Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> К/р з міжнародного фінансового менеджменту

К/р з міжнародного фінансового менеджменту

Назва:
К/р з міжнародного фінансового менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
К/р з міжнародного фінансового менеджменту


Зміст


Теоретична частина
1. Управління вхідними грошовими потоками
Здійснення практично всіх видів фінансових операцій підприємства генерує певний рух грошових коштів у формі надходження і витрат. Цей рух грошових коштів функціонуючого підприємства в часі являє собою безперервний процес і визначається поняттям "грошовий потік".[6]
Концепція грошового потоку підприємства як самостійного об'єкта фінансового управління ще не має достатнього висвітлення не тільки у вітчизняній, а й у світовій літературі з питань фінансового менеджменту. Окремі прикладні аспекти цієї концепції розглядаються, звичайно, лише у складі питань управління залишками грошових активів, управління формуванням та розподілом фінансових ресурсів і антикризового фінансового управління підприємством при загрозі банкрутства.
У той же час грошові потоки підприємства у всіх їхніх формах і видах становлять найважливіший самостійний об'єкт фінансового менеджменту, який потребує суттєвого поглиблення теоретичних засад і розширення практичних рекомендацій.
Висока роль ефективного управління грошовими потоками підприємства визначається такими основними положеннями:
1. Грошові потоки обслуговують господарську діяльність підприємства практично у всіх її аспектах. Образно грошовий потік можна розглядати як систему "фінансового кровообігу" господарського механізму підприємства. Ефективно функціонуючі грошові потоки підприємства є найважливішим симптомом його "фінансового здоров'я", передумовою досягнення високих кінцевих результатів його господарської діяльності в цілому.
2. Ефективне управління грошовими потоками забезпечує фінансову рівновагу підприємства в процесі його стратегічного розвитку. Темпи цього розвитку, фінансова стійкість підприємства значною мірою визначаються тим, наскільки різні види потоків грошових коштів синхронізовані між собою за обсягами та в часі. Високий рівень такої синхронізації забезпечує значне прискорення реалізації стратегічних цілей розвитку підприємства.
3. Раціональне формування грошових потоків сприяє підвищенню ритмічності здійснення операційного процесу підприємства. Будь-який перебій у здійсненні платежів негативно позначається на формуванні виробничих запасів, рівні продуктивності праці, реалізації продукції.
4. Ефективне управління грошовими потоками дає змогу скоротити потребу підприємства в позиковому капіталі. Активно управляючи грошовими потоками, можна забезпечити більш раціональне й економічне використання власних фінансових ресурсів, що формуються з внутрішніх джерел, зменшити залежність темпів розвитку підприємства від кредитів, що залучаються.
5. Управління грошовими потоками - важливий фінансовий важіль забезпечення прискорення обертання капіталу підприємства. Цьому сприяє скорочення тривалості операційного циклу, що досягається в процесі результативного управління грошовими потоками, а також зменшення потреби в капіталі, що обслуговує господарську діяльність підприємства.
6. Ефективне управління грошовими потоками забезпечує зниження ризику неплатоспроможності підприємства. Навіть у підприємств, що генерують достатню суму прибутку, неплатоспроможність може виникнути як наслідок незбалансованості різних видів грошових потоків у часі. Синхронізація надходження й витрат грошових коштів підприємства дає змогу усунути цей фактор виникнення його неплатоспроможності.
7. Активні форми управління грошовими потоками дають змогу підприємству отримувати додатковий прибуток, що генерується безпосередньо його грошовими активами. Таке управління передбачає ефективне використання тимчасово вільних залишків грошових активів у фінансових інвестиціях.
Розглянуті аспекти підтверджують тезу про необхідність виділення грошових потоків підприємства в самостійний об'єкт фінансового управління з відповідним методичним, структурним та кадровим забезпеченням цього управління.
Основною метою управління грошовими потоками є забезпечення фінансової рівноваги підприємства в процесі його розвитку шляхом збалансування обсягів надходження і витрат грошових коштів і синхронізації їх у часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: К/р з міжнародного фінансового менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок