Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Прибуток підприємства та його економічне значення

Прибуток підприємства та його економічне значення

Назва:
Прибуток підприємства та його економічне значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
«Фінансовий менеджмент»
Прибуток підприємства та його економічне значення
Формула - "Прибуток / Собівартість" корисна тим, що дозволяє визначити відносну величину прибутку, одержаного на кожну гривню, що була витраченою (точніше, вкладеною) у виробництво кінцевого продукту. Так визначається рентабельність (прибутковість) понесених витрат.
Проте одного тільки показника рентабельності витрат буде замало для аналізу, результатами якого користуються керівники або інвестори (замовники, акціонери).
Рентабельність як показник дає уявлення про достатність (недостатність) прибутку порівняно з іншими окремими величинами, які впливають на виробництво, реалізацію і взагалі на фінансово-господарську діяльність підприємства. При визначенні показника рентабельності прибуток (у чисельнику) співвідноситься з чинниками, які мають найзначніший вплив на його отримання. Безумовно, одним з таких чинників є витрати. Адже від того, що і скільки ми вкладаємо, залежить величина прибутку, який нам надходить у ціні реалізації разом з компенсацією понесених витрат.
Однак ми знаємо, що витрачатися на виробництво (торгівлю чи інший вид статутної діяльності) можна лише за умови наявності коштів для здійснення цих витрат. Ці кошти, вкладені в бізнес, називаються інвестиціями. Зрозуміло, що кожному з інвесторів набагато цікавіше знати прибутковість (рентабельність) його власних інвестицій, аніж рентабельність понесених підприємством витрат.
Слід зазначити, що слова "інвестиція" і "вкладення" - синоніми. Тому собівартість готової продукції - це не що інше, як вкладення (інвестиції) підприємства у вже виготовлену ним продукцію. А власний капітал підприємства - це вкладення (інвестиції) в діяльність підприємства в цілому. Засновники (акціонери) інвестують свої кошти в підприємство, а підприємство, в свою чергу , як самостійна субстанція інвестує як ці, так і інші фінансові ресурси у продукт своєї діяльності.
Якщо до цього часу серед показників рентабельності найбільш відомим був згаданий вище показник прибутковості інвестицій підприємства у вже виготовлений, а іноді навіть реалізований кінцевий продукт, то сьогодні дедалі більшого значення набуває показник прибутковості коштів, інвестованих засновниками (акціонерами) в діяльність підприємства взагалі.
Річ у тому, що перший з цих показників, як би він не задовольняв керівника, не може дати уявлення про ефективність використання капіталу. Адже значна його частина залишилася за межами витрат на реалізовану продукцію: в товарах, запасах, коштах і дебіторах. Вище вже згадувалося, що мати великі залишки по цих статтях невигідно. Розмір оборотного (робочого) капіталу не повинен бути ні великим, ні малим, він має бути оптимальним. Можна досягти великої рентабельності витрат на готову (або реалізовану) продукцію і при цьому мати вельми низьку рентабельність власного капіталу, через те що значна його частина не працює, а здебільшого пролежує на складах або (чого доброго!) надто довго кредитує покупців.
Кожен інвестор має право сказати: "Мене мало цікавить, скільки прибутку приносять кошти, інвестовані підприємством у виготовлення того чи іншого продукту, я хочу знати, скільки прибутку приносять мої власні вкладення у бізнес". У зв'язку з такою постановкою питання розглянемо декілька окремих показників рентабельності.
Прибуток на власний (акціонерний) капітал.
Це показник рентабельності будь-яких інвестицій - як підприємства в цілому, так і окремої інвестиції конкретного суб'єкта, наприклад засновника. Можна ним користуватися також для оцінки рентабельності однієї окремої угоди:
Прибуток на власний капітал підприємства= | Балансовий прибуток
--------------------------------------
Середня вартість активів
Балансовий прибуток - значення рядка 100 Звіту про фінансові результати, див. стор. 20 "Звіту".
Власний капітал - підсумок розділу I Пасиву балансу за виключенням цільового фінансування (у Головній книзі сальдо рахунка 96), доходів майбутніх періодів (рядок 450 балансу) і резерву наступних витрат і платежів (рядок 460 балансу), див.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Прибуток підприємства та його економічне значення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок