Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> по менеджменту

Загрузка...

по менеджменту

Назва:
по менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,05 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота по менеджменту


План


Як самостійна теоретична дисципліна наука керування виникнула на рубежі XX сторіччя. У цей період уперше було поставлене питання про роль менеджменту як самостійної сфери наукового знання і практичної діяльності. Доводилося, що менеджмент повинний бути перетворений в особливу науку зі своїм предметом, літературою й асоціаціями.
Незважаючи на те, що основна задача менеджменту зводилася до досягнення більш високої віддачі від праці робітників на основі авторитарного стилю керування, вже в цей період намітилася тенденція до переходу від принципу нагляду за працею до принципу її організації на наукових основах, хоча основний упор усе ж робився на зовнішній контроль, а не на керування. Подальший розвиток теорії і практики менеджменту прийнято, звичайно, розглядати з виділенням підходів і шкіл керування.
1. Класична теорія менеджменту
Завдяки розробці концепції наукового керування менеджмент був визнаний самостійною областю наукових досліджень. У своїх роботах “Керування циклом” (1903) і “Принципи наукового менеджменту” (1911) Ф. Тейлор розробив ряд методів наукової організації праці, заснованих на вивченні устремлінь робітника за допомогою хронометражу, стандартизації прийомів і знарядь праці.
По Тейлору, принципи керування складаються в такому вигляді: якщо я можу на науковій основі відібрати людей, на цій же основі їх підготувати, надати їм деякі стимули і з'єднати воєдино роботу і людину, тоді я смогу одержати сукупну продуктивність, що перевищує внесок, зроблений індивідуальною робочою силою. Головна заслуга Ф. Тейлора складається в тому, що він як фундатор школи наукового керування розробив методологічні основи нормування праці, стандартизував операції, впровадив у практику наукові підходи добору, розташування кадрів на посадах і стимулювання праці робітників. Найбільший внесок Ф. Теилора складається в тому, що він почав революцію в області менеджменту. Він запропонував сувору наукову систему знань про закони раціональної організації праці, складовими елементами якої є математичний засіб числення собівартості, диференційована система оплати праці, метод вивчення часу і багато чого іншого, що пізніше ввійшло в так званий механізм наукового менеджменту.
Ганнт (1861 - 1919), один з учнів Тейлора, розглядав виробництво як замкнутий цикл. Він вважав, що удосконалити механізм функціонування підприємств можна шляхом відновлення системи формування задач і розподілу заохочень і премій. М. Ганнт є першовідкривачем в області оперативного керування і календарного планування діяльності підприємств. Винайдена їм система заробітної плати знаходить свій прояв у теперішній погодинній і відрядній формах оплати праці.
Становлення науки про керування зв'язується також з іменами Ф. і Л. Гилбертов. Вони провели дослідження в області трудових відношень, удосконалили хронометражні методики, а також розробили наукові принципи організації робочого місця. Ф. Гилберт першим застосував фотоапарат і кінокамеру для дослідження устремлінь робітників, що дозволило йому розробити так називані самокарти. Це дуже вплинуло на розвиток школи наукового керування. Ліліан Гилберт перший почав займатися питаннями керування кадрами, їхнім науковим добором, розподіленням по посадах і підготуванням.
Талановитим послідовником Ф. Тейлора був Т. Эмерсон (1853-1931). У 1900 р. вийшла його книга “Продуктивність як підстава для керування й оплати праці”, а в 1912 р. - “Дванадцять принципів продуктивності праці”, головна його праця. У цій книзі сформульовані дванадцять правил керування, що забезпечують зростання продуктивності праці. Вони актуальні і сьогодні.
Різновидом класичної школи керування є адміністративна школа. Вона займалася вивченням ролі і функцій менеджера. Вважалося, що, як тільки визначилася суть роботи керуючого, легко можна виявити найбільше ефективні методи керівництва.
Одним із родоначальників цієї ідеї був А. Файоль (1841-1925). Він розділив весь процес керування на п'ять основних функцій, що і дотепер застосовуються в керуванні організацією: планування, організація, добір і розподілення кадрів, керівництво (мотивація) і контроль.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: по менеджменту

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок