Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Розробка плана маркетингу у складi бiзнес-плана банку

Розробка плана маркетингу у складi бiзнес-плана банку

Назва:
Розробка плана маркетингу у складi бiзнес-плана банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
3665
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ВСТУП

Важливою рисою сучасної банківської системи є організація комерційної діяльності банків на планових засадах. Це зумовлено особливостями сучасної ринкової економіки, в якій спонтанна дія економічних законів органічно поєднується з застосуванням суб”єктами економіки розроблених ними планів.

Основним плановим документом для фірм, зокрема для банків, є бізнес-план, а одним з його найважливіших складових елементів систематично й цілеспрямовано працювати над вдосконаленням своєї комерційної діяльності, використовуючи основні елементи маркетингу. Позаяк маркетинг ставить у центр уваги споживача, вся робота сучасного комерційного банку, який використовує принципи й методи маркетингу, спрямована на підпорядкування банківництва інтересам споживача банківських послуг.

1. СУТНІСТЬ ПЛАНА МАРКЕТИНГУ ТА ЙОГО

МІСЦЕ В БІЗНЕС-ПЛАНІ БАНКУ.

Словник-довідник “Банківська справа” пропонує таке визначення поняття “маркетинг” : “Маркетинг – комплексна система організації й збуту продукції, орієнтована на задоволення потреб споживачів і одержання прибутку на підставах дослідження й прогнозування ринку.” [1,83-84]

За сучасних умов маркетинг є необхідним елементом успішного налагодження підприємницької діяльності в різних галузях. Особливим різновидом маркетингу є банківський маркетинг, який має на меті вирішення наступних завдань :

• встановлення існуючих і потенційних ринків банківських послуг;

• вибір конкретних ринків і встановлення потреб замовника;

• встановлення довго- й короткотермінових цілей для розвитку існуючих і нових видів послуг;

• запровадження нових видів послуг у практику й контроль банку за реалізацією програми впровадження.

Ефективне подолання всіх цих проблем вимагае від банку розробки та втілення в життя бізнес-плану, зокрема такого його елементу як план маркетингу. “Бізнес-план — це документ, що описує всі основні аспекти майбутнього комерційного підприємства, аналізує всі проблеми, з якими воно може стикнутися, а також визначає способи вирішення цих проблем. Вірно складений бізнес-план зрештою відповідає на питання — чи варто взагалі вкладати гроші в цю справу та чи дасть вона прибутку?” [4,32].

У складанні бізнес-плану особисто беруть участь керівники банку.Моделюючи майбутню діяльність банку, вони водночас перевіряють свої задуми. Крім того, до формування бізнес-плану можуть бути залучені експерти.

Бізнес-план є перспективним документом, його складають на 3-5 років. Основні показники для першого року роблять у щомісячній розбивці, для другого року – в щоквартальній і лише починаючи з третього року можна обмежитися річними показниками.

До основних елементів бізнес-плана банку належить план маркетингу, що обов`язково вміщує наступні положення :

1. Схема поширення банківських продуктів, тобто надання послуг, які пропонує даний банк;

2. Ціноутворення, тобто формування цін на банківські послуги;

3. Реклама.

4. Методи стимулювання попиту на послуги даного банку.

5. Формування громадської думки про банк та його комерційну діяльність.

Розробляючи план маркетингу, банк намагається знайти відповіді на такі питання :

• Як буде реалізуватися банківський продукт?

• Як буде визначатися відсоток по кредитах, які надає банк?

• Який рівень прибутковості на вкладені кошти банк планує реалізувати?

• Як буде організовуватися реклама й скільки на неї треба виділяти?

• В який спосіб банк домагатиметься зростання клієнтури – за рахунок створення нових філій чи за рахунок пошуку нових форм залучення клієнтів?

• Як буде організовано службу сервіса й скільки на це буде потрібно коштів?

• Як домагатися доброї репутації банку в очах громадськості?

Характеризуючи бізнес-план АКБ “Україна”, розроблений на 1997-2000 рр., А.В.Калина та А.А.Кощеєв зауважують, що в ньому “…визначені стратегічні завдання, вирішення яких зміцнить базу банківського капіталу. Це кардинальне поліпшення процесу кредитування, забезпечення ефективнішого управління кредитним ризиком, підсилення управлінського контролю за операціями банку й діяльністю його філій; наданння клієнтурі різноманітних і високоякісних банківських послуг і розширенння на цій підставі бази фінансово стабільних клієнтів.” [2,46]

2. СТРУКТУРА ПЛАНА МАРКЕТИНГУ.

Структуру плана маркетингу можна зобразити графічно в наступному вигляді :

Як видно з запропонованої схеми, на початку плана маркетингу звичайно розміщують перелік вихідних показників банківської діяльності, які дозволяють зорієнтуватися в поточній ринковій ситуації. Другий розділ плана маркетингу містить огляд і аналіз поточного становища банка на ринку. На підставі цього аналізу з`ясовують основні небезпеки й можливості, які має організація. Визначення небезпек і можливостей уявляє собою досить складний етап, що вимагає ретельного вивчення як внутрішнього, так і зовнішнього середовища банку. Чим більше буде визначено небезпек і можливостей, тим менше несподіванок для банка може виникнути під час виконання плана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розробка плана маркетингу у складi бiзнес-плана банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок