Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до курсу «Маркетинг»

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до курсу «Маркетинг»

Назва:
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до курсу «Маркетинг»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,23 KB
Завантажень:
550
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ

Основна мета вивчення дисципліни «Маркетинг» студентами спеціальностей «Облік і аудит» та «Економіка підприємства» - знайомство з основними поняттями та функціями маркетингу, його місця у формуванні ринкових економічних відносин на підприємствах з різною формою власності, ознайомлення з зарубіжним досвідом ринкової діяльності у виробничій сферах.

Головні завдання : оволодіти методами аналізу ринку, вивчення попиту і пропозиції, розробки і збуту товарів, ціноутворення, вивчення конкуренції, організації рекламної діяльності, створення служби маркетингу. В результаті вивчення дисципліни студенти повинні:

– знати: основні поняття та категорії маркетингу і його практичний інструментарій;

– вміти: аналізувати ринки, попит, пропозицію; орієнтувати діяльність підприємства на задоволення потреб споживачів з одночасним отриманням прибутків.

Зміст навчальної дисципліни

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

1. Все о маркетинге.-М.: Азимут-Центр, 1992.-386 с.

2. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика: Навч. посібник.-К.: Вища школа, 1994.-327 с.

3. Гончаров С.М., Дупляк В.Д. Основи менеджменту та маркетингу.-К.: Вища школа, 1992.-281 с.

4. Гончаров С.М., Дупляк В.Д. Основи маркетингу.-К.: Укрводпроект, 1997.-275 с.

5. Гончаров С.М. Маркетинг. - Рівне.: Волинські обереги, 1997. - 275 с.

6. Завьялов П.С., Демидов В.Е. Формула успеха: маркетинг.-М.: Междунар. отношения 1991.-416 с.

7. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ.-М.: Экономика, 1990.-736 с.

8. Ноздрева Р.Б., Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке.-М.: Финансы и статистика, 1991.-304 с.

9. Прауде В.Р., Білий О.Б. Маркетинг: Навч. посібник.-К.: Вища школа, 1994.-256 с.

10. Спицын И.О., Спицын Я.О. Маркетинг в банке. - Тернополь: АО «Тарнекс», 1993.- 656 с.

11. Швальбе Х. Практика маркетинга для малых и средних предприятий : Пер. с нем. - М.: Республика, 1995. - 317 с.

ТЕМА 1. СОЦІАЛЬНІ ОСНОВИ МАРКЕТИНГУ - ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ ЛЮДИНИ

План: 1. Ключові терміни та поняття. 2. Суть та мета маркетингу. 3. Види попиту і завдання маркетингу. 4. Основні принципи маркетингу.

Література: 3,4,5,9,11.

1.1. Ключові терміни та поняття

До ключових термінів та понять, які розглядаються у темі, слід віднести: маркетинг, нужда, потреба, запит, попит, товар, обмін, угода, ринок, стратегія і тактика маркетингу.

Маркетинг (англ. marketing, market-ринок) - це комплексна система організації виробництва і збуту продукції, орієнтована на задоволення потреб конкретних споживачів і отримання прибутку на основі дослідження ринку. Розглядається як один з видів діяльності людини, спрямований на задоволення її потреб.

Нужда - це почуття, яке відчуває людина при нестачі чого-небудь. Це почуття: фізіологічні (потреба в одязі, житлі, їжі, безпеці); соціальні (в духовній близькості, впливовості, прихильності); особисті (в знаннях і самовираженні). Вони об’єктивні. І людина завжди шукає шляхи їх задоволення або прагне заглушити їх.

Потреба - це необхідність, яка приймає специфічну форму відповідно до культурного рівня і особи індивідуума. Потреби практично безмежні, але ресурси для їх задоволення обмежені. Тому людина буде вибирати тільки ті товари, які її найкраще задовольнять в межах фінансових можливостей.

Запит - це потреба, підкріплена купівельною спроможністю покупця.

Попит - це забезпечена грошовими засобами споживачів частина їх потреб в товарах та платних послугах.

Товар - це те, що може задовольнити потребу і пропонується ринку з метою привертання уваги, придбання, використання або споживання. Існує поняття ідеального товару, під яким розуміють той товар, який повністю задовольняє певну потребу. Тому надзвичайно важливо знати потреби людини і вміти пристосувати відповідно до них вироблений товар. Товаром можуть бути не тільки вироби, послуги, але й особи, місця, організації, ідеї, види діяльності, тому що кожен з нас постійно є споживачем, вирішуючи, куди поїхати на відпочинок, яким організаціям допомогти, яку телевізійну передачу подивитись, яку ідею підтримати. Маркетинг має місце тільки тоді, коли люди бажають задовольнити свої потреби за допомогою обміну.

Обмін - це акт отримання від будь-кого бажаного об’єкту із пропозицією чогось взамін. Крім обміну, можливі і інші шляхи придбання: самозабезпечення (мисливство, рибальство); жебракування (випрошування їжі, одягу, взуття тощо). Обмін найбільш вигідний, тому що не треба порушувати закони, залежати від чиєїсь благодійності; не треба робити того, що не вмієш; можна зосередитись на тому виді діяльності, який добре засвоїв. Обмін-основне поняття маркетингу, і щоб він відбувся, потрібна добровільна згода хоча б двох сторін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до курсу «Маркетинг»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок