Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Психологічні аспекти прийнятих рішень

Психологічні аспекти прийнятих рішень

Назва:
Психологічні аспекти прийнятих рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Психологічні аспекти прийнятих рішень


Розглядаючи будь-яке рішення як процес, спрямований на вибір дій людини, фірми чи групи осіб (підрозділів), неважко помітити, що дана економічна категорія перетворюється в психологічний процес, у якому присутні такі аспекти, як: логіка, інтуїція, судження, раціональність.
Відомо, що людська поведінка не завжди логічна. Почуття й емоції найчастіше випереджають розум і логіку. Тому стають цілкомз'ясовними способи прийняття рішень ОПР, що коливаються від спонтанних і несподіваних до високологічних і математично точно перелічених.
Хоча будь-яке рішення на практиці важко інколи віднести до якоїсь однієї визначеної категорії, можна з впевненістю стверджува-ти, що процес ухвалення рішення, загалом, носить інтуїтивний, за-снований на судженнях, чи раціональний характер.
При прийнятті чисто иітуїтивного рішення люди керуються власним відчуттям того, що їхній вибір правильний* Тут присутнє «шосте почуття», свого роду осяяння, що «відвідує», як правило, представників вищого ешелону влади. Менеджери «середньої руки» більше покладаються на інформацію і допомогу ЕОМ. Незважаючи на те, що ситуація загострюється разом із набуттям досвіду, продов-женням якого і є висока посада, менеджер орієнтується тільки на неї, стає заручником випадковості, і, з погляду статистики, шанси його на правильний вибір не дуже високі.
Рішення, засновані на судженні, багато в чому подібні до інту-їтивних прийомів імовірно тому, що на перший погляд їхня логіка слабко проглядається. Але все-таки в їхній основі лежать знання й осмислений, на відміну від попереднього випадку, досвід минулого. Використовуючи їх і спираючись на здоровий глузд, з поправкою на сьогоднішній день, вибирається той варіант, що приніс найбільший успіх в аналогічній ситуації за старих часів. Однак здоровий глузд у людей зустрічається дуже рідко, тому даний спосіб прийняття рішень теж не дуже надійний, хоча підкуповує своєю швидкістю і дешевиз-ною.
Інша його слабість в тому, що судження неможливо співвіднес-ти із ситуацією, що колись не мала місця, тому досвіду її рішення просто немає. Крім того, керівник при такому підході прагне діяти переважно в тих напрямках, що йому добре знайомі, в результаті чо-го ризикує упустити гарний результат в іншій галузі, свідомо чи несвідомо відмовляючись від вторгнення в неї.
Оскільки рішення приймаються людьми, то їхній характер бага-то в чому несе на собі відбиток особистості менеджера, причетного до його появи на світ. У зв'язку з цим прийнято розрізняти:
Врівноважені рішення, які приймають менеджери, уважні і кри-тичні до своїх дій, висунутих гіпотез і їх перевірки. Звичайно, перш ніж приступити до ухвалення рішення, вони мають сформульовану вихідну ідею.Імпульсивні рішення, автори яких легко генерують найрізно-манітніші ідеї в необмеженій кількості, але не в змозі їх як слід пе-ревірити, уточнити, оцінити. Рішення тому виявляються не досить об'рунтованими і надійними, приймаються «знаскоку» і, крім того, «ривками».
Інертні рішення стають результатом обережного пошуку. У них, навпаки, контрольні й уточнюючі дії переважають над генеруванням ідей, тому в таких рішеннях важко знайти оригінальність, блиск, а, отже, й новаторство.
Ризиковані рішення відрізняються від імпульсивних тим, що їхні автори не цураються ретельного об'рунтування своїх гіпотез і, якщо впевнені в собі, можуть не злякатися будь-яких небезпек.
Нарешті, обережні рішення, що характеризуються старанністю оцінки менеджером усіх варіантів, зверхкритичним підходом до справи. Вони ще в меншій мірі, ніж інертні, відрізняються новизною й оригінальністю.
Багато які з перерахованих проблем не виникають, якщо рішення приймаються шляхом раціонального підходу, в основі якого лежить уже не колишній досвід, а об'єктивний аналіз навколишньої дійсності.
Процес вироблення й ухвалення раціонального рішення почи-нається з виявлення і формулювання проблем, що в даний момент стоять перед фірмою. Цс може бути підвищення прибутковості робо-ти, освоєння нових видів продукції, розширення ринків збуту і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Психологічні аспекти прийнятих рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок