Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управління маркетингом в інноваційній діяльності

Управління маркетингом в інноваційній діяльності

Назва:
Управління маркетингом в інноваційній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,74 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
“Управління маркетингом в інноваційній діяльності”


Управління маркетингом в інноваційній діяльності
Логіка розвитку новаторської фірми призводить до переносу центру ваги з оперативного тактичного планування на стратегічний рівень, на рівень формування нового типу управління – інноваційного маркетингу. Інноваційний маркетинг у сучасному розумінні являє собою єдність стратегій, філософії бізнесу, функцій і процедур управління компанією. В индустриально розвинутих країнах маркетингова концепція розвитку фірми займає почесне місце вже протягом десятиліть.
Концепція маркетингу інновацій є основою дослідження ринку і шукань конкурентної стратегії підприємства. Маркетинговий комплекс в інноваційній діяльності включає розробку інноваційної стратегії, аналіз ринку й оперативний маркетинг і складається із семи принципових етапів: аналізу потреб (сегментації), аналізу привабливості, аналізу конкурентноздатності, “портфельного аналізу”, вибору стратегії розвитку, аналізу компонентів маркетингу, аналізу бюджету маркетингового плану. Найбільш важливими видами інноваційного маркетингу є стратегічна й оперативна складові.
Головна ціль стратегічного інноваційного маркетингу полягає в розробці стратегії проникнення нововведення на ринок. Тому в основу стратегічних маркетингових досліджень закладається аналіз кон'юнктури ринку з наступною розробкою сегментів ринку, організацією і формуванням попиту, моделюванням поведінки покупця. Стратегічний інноваційний маркетинг визначається сегментацією ринку, позиціонуванням товару. Ключовим моментом стратегії маркетингу є дослідження і прогнозування попиту на новий товар, засноване на доскональному вивченні сприйняття споживачем нововведення. У ході стратегічних досліджень керівник інноваційного проекту повинен визначити: яку продукцію, якої якості і яким споживачам він буде пропонувати. Тому стратегічний маркетинг орієнтований на тісний контакт робітників маркетингових і соціологічних служб підприємства зі споживачем (анкетування, опитуванння по телефону, репрезентативні вибірки і т.д.).
З чого ж починається стратегічний маркетинг? Першорядною задачею підрозділу маркетингу на початковому етапі розробки інноваційної стратегії є дослідження ринку. На початковому етапі такого дослідження, як правило, проводиться загальноекономічний аналіз. Цей вид аналізу тісно пов'язаний із вивченням «зовнішнього середовища» підприємства і дозволяє досліджувати макроекономічні чинники, що мають відношення до попиту на нововведення, у т.ч. населення, темпи його росту, прибуток на людину і споживання, індекс споживчих цін, «споживчий кошик», темпи інфляції й ін. Крім того, сюди ж включається вивчення юридичних умов, а також практики законодавства, пов'язаної з імпортом і експортом подібної продукції, квотуванням, обмеженнями по стандартах, зобов'язаннями, податками, субсидіями і т.д. При цьому необхідно проаналізувати існуючий рівень національного виробництва подібної продукції, наявність або можливість імпорту, існуючий рівень експорту, дані про виробництво імпортозамінної продукції і про нововведення.
У якості базової інформації для проведення загальноекономічного дослідження використовуються дані офіційних статистичних і державних органів, урядових джерел, дані міжнародних організацій, посольств, банків, промислових каталогів, досліджень, нормативів і інструкцій, спеціалізованих довідників або ділових часописів і газет, торгових асоціацій, торговельних палат і т.д. Далі в результаті аналізу потреб інноваційне підприємство повинно визначити, для яких покупців призначена нова продукція.Найчастіше при проведенні аналізу потреб використовується метод сегментації: розподіл ринку на чіткі групи покупців (ринкові сегменти), що можуть потребувати різні продукти і до яких необхідно прикладати різні зусилля. При проведенні сегментації підприємство повинно точно визначити, що саме необхідно аналізувати. Вибраний сегмент (цільовий ринок даної продукції) є головною робочою одиницею для маркетингового підрозділу підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управління маркетингом в інноваційній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок