1.
Ділова ідея
Вирощування товарної свинини з використанням високопродуктивних, племінних свиней породи Ландрас, на основі інтенсивних технологій вирощування тварин, з використанням збалансованих, повнораціонних комбікормів, дотриманням належних умов догляду за тваринами.
2.Ринок
Впродовж останніх років в Україні відбувся катастрофічний занепад тваринництва в цілому і, зокрема, свинарства, як однієї із основних складових галузі. Так, за період 1991 –2004 років у всіх категоріях господарств поголів’я свиней скоротилось майже у 3 рази, з 19 млн. голів до 6,5 млн. голів, переважно за рахунок стрімкого скорочення поголів’я свиней в сільськогосподарських підприємствах - на 11,8 млн. або 6,2 рази.
Триває скорочення поголів’я свиней і протягом останнього року, зокрема, станом на 1 березня 2005 року в усіх категоріях господарств налічувалось 6453,9 тис.голів свиней, що на 458 тис. або 6,6 % менше відповідного періоду 2004 року. Темпи скорочення поголів'я свиней в сільгосппідприємствах, як і раніше, залишаються вищими в порівнянні з особистими господарствами населення, а співвідношення між поголів’ям свиней, які утримуються в господарствах населення і сільгосппідприємствах залишається незмінним – приблизно 70:30 ( відповідно 4269,4 тис голів та 2184,5 тис. голів). Причому, в окремих областях (Чернівецька, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Рівненська) чисельність поголів’я свиней в господарстах населення складає від 85 до 90%.
Ще вищими темпами скоротилось поголів’я великої рогатої худоби, птиці і ін., внаслідок чого споживання м'яса і м’ясопродуктів зменшилося з 68,2 кг у 1990 році до 34,5 кг у 2004 році, тобто майже у 2 рази.
3.Капіталовкладення (об’єм необхідних коштів для реалізації бізнес-проекту).
3.1. Облаштування приміщення- 5000 грн.
Для організації повного технологічного циклу використовується приміщення площею не менше 29кв.м. Загальна площа приміщення ділиться на відокремленні відділення ;
Площею 5 кв.м для утримання 2-х свиноматок;
Площею 4 кв.м для дорощування (вирощування) поросят (10шт.);
Площею 20кв.м для відгодівлі поросят
В кожному відділенні встаноклюються кормушки, автоматичні поїлки соскового типу, які забезепечують постійний доступ тварин до питної води. Подача питної води здійснюється самопливом з ємкості, об’єм якої забезпечує добову потребу тварин у воді ( залежно від віку від 10 до 30 л/добу). .
Оптимальний температурний режим у відділенні вирощування поросят 24°С, відгодівлі – 18-20°С. в родильному відділені – (локально біля поросят ) - 28-34°С,
Приміщення облаштовується витяжною вентиляцією.
3.2. Придбання племінного поголів’я - 4550 грн.
Вартість свиноматки 130 кг (130 х 17,5 грн.)= 2275 грн.
3.3.Придбання спермодоз -280 грн.
(Для запліднення 1 свиноматки - 2х35 грн.=70 грн.)
3.4.Витрати на ветеринарно-санітарні заходи -100грн.
(протягом року на 2-х свиноматок з приплодом)
(транспортні, енергоносії)
3.5.Придбання комбікормів (річна потреба) -22862 грн.
(Відгодівля поросят - 40 гол. х518.4 грн.=20736 грн. Годівля свиноматок -483,3 грн/цикл х 2,2 =1063 х 2 гол. = 2126 грн.)р
3.6.Інші витрати -500 грн.
Вихідні дані щодо використання кормів наведено в таблиці1:
Таблиця 1
Група свиней | Дні | Споживання кормів кг/добу | Споживання кормів за відповідний період
483,3
Зведені дані про витрати коштів для організації виробництва свинини продуктивністю 40голів на рік наведені в таблиці №2: