Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Вітчизняна реклама

Вітчизняна реклама

Назва:
Вітчизняна реклама
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,07 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
“Вітчизняна реклама”


Вступ
Реклама: вся ваша до останку
Перш ніж оцінювати здобутки української реклами, варто, мабуть, згадати, що історія її почалася не півтора століття тому, як в економічно розвинених країнах світу, а лише в 1991 році. Саме тоді з'явилися найперші вітчизняні агенції та цінова сітка на телебаченні, а до "самопальної" реклами на стовпах та парканах додалися й ефективніші варіанти розповсюдження інформації.
Швидкий розвиток реклами стимулювала експансія іноземних товарів на терени України.
Зростання темпів розвитку економіки сприяли швидкому поширенню реклами у всіх можливих її проявах.
1.Вітчизняний рекламний ринок ще відстає від іноземних За даними фахівців компанії Socis Gallup International, обсяги рекламних бюджетів, що були витрачені минулого року тільки на показ рекламних роликів по шести каналах українського телебачення (УТ-1, УТ-2, ICTV, "Гравіс", ТЕТ, "інтер"), становили більш ніж $95 млн. Може, це не так вже й багато, як у розвинених країнах світу, де аналогічні витрати обчислюються мільярдами американських доларів. Або навіть у Росії, від якої Україна у цьому плані відстає на 2-3 роки. Але й у нас є чим похвалитися - хоча б напрочуд інтенсивним зростанням загальних витрат на рекламу. Останні забезпечують достатній простір як для розширення діяльності представництв найпотужніших у світі гігантів реклами, так і для достойного існування трударів національного рекламного бізнесу. Завдяки появі на ринках України іноземних товарів перший річний обсяг ринку реклами оцінювався експертами в $1-1,5 млн. Непогано, якщо порівнювати з $2-3 млн загального обігу всіх рекламних агенцій (РА) СРСР у 1990 році. Хоча й катастрофічно мало в розрахунку на одного жителя країни - менш ніж 3 американські центи. Тоді як у розвинених країнах цей показник зазвичай сягає $200-400.
2.Хто є хто в українській рекламі реклами Далі почав створюватися власне ринок реклами. Багато фірм приваблював вельми престижний і досить рентабельний вид бізнесу. Як стверджує керівник відділу медіадосліджень компанії Socis Gallup Наталія Гасаненко, на український ринок "прийшло" чимало московських агенцій. На сьогодні, за підрахунками різних фахівців рекламної галузі, загальна кількість реально працюючих у країні РА коливається від 200 до 600. З них приблизно третина - столичні. Просто зареєстрованих - значно більше. Між іншим, часи, коли доходи агенції сягали 50 і більше відсотків від загальної суми коштів, "проведених через неї", давно минули. Більшість живе за рахунок знижок від рекламоносіїв (зазвичай15-30%), якими часто-густо доводиться ділитися з рекламодавцями задля підтримки постійної взаємовигідної співпраці з ними. Взагалі, тема розрахунків між рекламодавцем та агенцією має комерційний присмак, тож не будемо її особливо зачіпати в цьому загальному огляді. Зауважимо лишень, що, крім гнучких систем комісійних знижок, існують ще й різного роду гонорари, виплати компенсацій чи варіанти їх поєднання в складніші системи розрахунків. Реально розпоряджаються рекламними бюджетами близько 15-ти потужних мережевих агенцій, що представляють в Україні інтереси найбільших світових рекламних груп. Серед них: PROVID/BBDO, Leo Burnett, DDB, Grey Kiev, Ogilvy & Mather, Лінія 12, Visage, Arc JVT, Saatchi & Saatchi, Aovertising. Приблизне уявлення про потужність цих рекламних "монстрів" дає таблиця 1. Відповідно й найдорожча реклама (зокрема телевізійна) всесвітньо відомих товарних марок Orbit, Samsung, Daewoo, Stimorol, Pantene Pro-V, Dirol, Coca-Cola, Blend-a-med, Always та багатьох інших йде саме через мережеві рекламні агенції. Крім класифікації РА залежно від національної ознаки, є й класифікація за профілем послуг. Що тісно пов'язана з місцем, яке займає агенція в ешелонованій організації рекламного ринку. Найближчими до мас-медіа є їх власні рекламні відділи чи агенції, які здебільшого обслуговують свою альма-матер або зосереджуються на одному з видів реклами. Через що й вважаються вузькоспеціалізованими. Далі йде ешелон заможних медіа-баєрів, зайнятих оптовими закупівлями у ЗМІ рекламних площ чи ефірного часу для їх подальшого перепродажу вроздріб менш потужним рекламним агенціям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вітчизняна реклама

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок