Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Причини появи і розвитку маркетингу, місце маркетингу в загальній структурі менеджменту

Причини появи і розвитку маркетингу, місце маркетингу в загальній структурі менеджменту

Назва:
Причини появи і розвитку маркетингу, місце маркетингу в загальній структурі менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,12 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Причини появи і розвитку маркетингу

Виникнення і розвиток маркетингу як теорії та підприємницької практики зумовлені розвитком економічних відносин між суб'єктами господарської діяльності і зростанням продуктивності праці, яке стало наслідком науково-технічного прогресу, широкого застосування машин та обладнання, спеціалізації і розподілу праці (рис. 1.1). Все це спричинило різке зростання кількості товарів, перенасичення ринку, виникнення проблем із збутом продукції. Як наслідок цього — нераціональне використання ресурсів підприємства, погіршення фінансових показників діяльності фірм, зменшення грошових надходжень, а іноді й банкрутство підприємства, що призводить не лише до негативних економічних наслідків, а й до виникнення соціальних проблем, як, наприклад, безробіття.

У кінці 20-х — на початку 30-х років велика депресія, яка охопила світову економіку, стала каталізатором процесу формування маркетингу і прискорила прийняття його на озброєння на підприємствах.

Одна з причин виникнення депресії 30-х років — це збої у плануванні. Шляхи відновлення функції планування показано на рис. 1.2.

Елементи практичної маркетингової діяльності появилися наприкінці XIX ст. Маркетинг як ринкова теорія у своїх перших проявах бере початки в 1902 році, коли в провідних університетах США (Гарвардський, Пенсільванський, Пітсбурзький) започатковано курс лекцій з проблем раціональної організації товароруху.

З 1911 року провідні компанії, такі як "Кертіс паблішинг Ко", започаткували служби маркетингу.

"Стихійним маркетологом" прозвано Томаса Едісона, тому що він уміло адсорбував ідеї і доводив їх до потреб ринку.

1926 р. — створення наукової організації викладачів маркетингу.

1937 p.— започаткування Американської асоціації маркетингу.

Період формування сучасної концепції маркетингу — ЗО—50-ті роки XX ст.

Ринок і його класифікація

Ринок — це економічний механізм, за допомогою якого відбувається погодження і реалізація економічних інтересів між виробниками й споживачами в процесі обміну через механізм ринкових цін.

Є такі типи економічних систем:

• товарне виробництво. Головний елемент цієї системи — ринок. Зміст економічної системи, що розвивається, зводиться до процесу пізнання, погодження і задоволення економічних інтересів;

• суспільне виробництво. Допускає, що погодження економічних інтересів відбувається на етапі, який передує процесу виробництва;

• змішана. Суто ринкові відносини плюс суспільні.

Для ринкової економічної системи в ідеальному розумінні характерний стан ринку, при якому потенційний попит випереджає потенційну пропозицію. Початок XX ст. характеризується зміною у співвідношенні ринкового попиту і пропозиції. З цього часу пропозиція постійно випереджає попит, що стимулювало розвиток теорії і практики маркетингу в сучасному розумінні цього слова.

Для розуміння суті маркетингу важливо зрозуміти різницю між вільним і регульованим ринками. Різниця між ними полягає у взаємовідносинах між суб'єктами ринкових відносин.

В умовах вільного ринку суб'єкти вступають в економічні відносини на стадії після процесу виробництва товару. Схематично це можна позначити так:

В→Р

Історично це можливо, коли попит на товари випереджає пропозицію.

В умовах, коли пропозиція вже випереджає попит на товари, суб'єкти ринкової діяльності для успіху на ринку мають вступати в ринкові відносини на стадії, що передує процесу виробництва товару. Схематично це можна позначити так:

Р→В→Р

Тобто маємо регульований ринок. Насамперед це горизонтальне регулювання завдяки впровадженню концепції маркетингу в діяльність підприємств.

Сутність маркетингу

Існує декілька основних трактовок маркетингу.

І. Маркетинг— це теорія і практика прийняття управлінських рішень відносно продуктово-ринкової стратегії організації на основі дослідження факторів маркетингового середовища з метою якомога повнішого задоволення потреб споживачів і реалізації економічних інтересів виробника.

ІІ. Маркетинг являє собою процес планування і здійснення концепції ціноутворення, просування і розподілу ідей, товарів та послуг для проведення обміну, який задовольнить мету окремих людей і підприємств.

///. Маркетинг — теорія, яка займається питаннями ефективності обмінів на ринку між продавцем та покупцем.

Маркетинг охоплює всі аспекти діяльності бізнесу — від створення продукту до його після продажного сервісного обслуговування.

Маркетинг, як концепція та філософія ведення бізнесу, на макрорівні є інструментом:

— горизонтального регулювання ринку;

— дослідження та узгодження інтересів суб'єктів ринку.

На мікрорівні маркетинг є інструментом планування економічної діяльності підприємства, що працює в ринкових умовах.

Концепції управління підприємством

Зміна концепцій зумовлена змінами у співвідношенні попиту і пропозицій на ринку. Виділяють п'ять концепцій управління організацією:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Причини появи і розвитку маркетингу, місце маркетингу в загальній структурі менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок