Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Особливості представлення результатів дослідження ринку

Особливості представлення результатів дослідження ринку

Назва:
Особливості представлення результатів дослідження ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Особливості представлення результатів дослідження ринку

ПРЕДСТАВЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ

Як би добросовісно та фахово не проводилося дослідження, його цінність буде втрачена, якщо не вдасться ефективно представити результати.

НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМАЛЬНОГО ПРЕДСТАВЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Маркетингові дослідження завжди проводяться на чиєсь замовлення і з наперед визначеною метою. Результати дослідження, можливо, потрібні підприємцю для того, щоб переконати банкіра у надійності підприємства. Роботу для власної фірми часто виконують за завданням її керівництва. Результати маркетингового дослідження майже завжди так чи інакше впливають на успіх справи замовника. Проект, здійснений у галузі маркетингу, хоч і коштує іноді досить мало, набуває виключної ваги, маючи вплив на всю майбутню стратегію фірми. Користь від результатів таких досліджень незрівнянно вище від затрат на їх проведення.

Оскільки рішення в підприємництві завжди мають «політичне» забарвлення, результати маркетингових досліджень сприймаються неоднаково різними зацікавленими особами. Висвітлення будь-яких питань, які впливають на прийняття рішення в підприємництві, з одного боку - шанс, з іншого - загроза. Така загроза виникає для маркетолога тоді, коли він не зуміє відповідно подати себе та результати виконаного дослідження. «Політики» знищать його і створять довкола дослідження атмосферу цинізму, яку важко потім подолати. Чітке та переконливе представлення маркетологом результатів дає йому шанс відіграти головну роль у процесі прийняття рішень. Якщо дослідник буде робити саме так, він підвищить і свій престиж і визнання своєї професії.

Практично кожне дослідження, виконуване на замовлення, обмежується часовими рамками та виділеними на нього коштами. Додаймо до цього добросовісного маркетолога, вічно невдоволеного виконаною роботою, і готова спокуса зекономити час за рахунок підготовки звіту і представлення даних, які є «непродуктивними» елементами проекту.

Багато маркетологів скроєні частково як науковці, частково як підприємці. Науковець у них уникає живого графічного представлення результатів як чогось майже вульгарного. Вони натомість дотримуються сухого викладу звіту, користуються старою друкарською машинкою, від руки креслять графіки для проектування на екран; це цілком прийнятне, якщо є досвід та вміння представляти результати, якщо ж ні - виникне катастрофічна ситуація.

Маркетолог має обов'язок перед собою та перед колегами якнайкраще провести представлення отриманих результатів - письмово та усно. Це його шанс вплинути на подальший перебіг подій. Від цього залежатиме не тільки те, що буде вирішено зробити, але й кар'єра маркетолога. Результати кожного маркетингового дослідження повинні бути оформлені письмово. Де тільки можливо, їх необхідно підсилити усним представленням.

ПИСЬМОВІ ЗВІТИ

Письмовий звіт - матеріальна форма викладу результатів роботи дослідника. Це документ, який дослідник готує для замовника дослідження, в якому міститься зібрана інформація, подані висновки та рекомендації. Тут письмово викладаються виявлені факти та їх логічні наслідки.

Звіт буде зберігатися ще довго після того, як дослідник встигне забути деталі, пов'язані з цим дослідженням. Тому його необхіднопідготувати так, щоб він міг витримати перевірку часом. Замовник, який поспішає отримати результати, схилятиме дослідника подати звіт у будь-яких формі та вигляді. «Згодиться звіт, написаний і від руки, - мені йдеться про інформацію»; «Можете не надавати уваги формі, мені потрібні факти якомога швидше». Ніколи не піддавайтеся на такі вмовляння. Те, що ви намагались якомога швидше подати результати дослідження, незабаром забудеться, але недбале оформлення звіту пам'ятатиметься дуже довго.

Для того, щоб справити добре враження, звіт повинен мати відповідну структуру та зміст. Зміст визначається метою дослідження і тим обсягом інформації, який було зібрано в процесі його виконання. Структура побудови звіту може бути однаковою у багатьох випадках.

СТРУКТУРА ЗВІТУ

Загальноприйнятої побудови звіту не існує. Тут має значення лише те, щоб він логічно сприймався читачем. Дослідник вибере зручну для нього структуру, дохідливу для більшості осіб, яким призначено цей звіт (неможливо задовольнити всіх зацікавлених осіб одночасно). Для того, щоб виклад звіту був логічним, він повинен відповідати принаймні таким вимогам:

1. Читач повинен легко знайти матеріал, що його цікавить. У цьому допоможе зміст, який треба подавати навіть для коротких звітів.

2. На початку звіту необхідно вказати, для кого він підготований, чому виконувалося дослідження, його цілі та методи їх досягнення.

3. Якщо обсяг звіту перевищує три-чотири сторінки, слід додати резюме.

4. Факти, виявлені в процесі опитування, називають результатами; інтерпретацію фактів у світлі цілей дослідження - висновками. Правил щодо розміщення розділу з висновками немає. Деякі дослідники вважають за краще розмістити його спочатку, як частину резюме, інші розміщують його в кінці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості представлення результатів дослідження ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок