Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Особливості прояву функцій менеджменту у сфері управління доходами бюджету

Особливості прояву функцій менеджменту у сфері управління доходами бюджету

Назва:
Особливості прояву функцій менеджменту у сфері управління доходами бюджету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,71 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості прояву функцій менеджменту у сфері управління доходами бюджету


Проблема управління доходами бюджету є актуальною для України та малодослідженою у науковій фаховій літературі. У попередніх публікаціях ми висловили свою думку щодо взаємозв'язку управління доходами бюджету із бюджетним менеджментом та фінансовою системою країни, запропонували дефініцію поняття "управління доходами бюджету" [5, с. 308-317]. Проте необхідно з'ясувати, у чому полягає зміст функцій менеджменту у сфері управління  доходами бюджету.
Як відомо, будь яке управлінське рішення на практиці реалізується через певний комплекс функцій. Саме тому для розкриття змісту та ролі управління доходами бюджету необхідно визначити та охарактеризувати його функції.
У ході роботи над даним питанням, ми дійшли висновку, що найбільш точним визначенням функцій управління є визначення, наведене Одінцовою Г.С, Мостовим Г.І., Амосовим О.Ю., які вважають, що функції управління є відносно відокремленими в процесі розподілу управлінської праці сферами діяльності, що відрізняються специфічними формами і методами впливу на керований об'єкт [4, с.12]. Необхідно зазначити, що об'єктом управління доходами бюджету є безпосередньо система доходів. Але останні формуються через діяльність певної групи суб'єктів (платників податків, зборів, неподаткових платежів тощо), і ця діяльність також є об'єктом управління. Отже, функції менеджменту у сфері управління доходами бюджету спрямовані на складний керований об'єкт, який являє собою симбіоз системи доходів та діяльності платників. Можна стверджувати, що питання конкретизації функцій менеджменту у сфері управління доходами бюджету зводиться до пошуку відповіді, які дії має виконувати держава як суб'єкт управління, на кожному етапі, щоб, впливаючи на систему доходів та на діяльність платників, забезпечити повну, якісну та своєчасну мобілізацію бюджетних ресурсів для ефективного виконання державою покладених на неї функцій.
Рухаючись від загального до конкретного, визначимо які функції виконує управління (менеджмент) взагалі, та сформулюємо основні функції безпосередньо управління доходами бюджету. Самі функції управління вже загальновідомі і вперше їх визначив А.Файоль, виділивши функції передбачення, організації, розпорядження, узгодження, контролю. Дещо по-іншому сформулював функції менеджменту Цуруль О.А.: функції планування, організації, координації, контролю, мотивації [6, с.16]. Чистов С.М., Никифоров А.Є. вважають, що основними функціями управління є організація, планування, регулювання, кадрове забезпечення, контроль [3, с.14]. Авторський колектив під керівництвом професора Федосова В.М. виділяє такі основні функції менеджменту: стратегічне планування, планування реалізації стратегії, організація виконання розроблених планів, облік і контроль [2, с.29]. Отже, хоч в опрацьованій нами літературі науковці по-різному виділяють і називають ті чи інші функції управління, спільним є виділення функції планування, яка передбачає також здійснення стратегічного планування або прогнозування; організації виконання розроблених планів; регулювання (або координації) та контролю.
Деякі економісти об'єднують функції управління в певні групи. Так, Брасс А.А. виділяє загальні, спеціальні (специфічні) та конкретні функції управління [1, с.29]: Чорний Г.М. - універсальні та базові [7, с.41]; Одінцова Г.С, Мостовий Г.І., Амосов О.Ю. - основні та конкретні функції управління, останні в свою чергу поділяються на головні та допоміжні [4, с.119]. Проте по суті, групи функцій запропоновані різними науковцями, подібні між собою та різняться лише назвою груп.
Разом з тим ми вважаємо, що поділ функцій управління на загальні і специфічні певною мірою є умовним, оскільки в реальних умовах управління вони не існують відособлено, а тісно переплітаються між собою, взаємно проникають та доповнюють одна одну, тобто функції менеджменту перебувають у діалектичному взаємозв'язку, взаємозалежності та єдності.
Використовуючи метод екстраполяції раніше отриманих знань, виділимо функції, які розкривають зміст управління доходами бюджету.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливості прояву функцій менеджменту у сфері управління доходами бюджету

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок