Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Контроль за додержання правил користування засобами вимірювальної техніки

Контроль за додержання правил користування засобами вимірювальної техніки

Назва:
Контроль за додержання правил користування засобами вимірювальної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,56 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контроль за додержання правил користування засобами вимірювальної техніки
План
1. Контроль за додержання правил користування засобами вимірювальної техніки
Вимоги до ЗВТ під час перевірки
2. Опломбування виробничих, складських, торгових приміщень і вимірювальних приладів
Мета опломбування приміщень і несправних ЗВТ
Підстави опломбування приміщень і несправних ЗВТ
3. Тимчасове припинення діяльності підприємств сфери торгівлі, громадського харчування та послуг
Мета тимчасового припинення діяльності підприємств сфери торгівлі
Підстава для рішення про тимчасове припинення діяльності суб'єкта господарювання
4. Упровадження Журналу реєстрації перевірок
Мета впровадження Журналу реєстрації перевірок

Під засобами вимірювальної техніки (ЗВТ) розуміють технічні засоби, які застосовуються під час вимірювань і мають нормовані метрологічні характеристики (ДСТУ 2681-94 "Метрологія. Терміни та визначення").
Вимоги до ЗВТ під час перевірки
Інспектуючи дотримання правил застосування засобів вимірювання маси (ваги, гирі, вимірювальні інформаційні системи тощо), слід пам'ятати таке. Для здійснення торговельних операцій застосовують ЗВТ, які пройшли:
- державні випробування згідно з ДСТУ 3400-96 "Метрологія. Державні випробування засобів вимірювальної техніки. Основні положення, організація, порядок проведення і розгляд результатів" та занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні;
- державну метрологічну атестацію згідно з ДСТУ 3215-95 "Метрологія. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення";
- державну повірку згідно з ДСТУ 2708-94 "Метрологія. Повірка засобів вимірювань. Організація і порядок проведення".
До користування в торговельній діяльності допускаються ЗВТ, які мають нормовані метрологічні характеристики згідно з технічними умовами та експлуатаційною документацією підприємств-виробників. Забороняється застосування для торговельних операцій засобів вимірювальної техніки побутового призначення.
Для продажу товарів застосовуються ваги з двома відліковими пристроями (один — з боку продавця, другий — з боку покупця). Покази вагів з обох боків не повинні відрізнятись більш як на 0,25 ціни поділки. У вагах, призначених для самообслуговування покупця та фасування товарів, наявність другого відлікового пристрою не обов'язкова.
Для приймання в переробку та закупівлі дорогоцінних металів і ювелірних виробів із них застосовуються лабораторні ваги в межах допустимої похибки не більше ±0,01 грама.
Маса товару, що визначається на вагах, повинна бути в межах, обмежених найменшим та найбільшим значеннями діапазону зважування, зазначених на циферблаті, передній панелі або коромислі вагів конкретного типу.
Забороняється виконувати зважування на настільних циферблатних вагах, установлюючи одночасно гирі на обидві площадки вагів, і визначати масу товару відніманням маси гир. Під час зважування необхідно користуватися найменшою кількістю гир.
Зважування на настільних циферблатних вагах товару, маса якого не більша від найбільшого діапазону зважування по шкалі, виконується безпосередньо за показами стрілки по шкалі без застосування гир. Зважування товару, маса якого більша за покази по шкалі, виконується із застосуванням гир: для вагів з найбільшим значенням діапазону зважування 10кг — 1, 2 та 5 кг; для вагів з найбільшим значенням діапазону зважування 2 кг — 200 г, 500 г та 1 кг.
Після зважування забороняється залишати гирі на площадці ваги. Під час зважування не дозволяється користуватись гирями, типи яких не зазначені в експлуатаційній документації підприємства-виробника вагів.
Товар та гирі необхідно встановлювати на відповідних площадках вагів плавно, без ударів та поштовхів. Фіксувати масу товару на всіх вагах, незалежно від їх типу, необхідно тільки після встановлення показань навантажених вагів.
Під час зважування товару, який відпускається тільки в тару покупця, необхідно попередньо визначити масу тари (в електронних вагах — установити тару на площадку і обнулити ваги), назвати її масу покупцеві та дати можливість покупцеві побачити покази вагів з порожньою тарою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Контроль за додержання правил користування засобами вимірювальної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок