Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Закупівельні центри і види здійснення закупівлі промислових товарів

Загрузка...

Закупівельні центри і види здійснення закупівлі промислових товарів

Назва:
Закупівельні центри і види здійснення закупівлі промислових товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,25 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Закупівельні центри і види здійснення закупівлі промислових товарів


Закупівельні центри — це тимчасові утворення, які припиня-ють існування після здійснення закупівлі (після цього управлін-ня повторними закупівлями покладається на відділ постачання). Закупівельні центри створюються на підприємствах з метою прий-няття рішень про закупівлю та організації управління її етапами. Чисельність штату і кваліфікація спеціалістів залежать від склад-ності та важливості управлінського рішення про закупівлю. До складу працівників закупівельного центру можуть входити:
користувачі, тобто ті, хто використовуватиме товар;

спеціалісти, які контролюють поточну інформацію і залуча-ють у разі потреби додаткових експертів;

спеціалісти, які розроблюють специфікації, контролюють якість, виконують дослідження;

спеціалісти з маркетингу та постачання, які вивчають спо-живачів та постачальників і укладають угоди; особи, які приймають рішення про закупівлю.
Існує три основних види закупівлі промислових товарів: зви-чайна повторна; змінена повторна і нова. Кожний з цих видів має певні особливості (рис. 4.2).
Найпростішим для покупця є прийняття рішення про звичайну повторну закупівлю, а найскладнішим — про нову. Прийняття рішення про нову покупку передбачає визначення переліку то-варів, які необхідно закупити; постачальників; граничних цін; умов оплати; обсягу замовлення; термінів постачання тощо. Зви-чайно, на прийняття кожного рішення впливають різні учасники цього процесу.
Значна частина покупців на ринку підприємств намагається здійснити комплексну закупівлю у одного продавця замість купів-лі окремих компонентів у різних продавців і поєднання їх у сис-тему власними силами. Продавці намагаються використовувати
комплексні продажі як маркетинговий інструмент, зберігаючи свою клієнтуру.
Покупці ТВП здебільшого використовують прямі закупки, тоб-то у виробників, особливо коли йдеться про технічно складні й дорогі вироби.
Часто покупці ТВП роблять також зустрічні закупки, обираю-чи постачальників, які водночас є їхніми покупцями.
Останнім часом покупці ТВП дедалі частіше використовують лізинг (оренда з поступовим викупом обладнання) замість того, щоб одразу замінити його на купівлю. При цьому обладнання може бути найрізноманітнішим — від офісних копіювальних апа-ратів до бурових установок. Цей вид закупівель надає орендато-рам суттєві переваги, тому розглянемо його докладніше.
Лізингові угоди укладались вже сотні років тому, але термін "лізинг" як економічна категорія і правове поняття з'явився у XIX ст., коли телефонна компанія "Веіі" прийняла рішення пере-дати в оренду партію своїх телефонних апаратів, а не продати їх.
Лізинг — одна з форм оренди, пов'язана з передаванням у ко-ристування лізингоодержувача машин, устаткування, транспорт-них та інших матеріальних засобів виробництва.
Застосування лізингу пов'язане з "делегуванням" функцій вла-сності — відокремленням права володіння майном від права його користання. За цих умов право власності на майно зберігаєть-ся за орендодавцем, а орендатор користується технічними засоба-ми певний час, сплачуючи за це лізингодавцю відповідні кошти.
На відміну від короткострокового "прокату" технічних засобів без права викупу — до одного року (рейтингу) лізингова угода укладається на триваліший строк — від одного до 10—15 років.
Лізинговими операціями можуть займатися практично будь-які юридичні і фізичні особи, які мають кошти для інвестування. Але, звичайно, такі операції здійснюють спеціалізовані посередники — лізингові компанії. Досить часто вони є дочірніми компаніями ко-мерційних банків. Останні використовують як власні, так і залу-чені кошти, купують механізми та обладнання у промислових, бу-дівельних, транспортних та інших компаній і здають їх в оренду (схеми лізингових операцій за формами фінансування показано в дод. 3-5).
Суб'єктами лізингових угод на відміну від звичайної оренди є, як правило, три сторони: підприємство, що виробляє обладнання, орендодавець (лізингові компанії) і орендатор (підприємство, організація).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Закупівельні центри і види здійснення закупівлі промислових товарів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок