Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Стратегія і тактика логістики

Стратегія і тактика логістики

Назва:
Стратегія і тактика логістики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,87 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Стратегія і тактика логістики
Перспективне планування та жорстка система внутрішньогосподарського контролю використовує логістику як важливу складову стратегії та діяльності підприємства, що не лише створює умови для зниження витрат і підвищення ефективності, але і дає змогу одержати додаткові конкурентні переваги на ринку.
Таким чином, один з актуальних напрямків забезпечення інноваційного розвитку в нашій країні — розширення ролі логістики, що концептуально зосереджується на кінцевому споживачеві, тісно пов'язана зі скороченням тривалості виробничого циклу і рівня поточних запасів, моніторингом і доступом до ефективних технологій.
Матеріальний потік, рухаючись від первинного джерела сировини через ланцюжок виробничих, транспортних і посередницьких ланок до кінцевого споживача, постійно збільшується у вартості. Проведені дослідження показали, що у вартості продукту, який потрапив до кінцевого споживача, більше 70 % становлять витрати, пов'язані зі зберіганням, транспортуванням, упаковкою та іншими операціями, що забезпечують просування матеріального потоку.
Логістика виявляє резерви поліпшення економічних показників суб'єктів господарювання. У сферах виробництва і звернення застосування логістики дає змогу:
1) понизити запаси на усьому шляху руху матеріального потоку;
2) скоротити час проходження товарів логістичним ланцюжком;
3) понизити транспортні витрати;
4) скоротити витрати ручної праці і відповідні витрати на операції з вантажем.
Висока значущість оптимізації запасів пояснюється тим, що:
1) витрати на утримання запасів становлять більше 50 % загального обсягу витрат, охоплюючи витрати на управлінський апарат, а також втрати від псування і крадіжки товарів, комунальні платежі, оренди складу;
2) велика частина оборотного капіталу підприємств, як правило, направлена в запаси (від 10 до 50 % всіх активів підприємств);
3) у виробництві витрати на утримання запасів становлять 25—30% загального обсягу витрат. Скорочення запасів при використанні логістики забезпечується за рахунок раціональності їх розподілу. Також із застосуванням логістики скорочується час проходження товарів логістичним ланцюжком. На сьогодні витрати часу на власне виробництво становлять в середньому від 2 до 5 % від загальних тимчасових витрат, а понад 95 % часу припадає на логістичні операції.
Скорочення цієї складової дає змогу:—
понизити собівартість продукції;—
прискорити оборотність капіталу;—
відповідно збільшити прибуток, який одержується за одиницю часу.
Економічний ефект при застосуванні логістики виникає також від зниження транспортних витрат, викликаного оптимізацією маршрутів руху транспорту, і узгодження графіків.
Логістику можна використовувати як засіб збільшення конкурентоспроможності фірми за допомогою таких шести удосконалень у її стратегії і тактиці: інтеграції ланцюжка створення вартості, оцінки ефективності, використання інформаційних технологій, поліпшення комунікацій, глобалізації і стратегії, заснованої на часі. Засоби удосконалення логістики зображені на рис. 3.2.
Рис. 3.2. Засоби удосконалення стратегії і тактики логістики
Але, як свідчить досвід реформування вітчизняної економіки, інструменти, що добре зарекомендували себе в стабільній економіці розвинених країн, не завжди успішно застосовуються в нашій економіці перехідного періоду. З одного боку, підвищується кількість робіт, наукових розробок з менеджменту, маркетингу, логістики, з іншого — низький рівень підготовки багатьох керівників не сприяє широкому впровадженню цих наукових досягнень закордонних і вітчизняних учених. Це стосується насамперед логістики, що дотепер не має чіткого концептуального оформлення, змістовного визначення, сфер її ефективного використання.
Під час розробки стратегії планування на підприємстві логістична політика повинна бути частиною виробничої функціональної стратегії, що, поряд із маркетинговою та організаційною, є частиною загальної господарської стратегії фірми.
У логістичній системі під час розробки стратегії мають міститися: транспортні операції й витрати, потужності, зв'язок (оброблення замовлень), керування запасами, підйомно-транспортні роботи, планові і контрольні системи, організаційні системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Стратегія і тактика логістики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок