Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Хеджування ризиків за допомогою опціонів 

Хеджування ризиків за допомогою опціонів 

Назва:
Хеджування ризиків за допомогою опціонів 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Хеджування ризиків за допомогою опціонів 


В останні роки значно посилилась увага до так званих похідних фінансових інструментів, хеджування за допомогою яких є найбільш розповсюдженим в ринковій економіці способів зниження фінансових ризиків. Воно вже широко використовується в практиці вітчизняного ризик-менеджменту та на думку багатьох вчених [1,2] буде надалі розвиватися завдяки своїй високій результативності. Найбільший інтерес серед похідних фінансових інструментів становлять опціони.
Опціон — контракт, який надає його власнику право (а не обов’язок) купити або продати певні активи за наперед обумовленою ціною (ціною виконання).
В [3, с.319-323] наведені приклади опціонів „колл” і „пут” на акції, а також опціону „колл” на валюту.
В [4, с.739-765] описані опціони на фондові індекси, ф’ючерсні контракти і варанти. Характеристика опціонів на фондові індекси дана також в [5, с.472-473].
В даній праці ми наводимо приклади опціону „пут” на валюту, товарних опціонів, опціонів на фондовий індекс і ф’ючерсний контракт, а також варантів.
а) валютний опціон
Валютний опціон — це угода між покупцем опціону та продавцем валюти, яка дає право покупцю опціону купити або продати за певним курсом деяку суму валюти протягом обумовленого часу за винагороду, яка платиться продавцю.
Приклад 1. Зарубіжний імпортер, який володіє певною сумою в доларах США і в майбутньому повинен виплатити деяку суму в гривнях, купує опціон „пут” на право продажу доларів США за курсом 5,1 грн., сплачуючи при цьому премію 0,02 грн. за долар США.
При настанні терміну валютування можливі наступні варіанти завершення операції, викликані зміною курсу долара.
1.    Курс долара впав до 5 грн.: покупець опціону використовує своє право на продаж валюти за ціною виконання і отримує умовний прибуток від опціону величиною 5,1-5-0,02=0,08 грн. на 1 долар США.
2.    Курс долара зріс до 5,2 грн. покупець опціону продає долари на ринку, отримуючи реальний прибуток величиною 5,2-(5,1+0,02)=0,08 грн.
3.    Курс долара знаходиться в межах від 5,1 грн. до 5,12 грн., то покупець опціону може його використати або купити валюту на ринку. В обох випадках його збиток коливатиметься в межах від 0,02 до 0 грн.
б) товарний опціон
Товарний опціон – це угода між покупцем опціону та товарною біржею, яка дає право покупцю опціону купити або продати певну кількість товару за ціною виконання через деякий термін за винагороду, яка платиться товарній біржі.
Приклад 2. Фермеру навесні буде потрібно 100 тонн пшениці. Для хеджування ризику, який може виникнути при підвищенні ціни на пшеницю, він купує опціон «колл» за ціною виконання 700 грн., сплативши премію в розмірі 20 грн.
Якщо ціна однієї тонни пшениці на ринку є меншою, ніж 720 грн., то фермер не використовує опціон, а купує пшеницю на ринку.
Якщо ж ціна більша за 720 грн., наприклад 730 грн., то фермер використовує право на купівлю пшениці та отримує реальний прибуток в розмірі (730 – 700 – 20)М100 = 1000 грн.
Приклад 3. Фермер хоче продати навесні 100 т пшениці. Для хеджування ризику, який може виникнути при зниженні ціни на пшеницю, він купує опціон «пут» на продажу за ціною виконання 700 грн., сплативши премію в розмірі 20 грн.
Якщо ціна однієї тонни більша за 720 грн., то фермер продає пшеницю на ринку, якщо ж - менша, то фермер може використати опціон або продати пшеницю на ринку. В обох випадках його збиток коливатиметься в межах від 20 грн., до 0 грн.
в) опціони на фондові індекси (індексні опціони).
Опціон на фондовий індекс – це опціон, у якому за базисний актив приймають значення фондового індексу. Врегулювання угод відбувається без поставок будь-яких реальних цінних паперів, а винятково шляхом грошових розрахунків. Це пояснюється тим, що індекс є тільки розрахунковою величиною, яка виражається не в грошових одиницях - цю величину неможливо поставити й одержати реально. Тому при закритті позицій за індексним опціоном його продавець виплачує через біржу власнику опціону різницю між ціною виконання опціону, яка зазначена в контракті і фактичним значенням величини індексу помноженим на 100.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Хеджування ризиків за допомогою опціонів 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок