Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Аналiз собiвартостi одиницi продукцiї за статтями калькуляцiї та виявлення факторiв впливу на рентабельнiсть виробництва

Аналiз собiвартостi одиницi продукцiї за статтями калькуляцiї та виявлення факторiв впливу на рентабельнiсть виробництва

Назва:
Аналiз собiвартостi одиницi продукцiї за статтями калькуляцiї та виявлення факторiв впливу на рентабельнiсть виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аналiз собiвартостi одиницi продукцiї за статтями калькуляцiї та виявлення факторiв впливу на рентабельнiсть виробництва


1. Аналiз собiвартостi одиницi продукцiї за статтями калькуляцiї. Аналiз комплексних статей
Собівартість продукції – це виражені в грошовій формі витрати на її виробництво і реалізацію. У собівартості продукції як синтетичному показнику відбиваються всі сторони виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємства: ступінь використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, якість роботи окремих працівників і управління в цілому.
У більшості галузей промисловості завдання по собівартості затверджується підприємством у виді граничного рівня витрат на гривню товарної продукції.
Показник витрат на гривню товарної продукції характеризує рівень собівартості однієї гривні знеособленої продукції. Він обчислюється як частка від розподілу повної собівартості всієї товарної продукції на її вартість в оптових цінах підприємства. Це – найбільш узагальнюючий показник собівартості продукції, що виражає її прямий зв'язок із прибутком. До переваг цього показника можна також віднести його динамічність і широку порівнянність.
Виробничі витрати підприємств і об'єднань у плані, бухгалтерському обліку, звітності й аналізі групуються за 2-ма напрямками: за економічними елементами і калькуляційними статтями.
Аналіз витрат за елементами. Групування витрат за елементами є єдиною й обов'язковою і визначається Положенням про склад витрат. Групування за економічними елементами показує, що саме витрачено на виробництво продукції, яке співвідношення окремих елементів у загальній сумі витрат. При цьому за елементами матеріальних витрат відбиваються тільки покупні матеріали, вироби, паливо й енергію. Оплата праці і відрахування на соціальні платежі відбиваються тільки стосовно до персоналу основної діяльності.
Аналіз собівартості продукції по калькуляційних статтях. Типове груповання витрат по статтях калькуляції встановлені Основними положеннями по плануванню, обліку і калькулюванню собівартості продукції на промислових підприємствах. Постатейне відображення витрат у плані, обліку, звітності й аналізі розкриває їхнє цільове призначення і зв'язок з технологічним процесом. Це групування використовується для визначення витрат за окремими видами вироблюваної продукції і місцями виникнення витрат (цехам, ділянкам, бригадам).
Частина калькуляційних статей – в основному одноелементні, тобто однорідні за своїм економічним змістом, витрати. До них відносяться сировина і матеріали, покупні комплектуючі вироби і напівфабрикати, паливо й енергія на технологічні цілі, основна і додаткова заробітна плата виробничих робітників, відрахування на соціальне страхування. При їхньому аналізі не можна обмежитися лише показниками в цілому по підприємству, тому що при цьому нівелюються результати, досягнуті при випуску окремих виробів. Тому розрахунки впливу окремих факторів на загальну величину витрат за цими статтями у наслідку деталізуються за окремими виробами, видами витрачаємих матеріалів, системами і формами оплати праці виробничих робітників на основі даних звітних калькуляцій.
Інші статті собівартості є комплексними і поєднують кілька економічних елементів. Так, стаття "Витрати на утримання і експлуатацію устаткування" включає витрати матеріалів, енергії, палива, витрати на оплату праці, амортизацію основних фондів. Комплексний характер носять і такі статті собівартості, як витрати на підготовку й освоєння виробництва, цехові, загальнозаводські (загальногосподарські) та інші виробничі витрати. Ці витрати обумовлені насамперед загальним обсягом і організаційно-технічним рівнем виробництва й аналізуються, як правило, у цілому по підприємству (об'єднанню) чи по окремим його підрозділам.
Аналіз виконання плану в постатейному розрізі починається з зіставлення фактичних витрат із плановими, переліченими на фактичний випуск і асортимент. Тим самим виявлені відхилення розкривають зміни витрат незалежно від структурних і асортиментних зрушень у випуску продукції (таблиця 1).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналiз собiвартостi одиницi продукцiї за статтями калькуляцiї та виявлення факторiв впливу на рентабельнiсть виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок