Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Досвід ситуаційного антикризового керування

Досвід ситуаційного антикризового керування

Назва:
Досвід ситуаційного антикризового керування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Досвід ситуаційного антикризового керування


Світова практика має досить багатий досвід антикризового ке-рування. З деякими елементами цього досвіду ми тільки що ознайо-милися. Однак найяскравішим прикладом усе-таки залишається історія з американською компанією «Крайслер» {Chrysler).
Лі Якокка почав свою діяльність на посаді голови Ради дирек-торів корпорації Chrysler із критично-аналітичної оцінки стану справ у компанії. Вивчення стилю керування колишнього керівницт-ва показало, що у верхніх ешелонах влади відсутня організаційна дисципліна й елементарний порядок. Корпорація функціонувала аж ніяк не як цілісна корпорація. Вона складалася зі скупчення малих фірм, кожна з яких керувалася своїм авторитарним директором, при-чому жоден з них не звертав уваги на те, що робили інші.
У корпорації не існувало ніякої системи, що цементувала б ор-ганізаційну структуру, не було практики нарад, на яких керівники різних рівнів могли б обмінюватися думками і виробляти взаємодію між різними підрозділами, розглядати чорнові варіанти проектів рішень.
У корпорації була відсутня цілісна система фінансового контро-лю. Ніхто у всій корпорації не мав повного уявлення про те, як скла-даються фінансові плани і звіти, і не міг дати відповіді на най-простіші питання, що стосуються її фінансового становища.
У корпорації склався нездоровий моральний клімат. Люди були залякані, морально пригнічені, моральні цінності в багатьох втра-чені. Був відсутній контроль над збереженням промислових секретів, що породило промислове шпигунство в значних розмірах. Безпека в частині збереження секретів і майна не була забезпечена.
Проблеми корпорації не зважувалися в значній мірі тому, що керівництво не являло собою згуртовану єдину команду. Була «неке-рована група індивідуальних гравців, з яких багато хто ще не опану-вав мистецтвом гри на своїй ділянці поля» [45, с 183].
Усі віце-президенти не відповідали своєму призначенню. Кар'єрна політика була не продумана і здійснювалася довільно. Про-тягом ряду років людей просто переміщали з місця на місце. Напри-клад, співробітника, що керував мережею автосервісу і забезпечен-ням запчастинами в Південній Америці, перевели на посаду головно-го бухгалтера-ревізора. Він свою посаду ненавидів і, звичайно, вико-нував її без належної сумлінності і професіоналізму. Менеджери кор-порації користувалися популярністю як гравці в гольф, а не як фахівці з автомобільної справи.
Низький професійний і моральний рівень персоналу безпосе-редньо позначався на невтішних господарських підсумках. Частка Chrysler на американському автомобільному ринку продовжувалазнижуватися, губилася клієнтура. Проведені дослідження показали, що майже 2/3 покупців незадоволені автомобілями Chrysler, вони сприймалися як манірні і нудні. Терміново були потрібні новаторські моделі.
Корпорація зіткнулася ще з однією великою проблемою — відсутністю замовлень з боку дилерів. Крім того, на заводських пло-щадках не вистачало місця для розміщення нових автомобілів. Один період їхня кількість досягла навіть 100 тис, тобто був запас готової продукції майже на 600 млн. дол. У цей же час готівка корпорації стрімко скорочувалася. Витрати, пов'язані зі збереженням таких за-пасів готової продукції, обчислювалися астрономічними цифрами. Але гірше того, машини стояли просто під відкритим небом і повільно робилися непридатними. «Я розумів, що корпорація Ford не зможе стати прибутковою, — писав Л. Якокка, — якщо ми не позбу-демося цієї системи, причому раз і назавжди. Я знав також, що до-могтися цього нелегко... вони вважали мене фантазером» [45, с 191].
Отже, критична діагностика системи керування корпорацією показала, що перед знову призначеним керівником стоїть багато ду-же складних проблем, але на першому місці — проблема підбору персоналу, створення єдиної здруженої команди. Підбором співробітників на вищі посади в органи керування фірми Лі Якокка займався особисто. При цьому в нього був досить великий список (банк даних) співробітників, який він ретельно накопичував і попов-нював, працюючи ще в корпорації Ford motor.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Досвід ситуаційного антикризового керування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок