбитковості підприємства. Даний показник зветься поріг рентабельності - це такий роздрібний виторг (чи об'єм роздрібної реалізації продукції в натуральному вираженні), що забезпечує повне покриття усіх витрат (перемінних і умовно-постійних) і має місце нульовий прибуток. Поріг рентабельності (крапку беззбитковості) можна визначити як графічним (див. малюнок), так і аналітичним способом.
Рис. 2.1 Графічне визначення порога рентабельності торгівлі
У рамках здійснення операційного аналізу існує можливість визначити не тільки поріг рентабельності всього ьлогівельного підприємства, але й реалізації окремого виду продукції. Саме здатність кожного товару "відповідати" за фінансовий стан покладена в основу формування конкурентної роздрібної асортиментної політики торгівельного підприємства.
Підприємство починає діставати прибуток, коли фактичний роздрібний виторг перевищує граничну межу. Чим більше це перевищення, тим більше запас фінансової міцності підприємства і більше сума прибутку. Запас фінансової міцності - це різниця між фактичним (чи плановановим) виторгом від реалізації і порогом рентабельності.
При проведенні операційного аналізу роздрібного виторгу часто використовують такий показник, як сила впливу операційного важеля (СВОВ). Він показує, у скільки раз зміниться прибуток при зміні виторгу від реалізації на один відсоток і визначається як відношення валової маржі до прибутку.
Проведення операційного аналізу роздрібу вимагає від фінансових менеджерів не тільки широкого використання всіх необхідних формул, але й уміння на основі розрахунків робити правильні висновки, а також розробляти можливі сценарії розвитку виробництва і прораховувати результати, до яких вони можуть привести.
Операційний аналіз товарообороту використовувався в діяльності підприємства "Гостинний двір" для визначення конкурентного асортименту ковбасних виробів, коли виникли збитки по певним групам товарів і потрібно було вжити заходів по їхній ліквідації з метою збереження конкурентного статусу.
Для початку на загальній нараді були виявлені наступні напрямки подолання кризового стану:
збільшення виторгу від роздрібної реалізації;
збільшення виторгу і зниження витрат реалізації;
зміна асортиментної політики роздробу.
Щоб провести оцінку напрямків удосконалювання діяльності, фінансовому менеджеру необхідно зібрати дані про роботу підприємства, що приведені в табл. 2.1.
Табл. 2.1
Основні показники діяльності підприємства Гостинний двір
Показник | Варені ковбаси | Копчені ковбаси | Сосиски | Разом
Виторг від реалізації товарної групи, грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роздрібний товарообіг, як оціночний показник конкурентоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок