Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Ринкова орієнтація компанії

Ринкова орієнтація компанії

Назва:
Ринкова орієнтація компанії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,27 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Міністерство освіти і науки України Запорізька Державна Інженерна Академія

Кафедра: «Фінанси» Факультет: «Економіки та управління» Контрольна робота з дисципліни «Маркетинг» з теми: «Ринкова орієнтація компанії» Виконала ст. групи Ф-08-2з Притуляк А.Г. Перевірив: Нікітін О.П. м. Запоріжжя 2012
Зміст
1. Ринкова орієнтація компанії
Література1. Ринкова орієнтація компанії
Іноді виникає конфлікт інтересів компанії, споживачів і суспільства. Наприклад, пластикові та поліетиленові упаковки компанії «Тегга Рак» в Україні надзвичайно популярні серед фірм виробників безалкогольних напоїв та молочної продукції. Водночас вони є джерелом забруднення навколишнього середовища. Очевидно, в основу маркетингу слід покласти ретельно продуману філософію ефективної та соціально відповідальної діяльності у межах певної єдиної концепції.
Комерційні організації у своїй маркетинговій діяльності в умовах конкуренції керуються такими основними концепціями управління виробництвом: удосконалення виробництва; удосконалення товару; інтенсифікація комерційних зусиль; маркетингу; соціально-етичного маркетингу; стратегічного маркетингу.
Концепція вдосконалення виробництва (виробничо орієнтована). Стверджує, що споживачі схилятимуться до поширених і доступних за ціною товарів. Отже, керівництво має зосередити зусилля на підвищенні ефективності виробництва й оптимальному формуванні системи розподілу.
Таку концепцію доцільно використовувати у двох випадках: коли попит на товар перевищує пропозицію; якщо собівартість виробництва товару надто висока і її необхідно знизити.
Прихильників концепції багато серед представників таких галузей народного господарства, які працюють за принципом виробничого конвеєра, постійно поліпшують технологію виробництва, що сприяє, з одного боку, зменшенню витрат, а з іншого зниженню якості обслуговування. Клієнти сфери послуг часто скаржаться на знеособлювання і низький рівень обслуговування.
Така концепція не передбачає попереднього здійснення маркетингових досліджень. За неї реалізуються виготовлені товари, збільшуються витрати на формування мережі розподілу. І останнє зменшення ціни на продукцію інколи призводить до зниження іміджу компанії.
Концепція вдосконалення товару (продуктово орієнтована).
Стверджує, що споживачі схилятимуться до товарів найвищої якості, з найкращими експлуатаційними властивостями і характеристиками. Отже, фірма має зосередити зусилля на постійному вдосконаленні товару.
Водночас, приділяючи особливу увагу товару, необхідно зважати на потреби споживачів. Якщо постійно вдосконалювати велосипед (додаючи до нього парасольку, жовто-гарячий відбивач, сидіння з відкидною спинкою тощо), його ціна може наблизитися до ціни мотоцикла, і тоді покупцеві вигідніше купити мотоцикл, який розвиває більшу швидкість. Помилкою окремих виробників є «закоханість» у свій товар. Вони забувають про потреби й можливості споживачів. Повчальною є історія з комп’ютером NeХТ С. Джобса. У виробництво його було вкладено величезні кошти. Найперший серійний персональний комп’ютер мав мікрофон високого класу та дисковод для компакт-дисків. Наприкінці 80-х років цей комп’ютер не користувався попитом через дуже високу ціну і надмірну кількість технічних нововведень. Тому на початку 1993 р. його виробництво було припинено. Таким чином, недоліками подібної концепції є:
майже повна відсутність досліджень динаміки потреб споживачів. Поява нових конкурентів загрожує представленням ними інших товарів, спроможних задовольнити ці потреби;
повільне просування товару на ринок без дії допоміжних сил (інформування, цінового стимулювання та ін.);
відсутність уваги до зниження витрат виробництва. За рахунок постійного вдосконалення товар стає значно дорожчим і не купується;
відсутність ефективної мережі розподілу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Ринкова орієнтація компанії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок